пеете ли песнички и четете ли книжки на вашите деца

  • 3 152
  • 101
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 958
О аз като една видна певица, вече не пея. Малката не ми дава, като реша да си отворя устата и тя вика мама неееее.
Иначе пускаме музика и двете врещим, защото сме далеч от пеене и танцуваме.
Като беше бебе, майка я беше научила да не заспива без песничката за Никола. Та до година и половина пеехме.
Книжки четем, но през деня, когато тя пожелае. Носи ми книжката която поиска сядаме двете, и тя разлиства аз разказвам, защото никога няма търпение да изчетем целият текст, преди да обърне страницата.

# 31
  • Мнения: 2 677
Песнички се пробвам да пея - той си запушва ушите.
Книжки са му интересни само с картинки. Разглежда ги с удоволствие, но не стои мирен някой да му чете.

# 32
  • София
  • Мнения: 17 591
Не пея песни, понеже не умея да пея. Чета книжки, но не преди лягане, а когато е склонен да ги слуша... с внимание.

# 33
  • София
  • Мнения: 43 903
песнички и танци практикувахме при колики - за заспиване не - пречи му като чува глас и не може да заспи, така от съвсем малък...иска да заспива в тишина.....
приказки чета преди да изгасим лампата за сън, откакто стана някъде на 2,5 просто преди това не ме слушаше изобщо...пробвала съм...но единствено искаше да къса книгата, ако изобщо проявеше интерес или се задържеше в същата стая.....сега слуша и си иска, без приказка 1-2-3 не се заспива Wink

# 34
  • София
  • Мнения: 10 233
Колко пъти съм пяла, особено "Зайченцето бяло".
Малката обожава да пее, в момента знае сигурно наизуст 20-30 песни, част от които аз не знам.
Заспива с приказка, една. Обръща се  и заспива.

# 35
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
От 5-6 месечна дъщеря ми гледаше книжки (разбира се подходящи за възрастта), но за  приказките...мисля, че първата приказка която прочетохме беше за "Житената пита", когато дъщеря ми беше към година и половина....Имаше период в който всеки ден четяхме поне по 2-3 приказки...сега обаче е на спортна вълна и книжките много не я вълнуват.
А песнички, и пеем и слушаме всеки ден. Peace

# 36
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Песнички- да, много е музикална, батко й не беше така.
Приказки- не, в момента в който започна да чета започвам и да се прозявам по 10 пъти в минута, нямам идея защо  Crazy

# 37
  • Мнения: 1 155
Да пея песнички и се опитвам да я науча на някои, а към приказките проявява специален интерес.  Grinning Peace

# 38
  • Мнения: 317
да постоянно,но напоследък когато четем приказки започна да ми задава по милион въпроси -защо това ,защо онова и една приказка я четем по два часа.Явно е в такава фаза ,фаза питанка Laughing

# 39
  • Мнения: 17
успокоих се. мислех че само аз съм откачена да чета приказни на още нероденото си бебче. ама песнички още не му пея. от време на време, като ми остане време да слушам музика си пея и може да се каже че и на него пея

# 40
  • Мнения: 2 149
И песнички пея и приказки чета,Йоана обожава.Сама си носи любимите книжки и няма измъкване Joy

# 41
  • София
  • Мнения: 3 524
newsm53 здравейте на всички майки посещаващти този чудесен форум-искам да ви попотам дали вие пеете песнички на вашите деце и четет ли им книжки преди лягане и от каква възраст започнахте да го правите newsm68
хм книжки не иска да ме слуша да чета, но пея песнички и слушаме песнички и танцуваме Grinning

# 42
  • Мнения: 3 695
Пея песни откакто се е родила, защото това беше единствения начин да я облека след банята.  Whistling Пея и сега, запомня и повтаря всичко, като гъба попива. Много обича да пее и тя, слушаме и детски песни от комютъра.
За книжките - трудно е чететнето, защото разлиства непрекъснато, но пък от 2-годишна обича да й разказвам приказки преди лягане - на тъмно, без книга, която да я разсейва.  Peace

# 43
  • София
  • Мнения: 5 079
Песнички съм пяла на баткото, но интерес предизвиква у него само една...
А книжки - абсурд, става и си заминава, не им е любител.  Laughing

# 44
  • София
  • Мнения: 1 139
Песнички пея отдавна.
Много се заслушва,понякога му е смешно,има си и любими вече,с една дума се забавлява.

До книжките не съм стигнала.

Общи условия

Активация на акаунт