Бъдещи мами - ЮЛИ 2009 Тема № 33

  • 11 622
  • 287
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 121
Добре дошла  Деница! Желаем ти приятни мигове с нас и успех през юли!

Мила сара , Бъфи и аз съм Везна с мъж Рак, направо се чудя как се спогодихме с него - но имаме една и съща черта, която е основна и за двата знака - силното желание за дом и семейство, иначе свекито е Рак и детенце ще е Рак ама да сме живи и здрави това не е от голямо значение.

Цветен прашец, описала си ги много точно мъжете Раци, при мен много често важи припева от една песен на Слави Трифонов -  Мразя те Обичам те  hahaha Да ви кажа , темерути са , ама са добри и отговорни хора и не е скучно нито ден  Simple Smile За жените нямам кой знае какви отзиви, ама всяка зодия си е с плюсове и минуси. Моля, Раците във темата да  не се обиждат   bouquet
А вашите бебета хълцат ли? Моето не пропуска почти ден без да хълцука милото, а днес ми текнаха и кранчетата , стиснах ги де , не мога да ги чакам ще текнат или не :mrgreen


# 76
  • Мнения: 42
Buffy, и аз като теб съм сериозно свързана с раците-майка ми,1вия ми съпруг ,настоящия,работодателката ми...Определено за децата си искам да са лъвове.С батковците успях,дано да устискам и този път.Между другото аз съм везни(ако правилно съм разбрала-като теб)  и мисля,че ще е по-лесно с лъвове,но пък каквото дойде Grinning

Да, Везни съм  Simple Smile, не мога да кажа, че зодията ни се "разбира" с рачетата, но те определено са ми слабост и много си ги обичкам  Heart Eyes!

# 77
  • Мнения: 651
 Знам,че това е дъвкано,но има мами в темата,на които не им е ясно.Питам опитните мами:

След като издадат последния болничен,т.е. от педиатъра на бебка-как се постъпва с документите за майчинство?

Как стоят нещата с еднократните помощи давани при живородено  Praynig  първородно детенце?

А какви са тия за бременност?Има ли въобще такива?

Чувал ли е някой за помощи 100 лв.за памперси.Давала се бележка от ЖК в 9м! И това чух!

  Благодаря!!!!

Ей това намерих:

болничните са 3:
-единия е за 45 дни преди раждането
-втория от болницата когато се роди детето
-третия го издава педиатъра на детето и той израванява до 410 дни това което се е получило от предходните.
като
изтекат тези 410 дни в които получавала ако си осигурена 90% т сумата
върху, която са те осигурявали през последните 12 м., се подават
документи за майчинство до 2 години, което се нарича отпуск за гледане
на дете до 2годишна възраст и тогава получаваш минималната работна
заплата.

# 78
  • Видин
  • Мнения: 4 921
Гале  hahaha паднах от смях с кранчетата  Crazy
И моето бебе хълца доста често, но няколко дни пропуска.Сега съм му пуснала Моцарт и се наслаждава на музиката.Не бях забелязала до сега, обаче ми направи впечатление одеве, че се успокои като му я пуснах Grinning
Аз съм с мъж рак, свекърва рак, бебето почти сигурно че е рак  ooooh! ама да ми е живо и здраво  Heart Eyes
Деница, добре дошла   bouquet
Помощта от 250лв за живородено бебе се изплаща на всички мами доколкото знам  Peace
Има и помощ при бременност - 150лв, за нея се иска дохода на член на семейството да епод 350лв доколкото знам  Rolling Eyes
Не съм и аз много на ясно, говоря какво съм чула  Laughing
Това за памперсите за пръв път го чувам Shocked

# 79
  • София
  • Мнения: 67
Момичета, аз съм в болничен от 4-тия месец и получавам по-висока сума от заплатата. Осигуряват ме на реалната РЗ. Така, че и на мен ми е по-изгодно, а и приятно да си стоя в къщи.

# 80
  • Мнения: 42
Мерито, и на мен ми дотежа да работя, но си пуснах отпуска до онези 45 дни. Ако си вземеш болнични, ти се намалява сумата за майчинство, колкото и да е незначително, все пак с натрупване 12 месеца сумата не е за пренебрегване. Аз 100 пъти съм го обсъждала със счетоводството и нашия ЧР.
Засегна моя болна тема.Това е дъвкано и предъвкано,но е лъжа.
Защо продължава тази заблуда,че парите се намаляват?До кога така ще си пишете и заблуждавате другите.Сумата за майчинство се изчислява от сумата от която ти е изчислен болничния,а не от която са ти превели!!!Каква е тая счетоводителка,която ги разправя тези.
И за какво натрупване говориш?Хората ти изчисляват едно средно дневно възнаграждение (90% от заплатите ти)и ти всеки месец си го умножаваш по работните дни по закон.Това ще получаваш.
Така е и с болничния.Аз от началото на годината съм в болничен.Взимам средно от 30 до 90 лв повече отколкото ,ако съм на работа.Осигуряват ме на пълната заплата (малко под 1000лв)и ми е по-изгодно да съм в къщи болничен.Това,че съм в болничен и взимам повече е само в мой плюс,защото така ми се вдига и сумата от която ще ми изчислят майчинството.Не съм счетоводител и не знам как по-просто да го обясня.

Евала,Бъфи,виждам светлина в тунела. PeaceЯвно във вашето счетоводство са в ред.А имаш ли впечатление,че ти превеждат повече пари от преди?Данъците ли са по-различни,че е така?
Mime-to наистина имам чувството, че превеждат повече  Joy

# 81
  • Мнения: 87
Благодаря Миме, аз имам ПИК код и следя какво превеждат, а социалната програма беше 20% и като го сметна толкова по-малко ми превеждат горе долу, така че май няма грешка за съжаление. Иначе дано наистина се взимат тези месеци за база, въпреки болничния, че иначе ще се прецакам доста, защото заплатата ми е била наполовина.
И моето бебе хълца много, понякога чак почвам да се притеснявам да не му е станало нещо...

# 82
  • София
  • Мнения: 121
Аманита, еми сега неможе да се изостава  Wink Laughing трябва се осигурява храната овреме, ако не да се мисли нещо друго .. , шегувам се разбира се днеска ми е много лигаво, въоще хормоните ме друсат от всякъде.

Ох, а аз чета тука майчинството счетоводно по този въпрос с болничния, защото и моят счетоводител ми каза, че се намалява майчинството ако ползваш болничен извън този, който ти се полага. Нещо не мога да се ориентирам много, но и да се убедя в обратното. Ще питам утре леля ми, тя е счетоводител и ще ми каже. Не , че ме притеснява, защото аз съм си вкъщи без болничени  "фиктивно" съм на работа, поемам си сама допълнителните пари за осигуровките, но пък има и мами , които разчитат на това. Дано не съм права.

Чета също и за ваксините днес доста, направо човек да се чуди какво да направи, стигнах до извода, че единствено можеш да се молиш детето ти да не е сред процента на реагиращите от ваксините, ако мога така да го нарека.  Четох и мнението на педиатри, които разбира се , са за по-малкото зло, тоест ако може да се предотврати , по-добре. Всъщност единственото, за което протестират майките е, че не им се обясняват възможните реакции и последици от ваксините, защото има такива и не са само повишена температура или леко втрисане...

# 83
  • Canada
  • Мнения: 649
Запис и от мен в новата тема - много бързо сте стигнали до 6 стр.
Гледах че сте обсъждали въпроса с апетита - при мен много странно, апетитът беше повишен до края на 3 месец ужасно (въпреки че ми се гадеше кошмарно...). Сега вече значително понамаля. Затова явно първите 6 кг съм ги вдигнала в първото тримесечие, асега от 1 месец не съм качвала кг. Дано така и да продължа.
По повод движенията на бебето - наскоро и аз се бях притеснила, че го чувставх рядко (главно като си легна),  ама от няколко дни почна здраво да рита....
По повод болничните - аз още съм си на работа и ще бъда до 9-ия месец. Надявам се после всичко да е ОК с майчинството, защото и аз се осигурявам на реална РЗ. Нямам представа обаче далине бавят много изплащането на майчинството. Някой знае ли? newsm78

# 84
  • Мнения: 397
Здравейте юлки, аз може и да съм августинка ама   няма значение.
Деянова - както amanita ти е писала помощта за бременност е социална помощ само за жени с по-нисък от 350 лв. доход на член от семейството. А помощта за родено дете е за всички мами и може да се вземе до 3 годишнината ва детето. Помощта е 250 лв. за първо и 600 лв. за второ дете. При социалните трябва да се носи Акт за раждане, който остава при тях и после си го взимаш, другите документи ще ги видиш в самия документ. Формулярите можеш да откриеш тук в секция Документи :
http://www.asp.government.bg/ASP_Client/ClientServlet?cmd=add_co … d=20&selid=20Месецът след като сде родил бебо пък можеш да подадеш и за детски помощи за деца до 18 г. Там изискват също доходът да е до 350 лв. на член от семейството.
А обезщетението за първите 415 дни наистина е 90% от брутното, но в закона пише - не по-голямо от нетното. Т.е. в почти всички случаи нетното е по-малко и така се взимат 100% от нетното.
За болничните. Те не оказват никакво влияние само ако за последните 6 месеца сте взимали свястна заплата. Аз също месец май ще си взема отпуска, защото имам хубава заплата само за 2 от 6-те месеца и   Sad . Затова си е индивидуално този въпрос за болничните.  

Последна редакция: чт, 23 апр 2009, 19:41 от Mishe333

# 85
  • Мнения: 253
Здравейте момичета    Hug
Аз не пиша 2 дни,защото на баща ми калеко му почина и аз така се изплаших,че като ходих да си лея куршум излезна на 10 път  ooooh! ooooh!
Днес ходих обаче до Хасково да си купя чехли,че от миналата година ми са тясни  #2gunfire
Връщам се да чета,че ного сте изписали

# 86
  • Мнения: 32
Мерси за мненията за количката, знам че е хубава, но много ми развалиха настроението, че вече месеци гледам и няма да взема това, което съм си избрала.
За болничните се получават повече до колкото знам, защото няма данъци, затова получаваме по- голяма сума. Дано да е така де, защото аз сега си изчиствам отпуските и май месец вече ще си взема болничен.
darka_jivko, съжалявам за починалия ти роднина (съжалявам, но не разбрах каккъв точно ти се пада)

# 87
  • Мнения: 194
Ето списък на задължителните ваксини: http://www.moetodete.bg/maichinstvo/p3_760_0.html, и имунизационен календар:
http://elirva.moetodete.bg/blogpost_1862_0.html
ако се интересувате, иначе наистина педиатрите трябва да обясняват за възможните реакции...

Я кажете какво аджеба е това "хълцане на бебето" newsm78 Аз и първия път се чудих, и сега...

# 88
  • Мнения: 232
mia_ata, хълцането е рязко подскачане на коремчето. Получава се, когато бебето гълта от околоплодните води без да иска.

# 89
  • Мнения: 755
mia_ata, хълцането е рязко подскачане на коремчето. Получава се, когато бебето гълта от околоплодните води без да иска.
Точно така , но не при всеки се получава, което пък не е причина за тревога!  Peace
Когато бях бременна с Борис точно в тези месеци не се спираше да хълца и ми беше много интерсно  това усещане наред с ритничетата. Този път девойката до сега нито веднъж не съм я усетила да хълца, но това не и пречи да не спира да мърда! PeaceМисълта ми беше , че не всяко бебе хълца, защо не ми е съвсем ясно , но си е факт! Peace

Общи условия

Активация на акаунт