Възпаление на шийката на матката...

  • 19 160
  • 12
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
Здравейте!
Преди около 3 седмици отидох на профилактичен преглед при гинеколога ми.Прегледа ме,взе ми цитонамазка и когато излезе резултата ме извика да ида пак.Оказа се,че имам възпаление.Тогава той не ми обясни какво е точно,само ми каза,че почваме лечение с Бетадин песарии /йодни свещички/.Лечението ми беше 14 дни.Приключих го и мислех,че всичко вече ще е минало.Реших,че съм била леко настинала и не е страшно.Вчера бях пак на контролен и пак ми взе секрет за изследване.Ще излезе другия четвъртък.Притеснява ме това,че самия лекар ми изглеждаше притеснително мълчалив,относно състоянието ми.Каза ми,че всъщност,възпалението ми не е на яйчниците,а на шийката на матката и е ''обширно''.Когато почнах да задавам въпроси,дали е опасно,как ще се лекуваме,единственото,което ми каза е ''Не искам да те плаша,нека видим дали се е повлияло от свещичките''.
При което естествено аз се уплаших.Плаши ме също и факта,че категорично ми отказа да ми покаже предната цитонамазка.Нямам идея коя група ПАП съм.И ми забрани категорично да правя секс,макар че,в момента не се лекувам......
Въпроса ми към всички,които четете е,дали сте се сблъсквали с такова възпаление и как сте го лекували.Чух,че е възможно да се стигне до оперативна намеса.....Много ми е притеснено,защото искаме второ бебе,а ако наистина се оперира шийката,незнам,дали ще мога да забременея и износя здраво бебе....Не съм много наясно,само чух от една приятелка,че може и до там да се стигне....
Бих била благодарна,ако пишат момичета,които са минали по този път.
Благодаря!

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
май няма никой.....

# 2
  • Мнения: 14
не съм се сблъсквала с подобен проблем, но бих те посъветвала да се консултираш и с друг лекар
при подобни заболявания най-добре иди на някой гинеколог, който се занимава с онкологични заболявания. те най-дорбе знаят какво трябва да се прави

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
не съм се сблъсквала с подобен проблем, но бих те посъветвала да се консултираш и с друг лекар
при подобни заболявания най-добре иди на някой гинеколог, който се занимава с онкологични заболявания. те най-дорбе знаят какво трябва да се прави
Но лошото е,че изследването ми,първата цитонамазка не е в мен и нямам какво да покажа на другия АГ.И поради същата причина незнам и коя група ПАП съм.

# 4
  • София
  • Мнения: 964
Ами искай си резултата да ти го даде. Няма право да го крие, имаш право на информация за собственото си здраве. Ако не ти го даде,просто забрави за този лекар. Не се притеснявай, другия може да направи нови изследвания.  От сърце ти желая успех, много ми е позната тази тревога.

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
..........От сърце ти желая успех, много ми е позната тази тревога.
Имала си този проблем,това ли да разбирам?И ако е така,много те моля,кажи ми,как протече при теб.... Praynig
От един час само се ровя из интернет и чета,в главата ми е пълна каша,ще откача.....

# 6
  • Мнения: 94
От това, което описваш ми прилича на раничка, а лекаря ти е използвал понятието възпаление. Ако е раничка, те обикновено не се повлияват от лечение със разни медикаменти, а оперативната намеса, ако се наложи е обгаряне с ток или лазер. Не мога да разбера как така не  ти дава резултата #Cussing out. Аз щях да отида за второ мнение при друг и да си направя колпоскопия. С нея се оглежда състоянието на шийката на матката.

# 7
  • Русе
  • Мнения: 785
Оперативната намеса може да е конизация (изрязване на част от шийката на матката) и не пречи да се забременее. Peace До това може да се стигне при ПАП 3, но не е задължително.
Гинекологът ми каза, че съм предразположени към такива възпаления на шийката след второто раждане, но ме е лекувал само с мазила и горене досега, никога с глобули. Thinking
Наистина е добре да си направиш още една цитонамазка при друг, който поне би ти обяснил за какво точно иде реч...

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
Kidman,не е раничка.Юни месец  м.г имах и той ми я лекува.Назовава си я както си е-раничка.Тогава ми я лекува със глобули и каза,че се е повлияла и съм чиста.
Иленка,благодаря! Hug

# 9
  • София
  • Мнения: 964
       Здравей Desert`Rose!   
Според мен първо се успокой, за да можеш да разсъждаваш трезво! Защото дотук от всичко,което пишеш ми се струва,че изобщо не си наясно за какво точно става въпрос. А и няма как да си,след като този лекар не ти казва в прав текст за какво става дума, не ти показва резултата. Сама казваш, че юни -м.г. си имала раничка.  Само по себе си понятието "РАНИЧКА" - НИЩО НЕ ОЗНАЧАВА! - казал ми го е специалист. Другото,което е ако тази раничка се причинява от вирус ( най-често НРV), тя винаги може да рецидивира,независимо за колко време. Казваш лекувал те с глобули - знай,че ако е следствие на НРV -инфекция,глобулите не помагат - т.е. трябва да се премахне изменения участък ( това най-често става чрез обгаряне -с ток или с лазер), глобулите пак казвам не вършат никаква работа!  Оперативната намеса,от която толкова се притесняваш е чак следващ етап,но това го преценява добър специалист. Според мен намери такъв,който освен цитонамазка да ти направи и колпоскопия и след като стане ясно какво е положението,тогава ще му мислиш...... За подробна информация виж темата във форума: - НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ГОДИНА БЕЗ ЦИТОНАМАЗКА........  ЖЕЛАЯ ТИ УСПЕХ И СПОКОЙНО, ВСИЧКО ЩЕ СЕ ОПРАВИ!

# 10
# 11
  • Мнения: 16
.Чух,че е възможно да се стигне до оперативна намеса.....Много ми е притеснено,защото искаме второ бебе,а ако наистина се оперира шийката,незнам,дали ще мога да забременея и износя здраво бебе....Не съм много наясно,само чух от една приятелка,че може и до там да се стигне....
Бих била благодарна,ако пишат момичета,които са минали по този път.
Благодаря!
ne se pretisniavai za vtora bremennost-imam priatelka s operacia na 6iikata na matkata (rak)i uspia da zabremenee i rodi

# 12
  • Мнения: 196
Скъпа моя,на 38 години след многократни възпаления ,обгаряния на ранички ,аборти 4 на брай започнах да получавам кървене,което продължи месец и половина.Направиха ми цитонамазка и се оказах с дисплазия втора степен за по-точно ми пуснаха биопсия което е безболезнено  и безобидно оказа се че съм с рак на шийката на матката.Веднага ми направиха операция -конизация .Лежах само 3 дена в болницата.Операцията се прави влагалишно -като аборт-нищо не усещаш с пълна упоика нито после боли.На 6 месец получих кравоизлив и ме кюртираха.След още 6 месеца се оказа ,че на 39години съм бремена. Онколозите невярваха ,казваха ми че съм в критическа открихме бременноста в 5 месец.Имах вече дъщеря на 22 и син на 20 а сега се радвам и на още 1 принцеса на 1 г и 7м.
Не се притеснявай ,питай за каквото те интересува.Надявам се да съм ти била полезна.
Бъди сигурна ,че и с  конизация на матката се ражда -аз поне родих и то на 40 години .

Общи условия

Активация на акаунт