Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Здравни заведения, специалисти
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

София

Здравейте,

на малкия на около 20 ден му се появиха доста пъпки по бузките, а напоследък и по гръбчето. Доста мнения прочетох по въпроса, но май колкото педиатри толкова и диагнози. За това реших са пусна нова тема, ако някой знае нещо по въпроса със сигурност. Нашият педиатър казва, че това са мастни каналчета, които още не функционират и като го прегреем стават с бели връхчета. Може да се маже с пиоктанин, но още не съм го мазала. Когато излезем на вън избледняват, когато се разплаче или бузката, на която спи се зачервяват.

Ще се радвам, ако споделите опит.

Мерси
Цитирай

след Околовръстното

Правилно,за какво да си губиш времето с педиатри като тук всичко ще ти кажем.А сега пусни снимки на пъпките и да почваме да гадаем.
Цитирай

Според мен всичко ще отшуми от самосебе си.Почти не познавам майка ,която да не е имала подобен проблем.Най-вероятно е прегряване,ние бяхме така и аз не съм плзвала никакви мазила просто почиствах сутрин и вечер с преварена вода
Цитирай

София

Мерси

А спомняш ли си колко време ги имахте?
Цитирай

София

Може да е от прегряване, може да е хормонално т.е бебето се чисти от твоите хормони, може да е стафилококова инфекция.
Заведи детето на лекар.
Цитирай

На моя бебок му се появиха още в болницата ,но само по тялото.Имаше и няколко с бели връхчета,които изчезнаха,но после се появиха пак 2-3.В болницата ги мажеха със спирт с по- нисък % и ги пръскаха с Бивацин(само белите).Същото направих и в къщи,но само няколко пъти.Казаха ми да го мажа със Стелатрия,но аз не я взех и за около 10-15 дни му изчезнаха
Цитирай

There I was on a July morning ...

Синът ми имаше такива пъпчици, горе-долу на вашата възраст. Педи предположи, че е стафилококова инфекция и ни даде направление за кожен д-р. Оказа се, че не е това и минаха с мазане с пиоктанин и още една смес, приготвена по рецепта от лекаря.
С две думи - отиди при дерматолог, защото дори за педиатрите е трудно да разпознаят, а какво остава за майките по форумите.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.