моля ви, посъветвайте ме

  • 3 542
  • 62
  •   1
Отговори
Здравейте,пише ви една мама на прекрасно непослушно детенце на годинка. Heart Eyes Вчера разбрах,че съм бременна отново, не знам как е станало, правиме секс толкова рядко, уж се пазим с прекъснат...... Пък единия път не се пазихме, ама бях точно след цикъл.  Sad

Моля ви майки с породени деца, кажете вашите по-големи съкровища трудни бебета ли бяха докато бяхте бременни? Мойто не спи изобщо през нощта, буди се 3-4 пъти, пие млека, разнясяме я, реве. Тая нощ пак беше ад....
Много, много се чудя какво да правя.... Просто думата аборт звучи ужасно, но се чувствам толкова безпомощна, просто нямам сили да гледам.Освен това не съм пила фолиева киселина сега, бях болна преди седмица, пих лекарства... Въобще... ако нещо съм направила на малката душичка..... Confused Confused Не разчитаме на помощ отникъде, бабите ни работят, просто няма кой.
Не искам форумът да реши какво ще правя аз, това ще го решим с таткото заедно. Просто искам да чуя вашите истории и да ме посъветвате. Hug

# 1
  • Мнения: 2 960
Дано си включат повечко мами с породени дечица./има и такава тема мисля/ да ти кажат как е било при тях.
Ама и да ти кажат ,то всичко си е индивидуално.Това ,че при тях е било лесно-не значи ,че и при теб ще е така  обратно.
Понякога с характера  и темперамента си -едно дете е като за три !!!
В друг случай -двете се гледат все като едно ....и така и така и така.........
Зависи от теб /как чувстваш нещата/ ,зависи от мъжа да теб,зависи доколко сте готови да имате още едно мъниче.
Съвет няма как да ти дам-моите деца са с голяма разлика ,слава богу никога пред мен не е стояла дилемата  да направя или не аборт.
Винаги съм потрепервала и  съм се натажавала, като прочета ,че някоя мама е решила да направи аборт-а истината е ,че всеки има право на своя избор.

# 2
  • Мнения: 6 274
Знам, че може би ще ти е трудно в началото, но помисли колко радост ще ти донесат двете съкровища.
Не давам акъл и не съдя никой, просто за мен думата "аборт" има ужасяващо значение.  Sad
Желая ти успех, каквото и да решиш!
    bouquet

# 3
  • Мнения: 1 174
Докато дойде бебето детенцето ти ще е доста по - голямо, ще е по - лесно за гледане /може би  Laughing/, а и има вариант ясла или градина  Wink Едно дете на година е съвсем различно от дете на година и половина. Аз бих го задържала, но разбира се вие ще решите  Peace От колежка с породени деца знам, че не е чак толкова трудно, а и е при нея се получи малко в плюс - голямото детенце се успокои доста и стана доста по - кротка и лесна за гледане, въпреки че беше малка, някакси факта, че и бебето се нуждае от мама, я направи по - зряла и по - послушна  Wink

# 4
  • Мнения: 750
Аз съм с породени деца, разликата им е 1 година точно. По-голямата ми дъщеря беше такова ревливо бебе, заспиващо само на ръце, като и през нощта се будеше и трябваше да бъде разнасяна. С възрастта страстите се поуспокоиха и когато се роди бебето всичко си дойде на мястото. Сега двете са много близки, играят си заедно и мога да кажа, че след раждането не съм имала особено трудни периоди. За щастие малкото ми дете беше спокойно бебе.

# 5
  • Мнения: 3 092
Разбирам горе - долу как се чувстваш ...
Когато разбрах че съм бременна бях доста стресната и дори разстроена , просто защото не знам как  ( и все още не съм наясно )  ще ми стигнат силите .
Дъщеря ми все още не спи нощем , реве , иска винаги внимание , боледува често заради яслите , нямаме достатъчно място за две деца , но приех предизвикателството и със съпруга ми решихме да си задържим детето .
Вярвам че ще се справя .
Пожелавам ви да вземете правилното решение ! Hug

# 6
  • Мнения: 367
 HugДобре дошла при нас, бъдещите мами на още едно малко бебе. Разликата между двете ни дечица се очертава 1г.1 месец. В началото ми беше много трудно, защото кърмех и ставаха по няколко пъти на нощ, и сега имам подобни моменти. Често изпитвам слабост и имам нужда от почивка. Малката  Ейми има своите дни, в които просто е супер капризна. Трудно се навеждам вече, когато я къпя, дори когато трябва да взема нещо от коша на количката. НО СИ ЗАСЛУЖАВА!!! ПРЕКРАСНО Е ДА ОЧАКВАШ ОЩЕ ЕДИН ПРЕКРАСЕН ЧОВЕШКИ ЖИВОТ! Пиша и плача едновременно...Вярвай, че всичко ще бъде прекрасно, както и да ти изглежда сега. Минах по този път, ужасно напрежение, отново бременна, толкова скоро. Само една майка като теб, минала по този път може да усети огромното притеснение, което изпитваш, но ще отмине, когато видиш малкото човече от екрана на ехографа да рита с крачета. ВЯРВАМ, ЧЕ СИ ЗАСЛУЖАВА ДА ПЛАТИМ ЦЕНАТА!
Относно фолиева киселина и аз не съм пила, вярвам, че ако избереш да запазиш човешкия живот всичко ще се подреди. Ако желаеш може да ми пишеш, ще се радвам.

# 7
  • Мнения: 9 389
Аз бих задържала детето.
270 000 двойки искат да са на твоето място в момента.Решението си е изцяло ваше.Ти сама си направи равносметка дали ще можеш да се справиш самичка с двете деца.Пожелавам ти късмет и знай че каквото и решение да вземеш то ще е правилното за теб.  bouquet

# 8
  • Мнения: 69
Когато голямата ми дъщеря стана на 4мес. забременях. по4ти веднага взех решение , със съпруга ми естествено. Направих аборт , защото бяхме в мн. трудно положение , тои постояно работеше, по4ти не можех да раз4итам на него за помощ. а  исках и децата ми да са с по голяма разлика(ве4е факт).Не съжалявам (сигурно някои ще ме съдят) Просто нямах физи4еска и психи4еска сила за толкова скорошна бременност.  Sad  Успоки се и внимателно обмислете нещата . Едно дете винаги е радост в семеиството. Може би ако бях забременяла към годинката , сигурно щях да го задържа. Hug

Последна редакция: чт, 30 апр 2009, 15:27 от em_di

# 9
  • София
  • Мнения: 39 717
Това http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=391881.0 е текуща отчетна тема на майки с породени деца.

Разликата ни с брат ми е 1,4г.
Успех ти желая Simple Smile

# 10
  • Мнения: 27 524
Случи ни се като при теб. Махнах го. Не бях готова и не го исках. Не го оставих. Не мога да кажа съжалявам или не. Така съм го чувствала тогава - така съм постъпила.
Наистина няма кой да ти каже как да постъпите. Усети как е в сърцето ти, как искате, какво желаете. И не се притеснявай от решението, каквото и да е то  Hug

# 11
  • Мнения: 1 745
Аз съм в очакване на второ детенце!Дори мисълта за аборт не ми е минала през главата,но мъжа ми ме подкрепя,помага ми!А и малката ще е на 2,2г. горе-долу! Simple Smile
Не мисля,че ще е чак толкова трудно! Wink
Успех,каквото и да решиш! Hug

# 12
  • Мнения: 204
Не е лесно да гледаш малко дете и да си бременна ,но децата са най хубавото нещо на света.Дано вземеш най правилното решение за теб.Успех. Peace

# 13
  • София
  • Мнения: 43 903
270 000 двойки искат да са на твоето място в момента

Ей такива мнения не мога да разбера....
И какво от това????
Те искат, други не искат....
Никоя от тези двойки няма да дойде да гледа нейните деца.....

Каквото и да решите - знай, че ще е правилно.....
Трябвало е да се пазите по-надеждно, но като не сте - сега сте пред труден избор.
На първо място - бих посетила лекар и бих споделила за приеманите по време на бременността лекарства - да си каже мнението, реално нещо от тези неща би ли могло да е навредило и до колко на бебето.
После много внимателно бих премислила нещата - за собствените си сили, за семейството, дали физически и психически ще го издържите, финансово също, просто дали наистина сте готови....
Това си е само между теб и мъжът ти.....
Просто сложи нещата на везните...сами ще наклонят.

# 14
  • На бял кон в Pierrefonds
  • Мнения: 1 451
Можеш да почнеш фолиевата к-на сега. Никога не е късно.
Иначе ако не бях родила със секцио и нямах забрана щяхме да почнем да правим опити още на 6-тия месец. Всеки сам си решава, но с малко дете никога няма да си ДОСТАТЪЧНО отпочинала или ДОСТАТЪЧНО готова за още едно бебе. Това, че сега ти е трудно не трябва да те спира. Сигурна съм, че ще решите това, което е най-добре за вас.

П.П. Прекъснат коитус е един от най-несигурните методи за предпазване от забременяване. Просто ако не искаш да забременяваш търсиш нещо поне 99 % сигурно.

Общи условия

Активация на акаунт