Мини Лаптоп

  • 4 535
  • 34
  •   1
Отговори
# 15
# 16
  • Мнения: 19 361
Аз използвам повдигнатата тема за да задам следния въпрос: Търся си мини лаптоп, независимо от марката, но да е: най-много 1,5 кг тежък, да има матов екран, прилична памет на хард диска /поне 120 GB/, батерията да издържа най-малко 6 часа, да е с операционна система Windows /Линукса ми е непонятен и не искам да рискувам/ и сега идва най-важното: Цената да е най-много 800 лв. Ако знаете откъде в Сф мога да си закупя такова животно - моля пишете!

# 17
# 18
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
MSI e с 3 cell батерия, надали ще държи 6 часа Laughing

# 19
  • София
  • Мнения: 843
То има ли такъв който да държи повече от 3 часа. Взимаш още 2 батерии и може и да докараш часовете.
 Асера 150 ми държи макс 2,5 часа.  Нормалния лаптоп който го мъкне съпруг ми и той е там около 3 часа. Ако някой намери такава батерия /6 часа поне/ ей да драсне един ред. Mr. Green

# 20
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Теоретично 6 cell би следвало да държи повече - Asus EEE 8,9" е с 6-клетъчна и го хвалят със значително по-голяма издържливост Simple Smile Но той има други минуси, които лично мен не ме привлякоха Simple Smile

# 21
  • Мнения: 6 874
Ели, такава комбинация едва ли можеш да намериш Rolling Eyes Това за батерията особено не знам как си го представяш. Всъщност моята Тошиба може и да ги докара 6 часа като намаля максимално яркостта на екрана и отговаря на повечето ти изиксвания, но не и за цената, която ще е поне 2-3 пъти отгоре.

# 22
  • Мнения: 19 361
Ели, такава комбинация едва ли можеш да намериш Rolling Eyes Това за батерията особено не знам как си го представяш. Всъщност моята Тошиба може и да ги докара 6 часа като намаля максимално яркостта на екрана и отговаря на повечето ти изиксвания, но не и за цената, която ще е поне 2-3 пъти отгоре.
Ами ето - намерих  :lol:http://www.pcstore.bg/laptopi/asus/ASUS_EEE_PC_1000H_BLK028L/ Даже пише, че батерията издържа 7 часа. А повода да си потърся точно такъв лаптоп е личното ми впечатление от такъв малък "звяр", който пред очите ми работи безотказно 5 часа и половина...но не запомних марката, но пак беше от мини лаптопите...Така че за мои нужди например не виждам защо трябва да се набутвам с 2-3 хил. лева за нещо "по-така"...Особено когато в къщи и в службата имам хубави компютри и този ми е само за пътуване

# 23
  • Мнения: 6 874
Не съм ти казвала да се набутваш, просто зависи какво търсиш. Разбрах какво искаш, моят лаптоп не е такъв и заради това не ти го предлагам. На мен тези 7 часа ми се струват малко нереално много, но знам ли. Наистина не съм запозната с така наречените нетбуукове, защото когато аз си търсех лаптоп такива почти нямаше. Та като се има предвид за какво са направени може и да може да издържат малко повече от нормален лаптоп.

# 24
  • Мнения: 19 361
За 7 и аз не зная, но че може повече от 5 часа да издържи батерия на такъв малък лаптоп съм свидетел. На него пред мен се едни познати гледаха няколко филма един след друг. Та всъщност това ме и запали воъбще да си търся нещо такова, защото имам един служебен лаптоп, който е към 3 кг и нещо и батерията му повече от 2-3 часа не може да издържи, а в крайна сметка имам намерение за съвсем обикновени нужди да го ползвам.....Както и да е - посочих линка само за да отговоря "как си го представям" това с батерията и съответната цена - нищо повече. Пожелавам приятен ден на всички

# 25
  • Варна
  • Мнения: 535
Аз съм с най евтиния асус, с малкото памет, малкия дисплей, линукс, и съм супер доволна. Нося си го в дамската чанта и наистина както пише по спецификация батерията държи 3 часа. Последно го ползвах за ГПС за да се ориентираме с мъжо извън БГ.

# 26
  • Мнения: 1 685
За 7 и аз не зная, но че може повече от 5 часа да издържи батерия на такъв малък лаптоп съм свидетел.

 TiredА  неговата цена казаха ли ти познатите,защото има и мини-дзверове,които са по 1500-2000 че и повече лева Thinking

# 27
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
За 7 и аз не зная, но че може повече от 5 часа да издържи батерия на такъв малък лаптоп съм свидетел.

 TiredА  неговата цена казаха ли ти познатите,защото има и мини-дзверове,които са по 1500-2000 че и повече лева Thinking
Говорим за съвсем различен клас ноут-бук Peace
На този Асус ако не се лъжа цената му падна до 650 някъде, да не е и по-малко.

# 28
  • София
  • Мнения: 940
За 1000Н Асус-а спокойно може да издържи 6 часа. Ако не ползваш wireless-а , можеш да го изключиш така се пести батерията. Пестиш батерия и ако намалиш осветеноста на дисплея. Познавам човек с такъв лаптоп, сменил му харда с по голям 320ГБ , който харчи почече ток и с изключен wireless-а и намалена яркост на екрана издържа към 6 часа и половина.  Да, цената с Линукс-а му е към 650лв вече.
От малките 1000Н е с най-голяма батерия.

# 29
  • Мнения: 29
Ели, такава комбинация едва ли можеш да намериш Rolling Eyes Това за батерията особено не знам как си го представяш. Всъщност моята Тошиба може и да ги докара 6 часа като намаля максимално яркостта на екрана и отговаря на повечето ти изиксвания, но не и за цената, която ще е поне 2-3 пъти отгоре.
Ами ето - намерих  :lol:http://www.pcstore.bg/laptopi/asus/ASUS_EEE_PC_1000H_BLK028L/ Даже пише, че батерията издържа 7 часа. А повода да си потърся точно такъв лаптоп е личното ми впечатление от такъв малък "звяр", който пред очите ми работи безотказно 5 часа и половина...но не запомних марката, но пак беше от мини лаптопите...

Акцента е точно в думата "работи'. Какво точно работи? Едно е да гледаш филм, друго е да проверяваш отчети и да првиш таблици и презентаций.Като гледаш филм екрана повече време е тъмен което пести от подсветката, ако филмите са записани на една SD карта и харда даже не ти върти...естествено че като гледаш филм изключваш и блутута и вифи-то и ей ти още батерия...Ама сега цял нет топ за едни филми... в техномаркетите продават малки плеърчета с 7-8 инчови екрани- четат всичко че и тунер имат.Взехме такова на дъщерята да си гледа детските като пътува и излезе около 200 лева.А пък звяра който си гледала ако е бил някой Вайо от 4000 ...

Общи условия

Активация на акаунт