Кърмене навън - как?

  • 3 537
  • 46
  •   1
Отговори
  • Мнения: 13
здравеите мам4ета.извинявам се 4е така връхлитам във теми4ката ви но имам въпроси относно кърменето и моля да ми отговорите.как процедират маиките когато са на дълга разходка и беб4ето огладнее?носите кърма в 6и6е или вадите гардата и давате?извиняваите за вапрос4ето но наистина незнам как да процедирам за напред,времето се стопля и е време за разходки.другият ми въпрос е свързан с даването на вода когато сте на разходка от 6и6е с биберон ли давате или с лъжи4ка?ако давате с биберон няма ли да спре да су4е?надявам се да ми помогнете

# 1
  • о`майна лунна нощ е
  • Мнения: 5 537
Носи с теб пелена или по-голям шал. Седни на някоя по-закътана пейка в парк или пред някой вход и си накърми детенцето спокойно. Никога, нищо не ме е спирало да направя точно това. Няма смисъл да носиш кърма в шише при положение, че се кърмите от гърдата. Времето се стопля, скоро ще стане и горещо.

Кърменето е естествен процес и няма защо да се срамуваш да кърмиш на публично място.

# 2
  • Варна
  • Мнения: 1 023
Носи с теб пелена или по-голям шал. Седни на някоя по-закътана пейка в парк или пред някой вход и си накърми детенцето спокойно. Никога, нищо не ме е спирало да направя точно това. Няма смисъл да носиш кърма в шише при положение, че се кърмите от гърдата. Времето се стопля, скоро ще стане и горещо.

Кърменето е естествен процес и няма защо да се срамуваш да кърмиш на публично място.

Абсолютно вярно. Peace

# 3
  • Мнения: 283
Носи с теб пелена или по-голям шал. Седни на някоя по-закътана пейка в парк или пред някой вход и си накърми детенцето спокойно. Никога, нищо не ме е спирало да направя точно това. Няма смисъл да носиш кърма в шише при положение, че се кърмите от гърдата. Времето се стопля, скоро ще стане и горещо.

Кърменето е естествен процес и няма защо да се срамуваш да кърмиш на публично място.

Абсолютно вярно. Peace

И аз съм съгласна! Hug  bouquet

здравеите мам4ета.извинявам се 4е така връхлитам във теми4ката ви но имам въпроси относно кърменето и моля да ми отговорите.как процедират маиките когато са на дълга разходка и беб4ето огладнее?носите кърма в 6и6е или вадите гардата и давате?извиняваите за вапрос4ето но наистина незнам как да процедирам за напред,времето се стопля и е време за разходки.другият ми въпрос е свързан с даването на вода когато сте на разходка от 6и6е с биберон ли давате или с лъжи4ка?ако давате с биберон няма ли да спре да су4е?надявам се да ми помогнете

Аз съм кърмила синът ми навсякъде и по всяко време, без да се притеснявам от нищо! Hug
Давала съм му и водичка от шише с биберон и не се отказа да суче, даже все още се кърмим!!! Hug

Успех!  bouquet

# 4
  • Мнения: 13
благодаря ви от сърце за дадените съвети Simple Smile

# 5
  • Мнения: 1 192
Водата доскоро я давах с биберон за новородени (на Д-р Браун)-въпреки ,че сме големи.Бибата трябва да не пуска лесно и водата да не е много подсладена(иначе може да се отбие)

# 6
  • София
  • Мнения: 438
Да се включа и аз - за кърменето навън си направих такова нещо - "nursing cover".  Върши чудесна работа, на мен ми е супер удобно и е много дискретно  Peace
Инструкции как да си направиш има ТУК

Водичка от около месец започнах да нося и до момента нямаме проблем с кърменето - варя я точно преди да излезем, за да е топла, ако се налага да я давам. Давам я с шише BFree,  със силиконов биберон с най-малката дупка. В общи линии много рядко се налага да я давам, но си я нося с мен Simple Smile

# 7
  • Мнения: 40
Ох, наистина е много лесно да можеш да си го накърмиш на спокойствие докато сте на разходка. Много лошо, че моя свикна със силиконови зърна, защото в началото свикна от шише в болницата и това беше единствения начин да засуче. И сега как да го откажа от силиконовите зърна? Пробвах няколкократно, но не иска....  Какво да правя?

# 8
  • Мнения: 798
Кърмя си спокойно навън - на пейка в парка. Завивам бебето със слинг-а и общо взето дори не се забелязва дали спи или се храни. Онзи ден за пръв път кърмих - разхождайки се  Mr. Green Намерих си удобна позиция, при която бебето в слинга суче, а аз се разхождам и никой нищо не забелязва. Не е най-спокойно, но така е когато има и едно по-голямо детенце, което ме дърпа за ръка да вървим  Laughing
Водичка не дававам засега, така че едно гайле по-малко!

# 9
  • Мнения: 340
Искам и аз да мога да кърмя навън. Обаче все още нещо нямам нерви за това.  newsm78

# 10
  • Мнения: 561
sunshine_74, напълно е възможно да махнеш силиконките-аз ги махнах в третия месец с помощта на хедра и кърменето стана много по-лесно и приятно. Най-добре се обърни към консултант, мисля че има във Варна. Или просто пробвай повече пъти, като внимателно наблюдаваш захапката-бебето трябва да захапе цялата ареола и устните му да са навън. Бебчетата, започнали хранене с биберон, имат навика да присвиват устни да сучат само зърното.

# 11
  • Мнения: 10 964
Вадя и давам.
В този форум научих мноого полезни неща, но със сигурност това ми доставя най-голямо удоволствие - че където и да си, винаги можеш да се разкопчееш и да нахраниш или просто успокоиш детето си. Безценно е. И няма повод за срам. По-скоро околните се притесняват, са моите наблюдения - и то предимно защото не са виждали такова нещо, а не че се чете укор в поведението им.

Вода, да ти кажа, предлагам от няколко седмици и се ближе в смешни дози (след захранването), но предполагам, че трябва да я даваш както вкъщи.

# 12
  • София
  • Мнения: 3 045
Кърмя навсякъде - в заведение, в парка - от какво да се притеснявам? Дори не се завивам и със шал, аз не съм с много голям бюст и тениската (блузката) ми е достатъчна, за да ме прикрива, все пак не си измъкваш цялата гърда навън, подаваш само зърното...а и детето го е захапало - нищо не се вижда  Peace
Е, попадала съм в "ситуация" - кърмя в една пицария, идва сервитьор и аз казвам нещо, обаче детето, чуло познат глас пуска зърното, поглежда ме, даже се обърна към и момчето и аз лъснах по цица  Whistling дръпнах леко блузката и като изяснихме поръчката и сервитьора си замина - довършихме кърменето...какво толкова

# 13
  • Мнения: 122
Кърмя навсякъде - в заведение, в парка - от какво да се притеснявам? Дори не се завивам и със шал, аз не съм с много голям бюст и тениската (блузката) ми е достатъчна, за да ме прикрива, все пак не си измъкваш цялата гърда навън, подаваш само зърното...а и детето го е захапало - нищо не се вижда  Peace
Е, попадала съм в "ситуация" - кърмя в една пицария, идва сервитьор и аз казвам нещо, обаче детето, чуло познат глас пуска зърното, поглежда ме, даже се обърна към и момчето и аз лъснах по цица  Whistling дръпнах леко блузката и като изяснихме поръчката и сервитьора си замина - довършихме кърменето...какво толкова
Искрено ме разсмя с твоята "ситуация", защото и аз от време на време имам подобни "случки". Е вече се понаучих и се старая да не "лъсвам", когато усетя че бебчо почва да шава.
А по въпроса- и аз си кърмя моето бебе без особени притеснения и съображения. То май моят мъж по- се притеснява, че "да не ме видели"  ooooh! Че аз да не правя нещо неморално...

Последна редакция: пн, 27 апр 2009, 18:56 от Mamche81

# 14
  • Мнения: 1 906
Искам и аз да мога да кърмя навън. Обаче все още нещо нямам нерви за това.  newsm78
I az taka  Blush

Общи условия

Активация на акаунт