От какво зависи какви пари взимате?

  • 4 198
  • 61
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 3 164
Последна опция съм аз-но то момента при мен вече 10г. продължава Crazy
Иначе съм за кой каквото си изработи Peace

# 31
  • Мнения: 4 916
В момента съм на твърда заплата. Преди това бях на твърда заплата плюс командировъчни за целия месец, по-преди само на заплата, по-по-преди съм била на заплата и хонорар или само на хонорар... абе, шарена работа.

# 32
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Твърда запла + бонус на база атестация всеки месец.


Същата работа, но бонуса е за тримесечие

# 33
  • Мнения: 984
Работя едновременно на трудов и отделно на граждански договор. По трудовия договор получавам с около 30% повече от колегите с по-нисък ценз - парите се отпускат по натрупани точки според правилник от ръководството, т.е. имате точки - имате заплата, нямате точки - нямате заплата. Има абсолютен минимум, който пък е с 30% повече от МРЗ. По гражданския договор работя на шестмесечие - т.е. на всеки 6  месеца сключвам нов, като ми се заплаща следкато си свърша работата и документацията. Доволна съм, защото знам, че зависи само от мен дали ще си свърша работата или не.

# 34
  • Мнения: 5 370
ЪЪЪЪ....хм, имам и твърда заплата, но и бонус на тримесечие, все пак.Който не е кой знае какво, но пък заплатите са ок.
Да, и най-редовно  работа по наши празници, което се плаща Х2. А после почиваме и харчим , когато другите работят. Mr. Green

# 35
  • София
  • Мнения: 38 476
В момента - каквото си изкарам на края на седмицата.
И преди това съм работила така.
И май по ме кефи от това да вися за заплата и да гледам да не накривя кепето на шефчето.

# 36
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
 Аз съм все още безработна, та пари не взимам. Единствената бедна в този форум съм.

# 37
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
Гласувах с друго, защото не е съвсем колкото си изкарам, нито пък ми е сигурна сумата за месеца.
Имам твърда заплата, но тя е колкото да се водя на договор, изобщо не разчитам на нея.
Основните ми доходи са от работата по проектите, както asaf по-горе каза - колкото повече, толкова повече.
Ама не е лесно - няма уикенди, няма празници, когато се наложи трябва да съм up and running, нося си работа и за домашно.
От време на време поработвам и по проекти на колеги, но това е, когато се натрупат много накуп; в обичайния случай за тях става бой с дъвки, защото на едно 80% от хората във фирмата доходите се формират на същия принцип.
Работя периодично и за колеги от други агенции.

# 38
  • Мнения: 5 370
Съвсем във връзка с темата - вижте какво открих току-що:

http://paper.standartnews.com/bg/article.php?d=2009-04-25&article=275861

Направосложиха програмисти и инДЖЕнери в малкия си джЕб готвачите. Shocked

# 39
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 818
Както и да го погледнеш, това си е заплата+процент. Че процентът много надвишава заплатата, няма значение, според мен.

# 40
  • Мнения: 17
Нямам твърда заплата въпреки че работя и в събота и в неделя и по празници и след празници и след работно време ...колкото мога да взема от мъжо - той е моят работодател.  newsm78 Понякога много понякога нищо. #Crazy Карам я някак си. Ако не получа нищо харча от кредитната си карта. Money В края на месеца той я плаща. Mr. Green или пък използвам неговата кредитна карта..тъй е най лесно.. Money

Последна редакция: сб, 25 апр 2009, 14:43 от azmira

# 41
  • Мнения: 5 710
Туй то  Grinning

Някои взимат твърда пара в края на месеца, без значение дали по цял ден нямат кой знае какво за правене или опъват като волове.
Други имат някаква заплата (висока или ниска) и 'бонуси' към нея, за стимул. Ако заплатата ги удовлетворява, не се напрягат чак толкова, и обратното.
Трети - каквото изкарат, такова. Много, малко - колкото.

Изкажете се?

Последен вариант - каквото изкарам.

# 42
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 708
Зависи от много фактори като грип, детски болести по градините, празници и ваканции - тогава приходите вървят главоломно надолу. Останалото е в мои ръце.

# 43
  • Мнения: 2 478
В момента не работя, но доскоро получавах твърда заплата + процент.
Сега, доходите ни са взаимосвързани с това, колко работи мъжът ми, колко е находчив и кризата, мамка му.

# 44
  • София
  • Мнения: 1 481
Каквото си изкарам   Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт