Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Проблемно забременяване
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Здравейте, момичета! На 28год. съм .От 1997 год. съм заходила по лекари. През февруари 98 г. ми направиха резекция на яйчниците,тогава ми казаха, че трудно ще забременея и с приятелят ми от тогава се опитваме да си направим бебе, изпих сумати лекарства и нищо. Последваха тестове за хламидии, заради които пих антибиотици една година и резултатът все беше положителен. След като ни направиха директен тест се оказа, че инфекция няма. Последваха всички възможни изследвания и всички те бяха в норма, спермограмата също.По-късно ми направиха лапароскопия-оказа се, че имам сраствания от предходната операция, но тръбите ми бяха проходими, подложих се на пластика. След нея - хидротубации, цветна снимка /проходими тръби/ , много хормонални лекарства и нищо. Лекарят при когото ходих беше проф. Налбански. По-късно започнах посещения при д-р Коларов - стимулация, фоликулометрия, лекарства за пукане на фоликула и т.н. ИИИ нищо. Той ме посъветва да не губя повече време и да направя ин витро. Посъветвайте ме към кого да се обърна.
Цитирай

Варна

Виждам, че си от Варна. Обърни се към ин витро центъра.
Цитирай

Пловдив

Very Happy Така като гледам май само за имунологична съвместимост не сте се изследвали? Very Happy
 Аз съм някъде по средата на твоя път и направо се отчайвам като чета...
Цитирай

Аз бих препоръчала разширена спермограма и да.. имунологични изледвания и консултация.

Според мен почти няма такова нещо като неизяснен стерилитет.. това е лично мнение де  Wink

Късмет!
Цитирай

Варна

Послушай момичетата. И ако от там не излезе нищо просто минавайте към инвитро.
Честно чудя ти се на търпението.
Цитирай

София

И аз се присъединявам към препоръката да направите разширена спермограма и някакви тестове за съвместимост - посткоитален, пенетрационен, за антитела.

Успех!
Цитирай

Пробвайте инвитро.Но след процедурата ЗАДЪЛЖИТЕЛНО ДА ЛЕЖИШ!И за най-малкото няма да ставаш.Много е важно това нещо.Приятелка на майка ми забременя чак след 3-тата или 4-та процедура,защото преди това почти не е лежала.След последата процедура тя лежа ли лежа и сега е в 4-тия месец бременна.Пожелавам ти по-скоро да чуеш че си бременна.УСПЕХ Peace Peace Peace
Цитирай

Джей Ло - знам че добронамерено го правиш, но не си наясно с повечето, да не кажа всички неща около зачеването и още по-малко около проблемното забременяване.

Преди ин-витрото трябва да се направят всички възможни изследвания и други процедури и чак тогава да се пристъпи към това.

Момичето е ново и едва ли знае че си на 13

Благодаря, за хубавата история на Вашата позната Smile Имаме нужда от такива
Цитирай

Пловдив

zigi, три неща не са ми ясни.

1. По какъв повод е била резекцията на яйчниците - поликистоза? Ако да, сега имаш ли проблеми с поликистозния синдром, овладян ли е, как си с килограмите, инсулинова резистентност изследвана ли е, как реагираш на стимулациите ...
2. След като тръбите са били проходими, за каква пластика става въпрос?
3. Преди ин витро е инсеминацията - по малко агресивна процедура с добро съотношение успеваемост/цена.

И слушай момичетата за имунологичните изследвания.
Цитирай

.
« Последна редакция: нд, 04 сеп 2005, 14:11 от слънчева мама »
Цитирай

Пловдив

И слушай момичетата за имунологичните изследвания.
... имунологичните изследвания и тези за несъвместимост едни и същи неща ли са?

Не, различни неща са. И да е имало сърдечна дейност, пак са необходими имунологични изследвания, защото някои от тези антитела (напр. антифосфолипидните) водят до ранни тромбози в плацентарните съдове и оттам до ранни спонтанни аборти.
Цитирай
Благодаря на всички Ви за съветите! Smile Относно въпроса с тестовете за съвместимост - правихме пенетрационен тест, от който резултата беше "над 50 неподвижни сперматозоиди". Първата ми операция - резекцията беше във връзка с поликистозни яйчници. А за овулацията - през периода на всичките фоликометрии, на които съм ходила така и не видяха овулация. Отново фоликолите ми ставаха на кисти. С 10000 Е прегнил не се пукат.Когато ми казаха, че за да ми махнат кистичката /която изчезва сама/ трябва отново да ми правят лапароскопия аз се отказах да се подложа на операция отново. Преди лапароскопията бях 20 дни в "Майчин дом" на 11 ет. при д-р Жекова за програма. Това вкл.  цитонамазки всяка /тогава остановиха овулация/, обременяване с глюкоза /резултатите ми бяха в норма/, щтрих-абразио, хормонални изследвания /в норма/ . По въпроса с какви лекарства са ме стимулирали - Дуфастон, Клостилбегит и други чиито наименования не помня.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.