За моб. телефони, или откога да ги купим за децата си?

  • 3 723
  • 94
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 823
И аз купих на сина си телефон ,когато стана първокласник.Но не в началото,защото го водих и вземах и не виждах смисъл от това да има телефон,но когато реши да се прибира вече сам,реших че трябва да има,звънва ми че тръгва от училище и аз го чакам .Понякога забравя да се обади и звъни когато е пред вратата ,да му отворя. LaughingНе е съвсем смотан телефона,има камера ,но и не е изключително скъп.В детската градина някои деца имаха ,но аз го попитах защо му е и той ами така другите имат ,след като му обясних ,че не е необходимо да има тел. и да стои в шкафчето той се отказа от мераците си.

# 16
  • Мнения: 1 111
Моят в предучилищната/кара я в училище/ понякога ходеше с телефон, ама какъв смисъл като нито звъни от него нито го чува когато ние му звъним. Crossing Arms Но поне свърши работа веднъж, когато с баща му забравиха раницата в едно такси, звъннахме и таксиметровия ни я донесе. Grinning

# 17
  • Мнения: 606
Марти е на 4,5 и се замислям да му взема един в моята група. Научи ми номера и постоянно ме избира от който телефон набара.

# 18
  • София
  • Мнения: 15 435
Купих на внука  най-евтиния водафон на 4 годинки.За моя и негова сигурност. Той е много щур и много обича да ми изчезва от погледа. Винаги като излизам с него му го слагам в джоба на якето, за да мога да го викна, ако ми изчезне от погледа.Последно ми избяга на пазара, за да отиде на въртележката. Добре,че беше с телефона в джоба, та ми каза къде се намира - на кончетата. В телефона има само няколко номера - моя, на майка му, на дядо му и на моите родители.Най-редовно се обажда на дядо си да му купи нещо, като се прибира от работа.Не може да чете, но е запомнил визуално кое име как е написано и винаги знае на кой се обажда. А и аз съм по-спокойна като знам,че ако зачезне нанякъде, мога да го намеря.А той е щастлив,че някой му се обажда.Иначе си играе игрите на телефона.

# 19
  • Мнения: 7 831
Подарихме телефон когато решихме, че има нужда. При нас тя се появи в първи клас, когато детето тръгна на училище, курсове и тренировки, един го води друг го довежда и т.н.

Не възприемаме телефона като лукс или играчка, а като необходимост и средство за комуникация и контрол  Wink.

На тези с малките деца и големите принципи  Wink ще кажа - "поживьом-увидим"  Laughing.

# 20
  • Мнения: 12 648
Мобилните телефони навлязоха масово , когато моите деца бяха поотраснали. Какво облекчение. Да знаеш, че във всеки момент можеш да се свържеш с него. Не го възприемам като играчка или като лукс, а като голямо спокойствие за мен.
Съседско дете на 4 г. има тел. - някакъв бебешки. Гледа го баба му, но то знае, че във всеки момент може да се обади на мама и тати. 

# 21
  • Мнения: 1 520
Моето "получи" напълно изненадащо миналото лято. Дадоха ни го без пари при по-голяма покупка и аз го нарочих, че му го даваме. Значи е бил на 4,5, но не му беше интересно. Сега си у нас. За справка - има нефтената Токио от 15 лев.

Но се замислям, че вече около първи клас ще го подтикна да се научи да го ползва. Все пак в училището стават  и мисля, че ще му е полезно.
Не съм на принципа - другите са така, така и ти. Но мисля, че и на мен ще ми е спокойна да имам връзка. Пък и на него, знам ли.

Децата днес растат с такъв технологичен напредък, че макар преди години да ни се е струвало, че е нелепо на тази възраст, към днешна дата според мен изобщо не е така. Та те на по3-4 играят на компютъра, от бебета гледат телевизия, , въобще - това мисля не е каприз, а просто технически напредък, който те си следват. 

# 22
  • София
  • Мнения: 1 861
..... На мен ми се струва меко казано излишно и не заради похарчените парите. .....Никой не осъждам,всеки си решава за детето,и категорични изказвания не правя,че и аз самата няма да постъпя така някой ден. Но за момента... newsm78 да кажем, просто не одобрявам тази гледка-малки деца с моб. тел. .. Вие какво мислите?
Е, и аз мислех така, докато в 3-ти клас не се наложи детенце да стиска зъби час и половина със счупена ръка в училище и през това време НИКОЙ не се сети да ми звънне да си го прибера!!! Още на другия ден му връчих стария си телефон! А нов и "истински" купихме в 4-ти клас за Коледа, като определихме лимит на сумата, пък тъй като другите имали телефони с еди какви си екстри и той също искал такъв - парите над лимита си ги плати от собствената касичка.

# 23
  • Мнения: 144
Подарихме телефон когато решихме, че има нужда. При нас тя се появи в първи клас, когато детето тръгна на училище, курсове и тренировки, един го води друг го довежда и т.н.

Не възприемаме телефона като лукс или играчка, а като необходимост и средство за комуникация и контрол  Wink.

На тези с малките деца и големите принципи  Wink ще кажа - "поживьом-увидим"  Laughing.


И при нас е така

# 24
  • Мнения: 299
На големия му купихме телефон втори клас и то не от глезотия , а за уговаряне кога и къде ще ме чака  след часовете. По време на час телефона си го изключва за да не пречи .

# 25
  • Мнения: 12 648
Всъщност, какво те вълнува? Детето ти е на 5 мес. След 5 г. може да навлязат съвсем други технологии. Май принципа да гледаме на другия в канчето.

# 26
  • Мнения: 175
монда,не бих казала,че ми е лесно,само защото детето ми е малко.Напротив много се вълнувам от тези въпроси,затова и пускам темата.
Ако става въпрос ,за това цял ден да е само в къщи,съм съгласна,защото тогава ще се ползва за дом. тел.(щом няма такъв).
Белинда,напълно съм съгласно с твоето мнение.Ние с мъжа ми също не се впечатляваме от разни лъскави вещи,но обкръжението в училище например ще окаже голямо влияние.

# 27
  • Мнения: 3 360
Купхме на дъщеря ми  телефон,малко преди да тръгне на училище .Смятам,че е необходимост и удобство в днешно време,не глезотия!

# 28
  • Мнения: 175
Всъщност, какво те вълнува? Детето ти е на 5 мес. След 5 г. може да навлязат съвсем други технологии. Май принципа да гледаме на другия в канчето.


Ами точно това,че въпросът е принципен-днес моб. тел.-утре нови технологии,а не това да гледам на другия в канчето. А ти не си отговорила на въпроса и ако ще пишеш,за да се заяждаш,по-добре не си прави труда.
Просто искам една спокойна дискусия,каквато до момента се получава.
И пак да подчертая -не съм с големи принципи и не знам как ще постъпя,когато му дойде времето.

# 29
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Преди време гледах в Нет-а едни реклами за детски ГСМ-и, като гумени изглеждаха на снимките, шарени, с два или три бутона само. Детето да може да набира само мама и татко, но на него могат да звънят спокйно.
Но сега не мога да намеря линка с апаратите.


Тръгвайки на училище, за мен ще е задължително да имам връзка с детето и тогава тя ще има мобилен телефон.
За по - ранен период, не виждам никакъв смисъл. Докато е на градина, при нужда госпожите могат да ми се обадят винаги. Вкъщи не стои сама, така че не виждам никакъв смисъл от по - ранно купуване на ГСМ.

Общи условия

Активация на акаунт