Голям двукрилен гардероб - Как да го разпределя ????

  • 5 880
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 639
Здравейте,предстои ми да махна един вграден гардероб в детската стая.Гардероба е правен по поръчка на времето и точно уплътнява нишата която заема,но зимата изби мухъл и сега се налага да го махна,на негово място ще поръчвам  нов ,но  искам да е по-различен от старият и по-функционален,да събира багажа на един тийн и една  малка госпожица.Какво ще ме посъветвате при поръчката на гардероба?Как според вас е най-добре да бъдат разпределени рафтовете ?Ако някой ми покаже подобен такъв, ще бъда много благодарна!

# 1
  • Мнения: 8 999
Ти самата трябва да знаеш най-добре какви дрехи и колко имат децата ти. Дали повечето са "висящи" или ги дъжиш сгънати. Измери най-дългата дреха, която ще слагаш на закачалка и направи толкова висок лоста, а под и над него може да уплътниш пространството с чекмеджета  и рафтове. А също така, като подреждаш дрехите на закачалки, в единия край да са късите, а в другия -дългите. Така под късите ще остане също място, където може да имаш чекмеджета.

# 2
  • Мнения: 1 919
 Kакви са приблизителните размери?

# 3
  • Мнения: 639
Ами аз знам какво "искам" разбира се от гардероба  Grinning, и представа имам какъв да бъде,обаче искам и съвет евентуално ,ако нещо съм пропуснала по проекта да го допълня или да променя ,ако пък харесам нещо друго.Разбира се ,че знам какви дрехи имат децата ми,може би трябва да допълня ,че в този гардероб искам да има място и за обувки.Размерите са 2,20 на 1,52м.

Последна редакция: ср, 29 апр 2009, 15:55 от magic power

# 4
  • Мнения: 646
Малко извън темата, но замисли се от къде идва мухълът и как можеш да се пребориш с повторната му поява - да не се окаже , че ще съсипе и новият гардероб.

# 5
  • Мнения: 639
Радостина,благодаря за загрижеността,но наистина искам да се пише само по темата ако може,естествено ,че първо реших ме проблема с мухала ,но това е друг дълъг разговор,сега на дневен ред ми е гардероба.

# 6
  • Мнения: 646
По въпроса - поличките да са с такава широчина , на каквато сгъваш дрешките на децата, за да използваш максимално пространството. Ако има възможност да е по-дълбок за да можеш да слагаш например - зимните отзад , а летните отпред и обратно в зависимост от сезона.

# 7
  • Мнения: 4 300
С това отношение какво очакваш Rolling Eyes
Направо ме е страх да споделя как е организиран моя гардероб от страх да не ми скочиш, че не това си искала.

2.20 е височината , а 1.52 ширината ли?
 Иначе бих направила половината ширина в рафтове за сгънати дрехи+ евентуално чекмеджета в по ниската част за бельо и чорапи. Останалата половина от ширината - лост за висящи дрехи, под него рафтове за обувки.

# 8
  • Мнения: 639
Е ,извинявам се ако съм звучала заядливо  HugВъобще не съм такъв човек,напротив.Както и да е,благодаря за предложенията,ще се радвам да видя и снимки.Още веднъж извинявам се ако някой се е почувствал обиден от тона ми,а ма днес ми е малко по особен ден.  bouquetДа височина 2,20 на ширина 1,52.

# 9
  • Мнения: 646
свиркай си..не съм се обидила   bouquet
Не мога да ти покажа снимки, в момента и аз мисля за точният проект за моят гардероб.

# 10
  • Мнения: 187
Другият съществен въпрос, имащ пряко отношение към разпределението е с какви врати предвиждаш да бъде гардероба. Ако е с плъзгащ механизъм ще се получат две почти еднакви отделение по около 70-72 см всяко, а ако е с обикновени врати на панти, то е добре да бъдат 3 врати и съответно едно по-широко и едно по-тясно отделение. По принцип е добре мястото, където ще държиш  обувките да е с отделни вратички, т.е да е отделено от частта където ще се съхраняват дрехите.

# 11
  • Мнения: 639
Радостина   bouquet,ако ти попадне нещо интересно ,дай тук да го видим!Аз искам моя да е разпределен като дрешник ,мисля ,че ще се получи, защото нишата е доста дълбока.Ще измеря тази вечер колко точно.Вратичките ще са плъзгащи ,едната огледална ,чудя се за дръжките какви да са  newsm78 и мястото за обувки ми се ще да е разделено на две отделни части,искам задължително и отделение за чорапи.Общо взето знам какво искам,ама не е изкристализирало съвсем ,още по ми се ще да видя някой да е организирал по подобен начин гардероба си на живо/тест.на снимка де/.

# 12
  • Мнения: 646
На мен идеята ми е в главата.
Съвети можеш да получиш и от човека, който ще го изработва.
За обувките съм виждала интересни идейки отделението е с полички, които обаче не са цели , а са стъпаловидно леко зъстъпени - незнам как да го обясня за да ме разбереш. В същият този т.нар. "отдел" в най-ниската част можеш да сложиш и чекмеджета за чорапите.

# 13
# 14
  • Мнения: 791
тук

и тук

и тук

знам че на снимките е показано разпределение на гардероб на възрастни, но може да се използват идеите и за детски гардероб

Общи условия

Активация на акаунт