Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

  • 27 апр. 2009, 12:57 ч.

Пигметация под очите!!!

  • 557
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 77
Получих я съвсем скоро. Пих хормони във връзка със стимулация за забременяване. Дали е възможно да е от тях? Някоя от вас имала ли е подобен проблем. Много съм притеснена.

# 1
  • Мнения: 4 321
Какви по точно хормони си пила?
За сега не съм чувала за такива странични реакции от стимулация. Консултира ли се с лекаря си?

# 2
  • Мнения: 4 342
2. Какво причинява пигментните петна (хлоазми, мелазми)?

Причините за появата на пигментните петна (хлоазми, мелазми) са най-разнообразни:

    * бременност,
    * прием на контрацептиви,
    * някои козметични продукти (сапуни, кремове, бергамотово масло),
    * прием на лекарства (дифенилхидантоин, антималарийни препарати, тетрациклин, доксициклин),
    * анемия,
    * кахексия,
    * заболявания, свързани с повишаване нивото на естрогени (чернодробни, заболявания на яйчниците),
    * ултравиолетовите лъчи.

От тук: http://www.puls.bg/illnes/issue_31/part_2.html

# 3
  • София
  • Мнения: 1 768
Хипер пигментация се получава при прием на хормонални препарати  + продължително излагане на UVA лъчи .Предполагам  , че петната са по скулите на лицето.Съвет от мен е не ходи на солариум и не стой на слънце , без максимална слънчева защита. Препоръчвам ползването на крем за лице с фактор 50+ ,  това лято много стриктно.Ако си по дълго на открито нанасяй на всеки два часа.На есен , когато слънцето е слабо ще ти препоръчам продукти за депигментация.



Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Активация на акаунт