Събуждане сутрин

  • 891
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 54
Здравейте мили майки,

Синът ми на година и 5 месеца, от известно време започна да се буди сутрин в 6 видимо недоспал, пие едно шише с мляко и продължава да се върти в леглото, мрънкайки си нещо, но не заспива. В 7 го вдигам от леглото, той е толкова изморен, че едва ходи и след като закусва в 8 пак е заспал и си доспива доста добре - до към 10  Shocked

Когато се събуди към 7 и нещо, си се е наспал, не пие мляко, закусва си, играе си, не спи в повечето случаи сутрин, а направо следобеден сън и всичко е ОК.

Според вас, от какво може да е това? Изключила съм причини като да му е топло, студено и т.н.

Благодаря ви за отговорите

# 1
  • Мнения: 9 814
Едва ли има конкретна причина детето да има този режим. Може да е просто навик да става рано и да пие мляко.

# 2
  • Мнения: 8 999
  И моите деца доста след навършване на 1 г. продължиха с този режим. Сутрин се будеха в 6 часа, хапваха, а към 8.30-9 часа отново заспиваха за по час-час и половина. С течение на времето започнаха да се будят все по-късно, но в интерес на истината, след 8 часа не са спали. Не се притеснявай, постепенно ще му се урегулира режимът. Особено сега вече, като стане по-топло и се задържате по-дълго навън. Вечер ще е по-уморен и ще спи до по-късно сутрин.

# 3
  • Мнения: 1 008
И моето дете продължи с "бебешкия си режим" до година и половина.
После от самосебе си нещата се оправиха.

# 4
  • Мнения: 4 292
Ами няма причина, просто се събужда, може би от жажда и след това му е трудно да заспи веднага. Може би не трябва да го вдигаш, остави го да се повърти в леглото и да заспи сам по някое време.

# 5
  • Мнения: 492
  И моите деца доста след навършване на 1 г. продължиха с този режим. Сутрин се будеха в 6 часа, хапваха, а към 8.30-9 часа отново заспиваха за по час-час и половина. С течение на времето започнаха да се будят все по-късно, но в интерес на истината, след 8 часа не са спали. Не се притеснявай, постепенно ще му се урегулира режимът. Особено сега вече, като стане по-топло и се задържате по-дълго навън. Вечер ще е по-уморен и ще спи до по-късно сутрин.

И моите така  Peace Постепенно после започнаха да спят само следобед. Но дори и до сега на малката й се доспива понякога (все по-рядко, но все още се случва) сутрин към 10 ч., но не винаги има възможност да дремне, когато е на ясла.

# 6
  • Мнения: 790
Здравейте мили майки,

Синът ми на година и 5 месеца, от известно време започна да се буди сутрин в 6 видимо недоспал, пие едно шише с мляко и продължава да се върти в леглото, мрънкайки си нещо, но не заспива. В 7 го вдигам от леглото, той е толкова изморен, че едва ходи и след като закусва в 8 пак е заспал и си доспива доста добре - до към 10  Shocked

Когато се събуди към 7 и нещо, си се е наспал, не пие мляко, закусва си, играе си, не спи в повечето случаи сутрин, а направо следобеден сън и всичко е ОК.

Според вас, от какво може да е това? Изключила съм причини като да му е топло, студено и т.н.

Благодаря ви за отговорите

Аз пък неразбрах зашо го будиш в 7 после. Остави го да си спи. Аз никога не будя детето си за да следвам режим. Иначе неговото поведение ми се струва нормално. И моето дете като беше на 5 месеца започна да става по-раничко.

# 7
  • София
  • Мнения: 17 591
Ами няма причина, просто се събужда, може би от жажда и след това му е трудно да заспи веднага. Може би не трябва да го вдигаш, остави го да се повърти в леглото и да заспи сам по някое време.

 newsm10

Просто не отивай в стаята му, вероятно ще заспи сам.

# 8
  • Мнения: 2 149
и моетоп мнение е да опиташ да не го вземаш от леглото му,вероятно ще си доспи Wink

# 9
  • Мнения: 54
Постът ми е малко объркан, май  Simple Smile Simple Smile Simple Smile

Не го взимам от леглото, но не заспива и накрая в 7 и нещо го вдигам, закусва и после заспива пак.

А иначе имах предвид, че доскоро си ставаше направо към 7 и нещо и тогава всичко е ОК, защото се буди бодър и весел, а като се събуди в 6 е кисел, та кисел, ама не заспива .........

А иначе никога не съм го будила, и без това не е много по спането  Grinning Grinning Grinning

# 10
  • София
  • Мнения: 44 041
как ви е затъмнението на стаята? До скоро ставаше светло в 7, да не би сега по-ранният изгрев да го буди????
Ако е така едни по-плътни пердета или щори ще оправят нещата.

# 11
  • Мнения: 54
как ви е затъмнението на стаята? До скоро ставаше светло в 7, да не би сега по-ранният изгрев да го буди????
Ако е така едни по-плътни пердета или щори ще оправят нещата.

И аз се съмнявам в това и сега ще слагаме щори, но да видим, макар че вечер заспива по светло към 20.30  newsm78

# 12
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
На мен ми се струва, че мн рано си ляга Thinking То 20.30члятно време може още вън да играе Laughing
Ние сле с плътни завеси и дори на обяд спи на тъмно Peace

# 13
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Води се по детето може би си сменя режима. Остави го един ден да видишкога ще му се доспипрез деня а и вечерта.

# 14
  • София
  • Мнения: 44 041
аз пък си мисля, че ако беше от ранното лягане или смяна на режима детето щеше да се буди бодро и отпочинало Wink
според мен си има някаква причина....

Общи условия

Активация на акаунт