Постоянно се отвива

  • 4 842
  • 58
  •   1
Отговори
  • Мнения: 340
Малкия е на 2 месеца и половина. Проблемът е, че докато спи доста се върти и нарочно се отвива. Той се обръща на гръб от преди да направи месец, но сега вече си е направо въртене. А в стаята температурата е 22 градуса и не мисля, че е добре да спи отвит. Какво да правя?

# 1
  • Мнения: 4 111
Можеш да използваш спално чувалче, има и тънки. Аз използвах само като беше много малък сина ми. Сега постоянно спи отвит, като е беше по-студено му оставях чорапките на краката и спеше с по-плътни дрехи.

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 1 230
Моя син завит не спи  Grinning
Не мисля че е студено при 22 градуса, затова пък винаги му слагам чорапки ако гащиризончето не е от затворените.

# 3
  • Мнения: 743
И при нас е същото. Никога не спи завито това дете. А Цяла нощ не мога да седя будна да дебна, кога точно ще се отвие. Старая се в спалнята да е достатъчно топло, за да не настине. Като беше по-малка я слагах в чувалче и беше супер, ама сега не мога да намеря толкова голямо чувалче. А и тя не иска крачетата да са близко едно до друго. Така че й трябва чувалче, което да е с отделни крачета. Ако знаете къде има такива - казвайте!

# 4
  • Мнения: 1 174
Аз ползвах в началото спално човалче с презрамки на раменете, като потник, които се закопчават с копчета тик так. Беше много удобно и когато го вземеш да не го отгъваш. После преминах на по - голямо чувалче като спален чувал с цип от трите страни, като торба. Него ползвах и за количката. А пробвала ли си завивката му да я увиеш около него като пеленка и така да го сложиш да спи. Така едва ли ще успее да се отвие. Имам също една кръгла възглавница, такива има като подлакътници на дивани, ползвах я като го сложа настрани легнал да му подпра гръбчето да не се обръща, но пък се захлюпваше по очи, тъй че ако ти е много подвижно бебето - по добре чувалче  Peace

# 5
  • Мнения: 1 428
Спалното чувалче въобще не ми влезе в употреба.Не искаше да спи в него.И за сега постоянно я завивам.

# 6
  • Мнения: 351
Аз имам този проблем вече 1 година и 9 месеца!Чувал вече не понася моят син..много се върти а торбата му пречи и се буди!Сега всяка вечер ставам през два-три часа да го завивам.  ooooh!

# 7
  • Мнения: 1 174
И при нас е същото. Никога не спи завито това дете. А Цяла нощ не мога да седя будна да дебна, кога точно ще се отвие. Старая се в спалнята да е достатъчно топло, за да не настине. Като беше по-малка я слагах в чувалче и беше супер, ама сега не мога да намеря толкова голямо чувалче. А и тя не иска крачетата да са близко едно до друго. Така че й трябва чувалче, което да е с отделни крачета. Ако знаете къде има такива - казвайте!

Виждала съм такива като спален чувал големи колкото детско легло - 140 / 70, закопчава се с ципове от двете страни и колкото и да се фъчка не може да се отгъне, а си шава без нищо да му пречи на детето.  Ето тоя например е доста големичък: http://www.como.bg/detski-spalen-chuval.html пък иначе можеш обикновено шалте да го сгънеш на две и да му зашиеш един цип от двете страни и ще се получи наполовина по - малък спален чувал  Peace

# 8
  • Мнения: 99
 и ние сме същите!

# 9
  • Varna
  • Мнения: 191
Моят син също се отвива от момента, в който стана лято и тогава беше на 7-8 месеца (по-голям от вас), в момента е на 1,6 год. и спи завит първия си сън. След това става едно въртене докато се отвие и с крачета махне завивката от себе си и просто го оставям. Спи през повечето време отвит. Тъй като сте много малки, може да пробвате да спи с чувалче, има такива и без ръкави. Нас това ни спасяваше в тази възраст.

# 10
  • Мнения: 2 015
Пробвай с чувалче докато е по-малко, че после няма да иска да спи в такова нещо.

# 11
  • Мнения: 175
Пробвай с чувалче докато е по-малко, че после няма да иска да спи в такова нещо.


 Peace Така е! Дъщеря ми и свикнала и в няма проблеми,с отвиването също.

# 12
  • Мнения: 2 334
И аз имах същия проблем и ставах по 20 пъти на нощ да я завивам  Tired На 8-9 месеца опитах със спален чувал но не стана и само плачеше докато не и го махнах и реших че е по добре да ставам ,но като стана на една година и я намерих сутринта завита през глава така се уплаших че си казах по добре да реве 1 седмици от чувалчето от колкото да се задуши.Плака само първия ден че е с чувал но след това не съм имала проблеми.Сега си спя спокойно защото знам че колкото и да се върти няма да се отвие .Мой съвет купи си спален чувал.

# 13
  • Мнения: 542
то 22 градуса са си добре,ако се притесняваш да не му е студено просто му сложи по-дебела блузка!аэ никога не съм ставала да завивам малката,тя се се завива сама като и е студено,още от малка!

# 14
  • Мнения: 2 376
А в стаята температурата е 22 градуса и не мисля, че е добре да спи отвит. Какво да правя?


Ами при 22 градуса.. спокойно можеш да си го оставиш да спи по боди с къс ръкав. Или намали малко температурата.
За да не се отвива решението е чувалче, но имай впредвид, че за бебетата е много по-опасно да се претоплят, отколкото да са на по-хладно отколкото трябва. 16-20 градуса е нормална температура.

Общи условия

Активация на акаунт