Експерименти разни-лесни, вкусни, бързи, евтини...

  • 14 311
  • 30
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 491
Някои предложения за лесни и вкусни нещица, но ще допълвам.
Работя и вечер нямам много време за готвене и гледам нещо набързо и лесно, пък и да е вкусно, пък и сега криза и евтинко да е Laughing
Вчера се зачетох в рецептите с изварата и реших като видна експериментаторка и аз да направя нещо.
Та, направих разядка, по ваша идея + малко от мен:

извара,
половин майонеза,
червена чушка прясна,накълцана на дребно
чесън пресен
кис. мляко две три суп.лъжици
яйца сварени и настъргани
малко горчица и копър
сол
по желание-оцет или лимон
ако искате и малко сирене натрошено може да прибавите, абе по ваш вкус и др.неща може да добавите, кой каквоито има...
Та този буламач Laughing се обърква и става разкошно, за мезенце, за филийка и т.н.

Да, ама ми остана извара, щото като невидяла купих цяла кофа ooooh!
От остатъка:

Запържих праз(беше ми останал), зелен лук и пресен чесън, две три зелени чушки, два три домата, после прибавих изварата, позапържих и нея, след това чукнах 4 яйца и стана чудо миш-маш с извара, обаче другият път ще добавя и пушени гърди, да не е съвсем постно, че мъжете у дома искат мръве Rolling Eyes


Друга идейка, купих си зелен боб замразен в пакет този дребничкият крехък салатен, мислех да го готвя, но му се размина Laughing
Та, задуших го с малко вода, сол и олио в МВ, докато омекна, после излях водата, прибавих му накълцан на дребно пресен чесън, малко копър, зехтин, сол, малко оцет или лимон по желание и една кофичка кисело мляко, може и изцедено. Повярвайте ми мнооого вкусна салатка стана,  много е лека, за тези които са на диета, боба насища, пък има малко калории Wink

Още една идея, хем за салата става, хем за ядене, една позната от Германия сподели с мен как си правят зеле за гарнитура и аз правих, ама с мой почерк, не я копирах изцяло.
Накълцвам зелето и го запържвам-задушавам с лук, малко лютеница(може и пресен домат), малко настърган морков и чесън. Това се задушава малко за около 10-на минути, не да стане напълно готово, а просто да поомекне и да получи загар, махам го от котлона и му прибавям оцет, соев сос и горчица. Хем става за салтата, и гарнитура за месо, хем е и малко като гозба и малкият си го хапва с филйка хляб, но без оцета и горчицата.


Ще се радвам и вие да споделите идеи, експерименти, лесни, евтини, вкусни и бързи, всякакви...
Знам че сигурно преди е имало и други такива теми, но тази да кажем ще е Рецепти по време на криза примерно Laughing или пък просто ако сте направили някакъв си ваш експеримент, пък е станал сполучлив...

# 1
# 2
  • Мнения: 2 491
Благодаря ти, Мис Каприз  Hug
Но там повечето само са изброявали, а идеята ми тук е да се напишат и рецептите, пък и да споделите и за свои сполучливи експерименти.

# 3
  • В голямото море...Живот
  • Мнения: 765
Гигс  Peace
Ето и един мой експеримент/повлиян от дюканки/
2 пакетчета ролца от раци/от малките по 250гр/,нарязани на кръгчета
6 сварени и рендосани яйца/останаха от празниците/
375гр кисело мляко,предварително разбито с копър,сол,малко горчица и черен пипер
Всичко това се обърква добре.
Да ви е сладко  Peace

# 4
  • Мнения: 2 491
Гигс  Peace
Ето и един мой експеримент/повлиян от дюканки/
2 пакетчета ролца от раци/от малките по 250гр/,нарязани на кръгчета
6 сварени и рендосани яйца/останаха от празниците/
375гр кисело мляко,предварително разбито с копър,сол,малко горчица и черен пипер
Всичко това се обърква добре.
Да ви е сладко  Peace

Ммм, звузи вкусно, ще се пробва, Доромси Hug
Тъкмо ще почвам диета, а това не е много калорично Peace

# 5
  • София
  • Мнения: 1 762
Да споделя и аз нещо лесно, което сътворих снощи за синето дето все е на някакви диети. Или иска да отслабва, или ще качва маса, за да прави мускули  Laughing
Пасирах 3 сварени яйца с малко зехтин, оцет, сол и копър / после каза, че му приличало на бебешко рядко щастие  Joy/
Сложих плочка сирене в тефлонов тиган и го обърнах няколко пъти да хване лек загар. Нарязах му и домати и краставици. Всичко това подредих в чиния и му ги поднесох с препечен черен хляб. Нищо особено, но беше супер вкусно и лесно.  Peace

# 6
  • В голямото море...Живот
  • Мнения: 765
Абет,аз правя такъв пастет с яйца,олио,оцет,черен и червен пипер,сол и копър - пасирам всичко  Peace
Страшно мезе е за ракийка/който я пие де/  Mr. Green и не само.

# 7
  • Мнения: 5 001
Задушен спанак или лапад(може и 1/2 връзка пресен лук) се обърква с извара(или сирене),слага се в намазана тавичка и се залива с 2 яйца и кисело мляко.Пече се до готовност на заливката.


П.П. Вътре може да се добави сварено пилешко месо,или нарязано филенце,кашкавал....

# 8
  • София
  • Мнения: 1 343
Ще ви кажа моята любима рецепта за омлет:
1-2 картофа се нарязват на кубчета и се запържват в тиган,когато станат готови се заливат с 2-3 бъркани яйца,в които има малко кашкавал,сирене и чубрица-това е,пържи се до златисто-страхотно е!
Сега любимото ми пиле:
1 тарелка пилешко бонфиле се нарязва на хапки и се пържи с малко куркума,когато е готово се добавя царевица от консерва и мариновани гъбки,разбърква се и се залива с 1 кофичка сметана на Данон-готово е,когато почне да къкри!

# 9
  • Мнения: 2 491
Задушен спанак или лапад(може и 1/2 връзка пресен лук) се обърква с извара(или сирене),слага се в намазана тавичка и се залива с 2 яйца и кисело мляко.Пече се до готовност на заливката.


П.П. Вътре може да се добави сварено пилешко месо,или нарязано филенце,кашкавал....
Това задължително ще го направя! Благодаря ти   bouquet


Да ви кажа какво направих със старите и изсъхнали козунаци.
Нарязвам ги на филийки и ги топвам за малко в прясно мляко, нареждам в съд. Отделно си разбивам крем ванилия на д-р Йоткер от онези без варенето, които се разбиват със студено прясно мляко. Намазвам накиснатите козунаци с този крем, нареждам парченца банан отгоре, настъргвам шоколад и така правя два три реда, може и повече, зависи от съда ви и накрая завършвам с настърган шоколад. Пъхам в хладилника да се охлади и после си облизваме пръстите, изяждаме го за норматив Embarassed Много вкусно става и много бързо. Преди го правех със старите козунаци за оправдание да ги използвам и да не ги хвърля, сега специално купувам козунак за да го направя Laughing  Може и друго да сложите, например бисквити натрожени или напоени с пр.мляко, други плодове или каквото се сетите или пък един ред намазан с ванилията на Йоткер и следващият с шоколадовият крем, да се редуват... Могат и козунаците например да се топат освен в мляко и в компот примерно, пак ще стане хубаво.
Чувала съм и за озуначеният крем карамел, обаче моят мъж не обича карамел, освен вместо горена захар да разтопя шоколад на дъното, отгоре козунак и накрая заливката с яйцата и млякото, трябва да пробвам Thinking


Литъл Мис и твоите нещица звучат вкусно и ще се пробват Wink Peace

Последна редакция: чт, 23 апр 2009, 14:47 от Гигова

# 10
  • Мнения: 5 001
Да ви кажа какво направих със старите и изсъхнали козунаци.
Нарязвам ги на филийки и ....
Нареждам върху карамелизирана захар в тавичка,заливам със смес за крем карамел(яйца,прясно мляко захар) и пека на водна баня.....На това тука във форума му викат пълнен крем-карамел  Mr. Green Mr. Green Mr. Green

# 11
  • София
  • Мнения: 1 762
За ракийката снощи  Wink направих друго бързо мезенце: Имах 3 изостанали пръстчета раци. Нарязах ги на колелца и хоп в тигана. Прибавих една малка консерва царевица и ги позапържих, ама не много. На финала сложих сол и копър. Мммммммммм супер бързо мезенце  Peace

Преди три дни импровизирах с едни палачинки. Бяха останали от предишен ден, но не ни се ядяха вече. Та се сетих за салата Костенурка. Но направих само курубата  Laughing Тоест нарязах наситно пресен лук и го обърках с крема сирене, копър и малко чесън на прах. Намазах дебело палачинките , навих на руло и нарязах на хапки. Сервирах ги в/у резенчета краставичка. Ето пак ракиено мезе съм спретнала  Joy

# 12
  • На небето
  • Мнения: 5 530
И аз се включвам да следя, ако слагате и снимки ще е върха.  Peace При първа възможност ще се включа с повече рецепти. Но за сега се сещам за баница от стар хляб Нареждам филийки стар хляб на дъното на една тава като я намазвам хубаво с масло преди това. Заливам отгоре със смес от яйце, сирене, кис. мляко или прясно мляко (зависи какво имам). Пека на 200градуса, след като стане отгоре слагам настърган кашкавал ако имам и изключвам фурната като оставям баницата вътре докато кашкавала се разтопи. Ето и как изглежда, но тази е със черен хляб който не беше никак сух и я направих на 2-3 реда, но не се получи много добре. В същото време е нарязана още гореща и няма добра визия, но на вкус е върха.  Друга лесна манжда е цели печени картофи  Друго което се сещам е Турски банички:  Тъкмо се подсетих сега да направя скоро време отново от тях.  Необходими продукти: кори за баница, сирене, масло и вода с олио. Взимат се по 2 кори за баница и се намазват с маслото (може и разтопено) Отгоре се поръсва със сирене (обезсолено) и се завива на четири като плик. Пържат се като палачинки, тигана може да се намаже с масло. Слага се баничката и се полива с водата и олиото. Като се гледа да се напои навсякъде. След като се изпече се обръща и поливаме отново отгоре вече изпечената страна.

# 13
  • София
  • Мнения: 1 762
Estell   bouquet
Аз от стар хляб правя пици. Изрязвам коричките и редя плътно в тава. Отгоре нареждам каквото ми душа иска и каквото хладилника пуска. Запичат се и готово  Peace

# 14
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Estell   bouquet
Аз от стар хляб правя пици. Изрязвам коричките и редя плътно в тава. Отгоре нареждам каквото ми душа иска и каквото хладилника пуска. Запичат се и готово  Peace
Това ще го пробвам, но ще оставя коричката, тя е най вкусната.

Общи условия

Активация на акаунт