ИЗРАЕЛ34

  • 19 441
  • 294
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 232
Близнаците,да ти е жив и здрав именника!  :bigdance2

Миши,с ремонта стигнахме до кривата круша Laughing,чакам едни щори във вторник,и започвам да я боядисвам!

# 61
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
Близнаците, да ти е жив и здрав таткото  bouquet Хубаво име има Peace
Да знаеш, че и ти ставаш за Мосад Laughing
Мама Цоцоланка, добре дошла при нас  bouquet ако знаеш колко твои теми съм прочела Laughing за готварския нямам думи, голяма майсторка си Peace

# 62
  • T"A
  • Мнения: 2 515
Банда, готвя се за гости и никаква ме няма, но не пропускам и запетайка от това, което пишете  Hug

Близначкова, да ти е жив и здрав именикът и още дълги години да се радва на прекрасното си семейство, дъщеря и внуци   bouquet

дядо Хаджия, къде си бил до сега, да се чуди човек как за малко да те изпуснем, заедно с вълнуващите ти истории. Просто няма как да не развълнуват - с първата ни разсмя, с втората ни разплака, сега се настройвам за нова емоция... Разказите кога си ги писал - още тогава, като си се върнал или сега, по-наскоро? Защото са много живи предвид времето, което е минало от това пътуване   Peace (пък и Израел явно не се е променил много оттогава)

 welcome Мама Цоцоланка, в Израел, а и съответно - в темата на "израелките" не може да се влиза тихо и без да се пречи, трябва да се нахълта шумно, с гръм и трясък, защото ние така сме свикнали от ежедневието си  Mr. Green Такъв приятен събеседник като теб - надявам се, че по-честичко ще ни навестяваш  Hug

mimkis, ще осмисля кой кой е в тази формула с няколко х и у и ще те питам нещо  Mr. Green

Израелкови, пиша от каниона и зяпам афишите на киното - направили са нещо много оригинално - викат му "културни събития "Браво" - ще прожектират постановки на опери и балети от Лондон, като преди прожекциите правят почерпка и въведение от изкуствовед  Wink В сайта на yesplanet.co.il би трябвало да пише повече за това, ако някой се интересува  Peace

Хубав ден на всички!  bye

# 63
  • Мнения: 1 526
Ей, Ментуша осезаемо се усеща липсата ти  Hug, но с повод като този, който имаш е напълно разбираемо.

http://www.snimka.bg/album.php?album_id=363585&pid=11816829
От тази снимка на дясно са нови от вчера. Мъжът ми си направи собствено ръчно стойки за въдиците и си купи аларми, когато рибата кълви свети зелено, а когато се хване свети червено и пищииииииииии  Laughing, голям цирк.
А ако ви се видят познати лица, всяка прилика е случайна  Grinning

# 64
  • Мнения: 110
Добър ден, момичета и момчета!

Идвам да си взема довиждане, че ме чака дълго задание в Босна и утре в 8 сутринта хващам чантурите и тръгвам.

Беше ми много приятно с вас и се наслаждавах както на приказчиците тук, така и на готварската, а особено напоследък - и на разказите на дядо хаджия.

Обаче преди да тръгна, имам една молба. Искам да ми напишете думата БОР на иврит. Искам да си я татуирам, понеже иначе мога, след 6 месеца - тогава се връщам, да забравя, че много ме интересува как се развива борчето на тигъра!

Но ми я напишете моля така, както я произнасят мароканците, които живеят в Израел, за да мога за убедя мъжа ми, че това не е името на някой лИбовник.

Очаквам да проявите разбиране и отзивчивост, бързина и благотворителност, понеже по продецура не мога да тръгна на път за мисия с открита рана и трябва да отърча до някое тату студио в близките 10 минути, я после цяла нощ да си вея с ветрилце през лепенките и да ръся антибиотик на прах, че да хване коричка .

Още нещо, ако произношението на думата наподобява мъжко име .... го променете, в името на семейния мир. Не ме интересува как се чете и има ли смисъл, важно е да изглежда кефско!             

# 65
# 66
  • Пловдив
  • Мнения: 292
Цитат
Искам да ми напишете думата БОР на иврит

 rotfImbo

safar_maktoub   невероятно чувство за хумор имаш    newsm10

Цитат
ако произношението на думата наподобява мъжко име

Не само ,че наподобява ,но и ако не се лъжа има такова мъжко име  newsm78

Редактирам се ...има  такова име  אֹרֶן   Oren (Hebrew name)

    

Последна редакция: нд, 26 апр 2009, 15:28 от perah

# 67
  • На дивана, под юргана
  • Мнения: 563

Още нещо, ако произношението на думата наподобява мъжко име .... го променете, в името на семейния мир. Не ме интересува как се чете и има ли смисъл, важно е да изглежда кефско!             


В общи линии, щом не те интересува как се чете, би трябвало да изглежда така: едно такова по-голямо в средата и две такива по-малки отстрани...
Голямото символизира стъблото, а двете по-малки отстрани... клоните. Да не си помислиш нещо друго!  Naughty

Ще те информирам за бора, нИ сЪ притеснявай! Засега - немЪ нищУ  Sad

# 68
  • Мнения: 13
Тигре , добре че даваш упътвания ... да не си помислим нещо друго  hahaha.

Хайде и аз да се разпиша...  Борянче , благодаря за хубавата тема  и на мен много ми харесва оформлението   bouquet  Благодаря за положения труд.  Исках да разгледам снимките от гостито на семейство Талиндови , но ми иска парола  Rolling Eyes 

Четох по горе  за кино та се сетих ,  да попитам -актьорът Джон Войн евреин ли е  newsm78 ??

Отивам да дочитам ,че малко по диагонал минах  Hug

# 69
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
Кате, лека и успешна мисия Peace, дано тези 6 месеца минат бързо и неусетно и да бъдат изпълнени с положителни емоции Hug.
Всички сте с  невероятно чувство за хумор, затова ви харесвам и обичам Laughing Heart Eyes

# 70
  • Мнения: 13
Ехее е'га ти диагонала съм минала аз .

Кате и от мене лека и успешна мисия .

Но за каква мисия става въпрос ?  Да не би да си военна ?

# 71
  • София
  • Мнения: 7 851
Чекай, чекай малко! Виж сега, Бубе... за това има мениджъри, ПР-и и т.н. гадове! Ти остави човека да говори, пък ще завъртим и бизнеса лека-полека...  Wink
Тигре, бизнесплана в колко екземпляра ще го правите ?  Laughing

...
Разказите кога си ги писал - още тогава, като си се върнал или сега, по-наскоро? Защото са много живи предвид времето, което е минало от това пътуване   Peace (пък и Израел явно не се е променил много оттогава)
...

Ами не. Сега ви ги пиша. То затова и много работи вече не мога да си спомня в подробности. Пък честно да ви кажа, като че ли по малко си  спомням нещо за "описанията" на археологическите и архитектурните обекти, отколкото затова какво съм преживял например в Израел. Не знам защо в спомените са ми останали повече неща за срещите с хората, отколкото "снимки" от това, което съм видял.

# 72
  • На дивана, под юргана
  • Мнения: 563
Чекай, чекай малко! Виж сега, Бубе... за това има мениджъри, ПР-и и т.н. гадове! Ти остави човека да говори, пък ще завъртим и бизнеса лека-полека...  Wink
Тигре, бизнесплана в колко екземпляра ще го правите ?  Laughing
Какъв план в тази криза?!? Ще я караме по-артистично и нестандартно... С план всеки знае! Ние ще се забавляваме и импровизираме...

# 73
  • Мнения: 2 952
Катя, успех ! Защо на иврит  точно ще се татуираш ? Нетипична мюсулманка  Simple Smile ... Леко да минат нещата и като имаш време разказвай  Peace

Хаджия, много интересно !  Simple Smile

Мама Цоцоланка , добре дошла ! Обаждай се от време на време ! Няма да си мълчиш  Simple Smile !

Ние се готвим за празника .Саги правят в градинката разни видове знаменца , гълъбчета . Ще се обличаме в синьо и бяло и така .

Майка казва , че  вали и студенко по БГ земи ... Въпреки това  приятна неделя дори и да  са се развалили някои планове за излизания! Hug

Мъжете започнаха преговори ....  Mr. Green

# 74
  • София
  • Мнения: 7 851
Какъв план в тази криза?!? Ще я караме по-артистично и нестандартно... С план всеки знае! Ние ще се забавляваме и импровизираме...
Оооо щом е забавляване вместо за Йерусалим да ви разкажа аз за язденето на  камила. Напраооо ти казвам ония там апаратите дето ги въртят космонавтите като ги подготвят, газ да пикаят.

Общи условия

Активация на акаунт