Искам да ви попитам нещо за новините..

  • 763
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 230
Снощи по новините показаха как един човек, болен от рак искал да се хвърли от покрива. Моля, кажете ми следното: какво произведе у вас тази новина. В мен, часове наред остана едно изключително гадно чувство на безнадеждност, безсилие, страх за близките, за старините и пр. Не казвам, че трябва да живеем в лабораторни условия, относно онова, което се случва около нас. И все пак, не разбирам мотива на тези, които са направили репортажа - по скоро, не разбирам градивното в него. Съзирам някаква извратена представа за това, какво означава едно общество да бъде информирано при положение, че едновременно с това се укриват толкова неща от нас.

# 1
  • Мнения: 2 821
Определено вече предпочитам да не гледам новини. Всяка една е насочена не просто да информира, а да прерастне в сензация. Новините по телевизиите са чисто и просто гонене на рейтинг, както впрочем и предаванията им. Журналистите вече разбират по друг начин свободата на словото Mr. Green

# 2
  • Мнения: 3 634
На мен лично много ми липсват смислени журналистически разследвания, които да имат продължение. Все повече се убеждавам, че нашите новини са в услуга на разни партии.

Твърде много сме се концентрирали в нашите проблеми и само в тях дълбаем. Почти нищо не се коментира за света, ако не е ужасяваща трагедия. Липсват ми предавания като Exclusiv и Galileo по немските канали.

# 3
  • София
  • Мнения: 15 453
Всъщност човека е фалирал бизнесмен и се е паникьосал,че няма да може да изплати ипотеката и ще му вземат жилището.

http://dnes.dir.bg/2009/04/30/news4380969.html

# 4
  • Мнения: 417
Аз затова избягвам вече да гледам новини.Предпочитам да се информирам от нета,поне мога да избирам кое да чета и кое не.ДАже си мисля че трябва да предупреждават да не се гледа от деца под 12г. Sad

# 5
  • Мнения: 230
Трябва да има етика в подобни случаи - към близките на жертвата, както и към зрителя. Пак се питам, когато този репортаж бъде гледан от пенсионери, тийнейджъри, деца, какво би произвел той в тях?  Не могат да се хвърлят безцелно всякакви ужаси пред очите на млади и стари, на болни, а и дори на здрави хора. Или, ако има цел в това, тя е крайно нечистоплътна - да храним народа със зрелища, с трагедиите на нещастните ни сънародници,за да отклоним вниманието от хилядите други ужаси, до които е докарана държавата ни. Да ги програмираме да се радват, че изобщо са живи, да станат мънички и безропотни гражданчета на избушената си родина, които са щастливи, че имат въздух за дишане, макар и мръсен. И не на последно място, да ги предизвикаме да направят онзи омразен жест, на подръпване на ухото, придружен с още по ужасния звук, който трябва да означава - дано не ми дойде такова нещо до главата.
Аз не се сещам за един-единствен положителен ефект, който произведе гледането на този репортаж. А той не е изключение, по скоро- правило.

# 6
  • Мнения: 3 634
Пак се питам, когато този репортаж бъде гледан от пенсионери, тийнейджъри, деца, какво би произвел той в тях? 

А. Проблемите се решават със самоубийство.
Б. Повод да поговорим с децата, че проблемите не се решават по този начин.

Разбира се, в никакъв случай не одобрявам излъчването на такива кадри в обеднни и вечерни емисии.

# 7
  • Варна/Лондон
  • Мнения: 1 441
Много по-гадно бе за ....с деца и 3 м бебе.Гледам само нова тв ,ама егати и новините ,че и материал пускат ,който не се препоръчвал до 18  newsm78аз съм над 30 ама ме съсипа...имам чувството ,че ако някой дедка загледа детето ми ще го отнесе...че така съм им набрала на педофилите..

Общи условия

Активация на акаунт