Как се отнасят родителите с жилището, което са ви дали?

  • 5 467
  • 74
  •   1
Отговори
# 15
  • гр.София
  • Мнения: 380
Живеем в жилище на майка ми. Тя не живее в София, но дори и да живееше в съседния блок не би си позволила да дойде без да предупреди и без да се осведоми за плановете ни. Въпреки че знае, че е добре дошла и с мъжа ми се разбират добре. Виж, за баща си същото не мога да кажа. Колкото майка ми е тактична и съобразителна, толкова той е лишен от елементарна деликатност.

# 16
  • Мнения: 2 013
Ако бяха моите родители щях веднага да поговоря с тях и да им обясня ясно и просто,че това което правят ме дразни.
Ако бяха родителите на мъжа ми,щях да го накарам да направи същото.
При всички положения отдавна да сме сменили ключалката. Mr. Green

# 17
  • Мнения: 398
В началото и ние живеехме така и ми беше много некомфортно.
На няколко пъти са идвали в кофти момент и за това АЗ бях виновна.Било им крайно неудобно,че при тяхното влизане мъжа ми се разкарвал из коридора по гащи и му се очетравали атрибутите (мнение на татко).
Вечер татко е седял да гледа телевизор до късно,ние си лягаме и колкото и да имаме желание да свършим нещо не става защото знаем,че като си тръгва ще дойде в спалнята да ни каже "Лека нощ".
Когато се преместихме поне 2 месеца се ослушвах като заек някой от тях да не тропне и ни хване на калъп.

Съвет .... освен да помислиш как можеш да накараш майка си да се почувства неудобно па дано се замисли.

Бравата ако смените ще се обидят.

# 18
  • Мнения: 44
 Ти сигурно имаш ключ  от вашите,а? Ами почвайте с мъжа ти същото - отключвате си без изобщо да ви пука и най-добре  ще е в неудобен момент за тях,например като имат гости.
-Маме,минавах наблизо и ще си почина малко,дай ми тая табуретка да си подпра краката  Whistling  или - Идвам да си хапна нещо,а!?! ама ти нищо ли не си готвила днес? или и вземи някакъв предмет  назаем без да и кажеш,който използва всеки ден.
 Моята майка също е чешит и няма оправия,но като започна с нейните камъни веднага разбира
Всяко действие има равно по сила и противоположно по посока противодействие - закон от физиката.Айде успех от мен Peace

# 19
  • София
  • Мнения: 2 104
Жилището си е наше.
Майка ми има ключ, но тя много често гледа детето/взима го от детска и смятам, че е нормално да й дадем ключ.
Когато сме си в нас и е решила да мине, обаче, винаги звъни.
Ако не сме вкъщи също минава понякога- например да си почине между двете работи за един час или да хапне нещо... Не сме имали проблем с това, не ми пречи, даже оправя и мие чиниите понякога  Mr. Green

# 20
  • Мнения: 226
Нашите живеят относително далеч от жилището, което са ми предоставили за живеене. Ключ имат, но го ползват само, ако няма никой в къщи /и то след като са ме предупредили предварително/. Иначе се звъни. Но пак казвам сравнително рядко се налага.
Разбира се, трябва да си поговорите. Тя ти е майка, но ... все пак не е свекърва, ще те разбере.
Поставяш си исканията - и толкова.
А пък ако не става с говорене  - сменяй направо вратата /не само бравата/  Wink.
А за вещите - думи нямам - беше пробвала и моятамайка, но й казах, че е все тая кой ще ги изхвърли - тя или аз. И от тогава не ми е носила нищо.

# 21
  • Мнения: 1 168
И аз съм в горе-долу същото положение, но поне ми дадоха всички ключове в началото и майка ми няма на разположение Laughing.
Това, обаче не и пречи да звъни по всяко време. На всичкото отгоре живее в съседния блок, т.е. като я подгони скуката и пристига. В хладилника рови, само ако ме няма, примерно гледа детето, а аз съм излязла - това не ме бърка. Бърка ме, че след като се върна си откарва цял ден!
От друга страна, не и цепя много басма и като ми се насъбере си го реквам /не че тя се впечатлява/, нещата се оправят за около седмица и после пак на нова сметка. А иначе аз у тях си ходя и си имам ключ, ама те много ми се радват, че иначе няма кого да хванат за слушател Joy

# 22
  • Мнения: 940
Ами моята майка пък е далече. Аз бих се зарадвала ако идва от време на време да хапне у нас. Но иначе си е дразнещо. За сервизи и чаши не се оплаквам--добре, че е мама Simple Smile Караме се само по телефона Simple Smile Но съм сигурна, че ако бяхме в един и същи град, мъжа ми щеше да се дразни, ако мама идваше толкова често у нас. Е, принципно сигурно и ключ щеше да имат с баща ми, защото все пак аз още имам ключ от тях  hahaha
Но виж, свекърите ми само се обаждат по телефона и казват: Ми ние сме на 10 минути от у вас (а живеят на около час).

# 23
  • София
  • Мнения: 9 847
Нашите не са ми дали жилище,тъй че не мога да говоря от опит.Но за мен е неприемливо това някой да влиза вкъщи,когато си поиска.Говори с нея,но наистина бъди готова,както по-горе писаха,ако ти каже като не ти изнася,да се махнеш.Малко са ми странни такива недоизяснени неща между родители и деца.Говори с нея! Peace

# 24
  • София
  • Мнения: 44 027
Сядате и в прав текст си казваш, че така повече не става и я уведомяваш, че ще смените бравата така или иначе, но все пак да не е изненадващо от никъде.....
Ако каже - хън-мън моят апартамент, в крайна сметка ви го е предоставила да живеете...ако й е проблем  и иска да си разваляте трайно отношенията - може да ви накара и да се изнесете......но се съмнявам....щом за нея това поведение не е проблем, явно не допуска дори, че на вас ви е неприятно, няма и да го разбере ако не й кажеш......


Никога не съм претендирала за преписване, въпреки ремонта ,който направихме. - това, че сте си правили ремонт, не ви дава автоматично права върху жилището Wink то така или иначе вероятно един ден ще ви бъде предписано де......но от друга страна и наемателите правят ремонти, за своя си сметка...пък никой не претендира за това да му се предписва апартамент Wink вие сте си ги направили за ваше удобство и докато ползвате апартамента са ви в плюс Wink

# 25
  • София
  • Мнения: 12 554
А на хладилника лепни една бележка "не отваряй без позволение"  Wink

А ако съм на майка й и видя такава бележка, следващият път, когато се приберат ще намерят бележка на входната врата "Не влизай повече"!

По темата - не съм получила жилище от родителите си., купих си го сама. Именно за да не се чувствам длъжна никому.

# 26
  • Мнения: 2 803
Моята майка ми е най-добра приятелка. Всичко бих й обяснила и бих поговорила с нея. Това е!
Аз също живея в дом, който са ми дали и съм много признателна за жеста към мен. Могат да го дават под наем, а пък аз да се блъскам по квартири, но не са такива- всеотдайни са. Много си обичам родителите и просто бих споделиа, какво ме дразни, но естествено с премерен тон и все пак с чувство на благодарност.

# 27
  • Мнения: 473
И майка ми даде нейния апартамент, има ключ, но никога не идва без да се обади предварително. Понякога чак се ядосвам, че звъни по няколко пъти да пита дали е удобно да дойде в нейното си жилище. Не влиза, когато ни няма, освен ако не я помоля да идва, когато сме на почивка. Родителите ти демонстрират, че са собственици на това жилище и ви го показват с действията си.

# 28
  • Мнения: 2 757
Всъщност е добра идея ако ти и особено мъжът ти се разхождате полуголи из къщата в нейно присъствие. Няма как да не и стане неудобно. Ако си отвори устата казвате Ние сме си у нас. Ако пречим на някой да не ни гледа.
Като се е довлекла така неканена някой ден не и обръщай внимание и след малко и кажи Ние с мъжа ми искаме да се усамотим за 1 час ако може да ни извиниш  Grinning Може да се погрижите даже да се чуват естествените звуци в нейната стая. Ако е нормален човек ти гарантиеам ще си тръгне и повече няма да се сети да дойде

# 29
  • Мнения: 22 414
Това е не знам коя тема по ред за подобен проблем...
Мен ми е интересно нещо друго обаче....накрая май ще пусна тема за това....)))
Каква е тази черта у българина.....като даде нещо, ето примерно родителите дават апартамент на детето си, за да живее там със семейството си.....и после се започва едно разполагане, досаждане, тормозене, вечно натякване как видиш ли на те ти дали апартамент...
Е това не го разбирам.....или даваш нещо, подаряваш го и повече не го мислиш и не го чувстваш за свое.....или просто не го правиш.
Но подобно поведение за мен е абсурдно и неприемливо.
Разговаряй с родителите си за това и обясни как се чувстваш.

Общи условия

Активация на акаунт