Какво готвите,вегетарианци?

  • 65 947
  • 410
  •   1
Отговори
# 30
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Салата от тиквички не съм правила, звучи ми много интригуващо. Обожавам всякакви сурови зеленчуци Heart Eyes
Маслинен пастет съм правила с масло, но става много тежко, вариантът на Maktub звучи по-добре Peace
Сега се сетих, че съм смесвала маслинен пастет и с извара, добра комбинация е.

Последна редакция: пт, 01 май 2009, 09:01 от РЕНИ

# 31
  • Мнения: 1 394
На магданозеното песто бадемите се смилат на брашно!  Peace

# 32
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
На магданозеното песто бадемите се смилат на брашно!  Peace

с орехи става по-вкусно  Peace

обожавам го с моцарела и малко домат  Crazy

# 33
  • Мнения: 1 394
Не съм пробвала с орехи,но щом казваш ще опитам!  Peace
Оригиналното песто дженовезе не го публикувах,защото го има готово в магазините,а и да си го направиш вкъщи излиза доста солено и едва ли някой ще се захване,но магданозеното ми харесва също и затова го публикувах.Ще се опита непременно и с орехи!  Peace
А и сега ме подсети за една салатка,която е много популярна,но ще я публикувам:
Домати с моцарела и босилек
Нарязвате два домата на шайби,подреждате ги в чиния.Върху всеки домат слагате по едно кръгче моцарела,заливате със зехтин и поръсвате със сол и босилек.Много вкусна,лесна и бърза салата!   bouquet

# 34
  • Чехия
  • Мнения: 1 071
Почна сезона на копривата и днес сме на ризото с коприва и гъби.
http://bgkulinar.net/recepti.php?id=1120 Супер беше. Peace

Последна редакция: нд, 12 юли 2009, 17:50 от ivalex

# 35
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Преди малко преядох със салатата от тиквички на labrex и препечени филийки, намазани с маслинения пастет на Maktub.
Утре ще направя кьопоолу от авокадо и задушени броколи със сос бешамел. А колко още идеи имам... Абе кой питаше какво ядат "вегетата"?!

# 36
  • Мнения: 1 394
Ксения питаше и за това пуснах темата,да покажем колко много и разнообразни ястия има без месо,дори смея да твърдя,че са повече от месните!  Peace Много по-лесно на мен ми е да измисля постна манджа,отколкото месна.Зеленчуците можеш да импровизираш както си искаш с тях,докато при месото нещата стоят съвсем различно-не всички видове месо се съчетават добре с всички видове зеленчуци...
А салатата е невероятна нали? Peace

# 37
  • Мнения: 7 416


dodyniki, любима ми е! Heart Eyes Радвам се, че си я оценила!  bouquet Ето я: САЛАТА ОТ ТИКВИЧКИ - НЕВЕРОЯТНА ВКУСОТИЯ
  О!!!И аз съм сред оценилите тази прекрасна салата на Лабрекс!
  Препоръчвам я на всички! Hug

# 38
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Ксения ами, кой друг?! Laughing Да, разнообразието е огромно Peace Пък тия глупости, че ставали много бавно... ooooh! Как въобще може да се прави аналогия с месните манджи? Thinking Колко му трябва на един зеленчук да се сготви?! Да не говорим, че почето вегетариански ястия са без или с минимална термична обработка Wink

# 39
  • Мнения: 1 394
Ходи и разправяй на тези дето не знаят,де!Ама чуват ли?Мнооого трудно е да сготвиш постна манджа.Направо е толкова трудно,че си викам специалист да ми асистира!  Mr. Green
И аз това написах в оная тема дето я заключиха,че месото /зависи какво е/ изисква минимум един час варене,докато при зеленчуците -най-твърдите увират за 40 минути-мааааксимум/стават разкашкани даже/
Аз обичам да са недоварени,леко хрупкави,не ги обичам да стават на каша в манджите и за това ги варя по-малко-умишлено.Единствено картофите правят изключение.  Peace
А и повечето пъти ги варя в уреда за готвене на пара и така ми харесват най-много.Като смеся няколко вида зеленчуци,после поръсвам със зехтин,лимонов сок и подправки и става нещо,като салата-манджа  Flutter

# 40
  • Мнения: 7 914
много обичаме булгур с фиде и сушени зеленчуци -  без мазнина в тиган се лага булгура и фидеро до лека промяна на цвета след това се слага вода и сушените зеленчуци( колко да покрие, може и малко повечко) и на много слаб огън се вари до готовност Flutter

# 41
  • София
  • Мнения: 604
какво ли не-любимите са ми:
задушени картови, вегетарианска мусака, яйца по панагюрски, паниран кашкавал, пълнени чушки със ориз/яйца и сирене, зелеви сърмички по асеновграски, гювечета с гъбки,кашкавал и т.н, грах с картофи, ориз със зеленчуци, панирани рулца от раци, баница със спанак и сирене, пица, салати всякакви, таратор, леща, огретен, постно зеле с доматки.......

# 42
  • Мнения: 256
Започвам да настройвам мъжете в къщи на вегетарианска вълна-днес им правих супа тип Минестроне-с боб консерва,царевица,домати и макарони.И една вегетарианска пица с лук,много маслини,царевица и пресен магданоз от градината на свекървата.Малкия пък си поля парчето с лимон.Само да кажа,че всички си облизаха пръстите.

# 43
  • Мнения: 1 394
По този повод ще кажа,че свекърва ми преди не сядаше на масата без месо и казваше,че ако яла нещо постно след половин час била пак гладна  Wink На което и отговорих,че това е плод на психиката и и нищо повече.Реши се тя да пости веднъж и установи,че никога не е предполагала,че постните манджи били толкова вкусни.Сега пак яде месо,но мнооого рядко и вече предпочита ястията да са без месо.  Peace
Та,не знае,който не е опитал!

# 44
  • Мнения: 256
записвам се да следя

Общи условия

Активация на акаунт