Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Кулинария
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 380 отговора

Не е нужно да знаем всичко! Важно е да знаем достатъчно, на точното място, в точния момент, по точния начин! Ако паметта все пак ни изневерява - тук има достатъчно дами, които могат да допълнят нашите знания!

Нов месец - нови въпроси

Старата тема
Цитирай

София

Мастер, ще нося картофи и сирене. Благодаря за идеите. Само да питам - хляба на жар - правила съм го преди 1 година и ЕГН-то малко ми изневерява, щото не съм писала рецептата(уж помня) - тестото е брашно, вода, сол, подправки, нали?

Да,точно така!  Peace
Аз съм слагала и малко мая-пак става
Слагала съм и кисело мляко със сода-пак става

Подправките са ключа от палатката  Laughing Laughing Laughing
Цитирай

Да,точно така!  Peace
Аз съм слагала и малко мая-пак става
Слагала съм и кисело мляко със сода-пак става

Подправките са ключа от палатката  Laughing Laughing Laughing

Мая и сода няма да слагам......Защото аз днес ще правя сместта - сигурно последна от всичко, което ще правя....Защото утре тръгваме по тъмно, чака ни път.....и директно на пикника - другите ще са вече там, ние сме едни от най-далеко и затова не искам ни мая, ни сода, че да не стане оле-мале.....Подправките, подправките - да.......Мирише ми на мен на кебапчета този хляб......
Цитирай

Пазарджик/Лондон

Само се записвам, че днес още не ми са се явили въпроси Smile.
Цитирай

София

Мая и сода няма да слагам......Защото аз днес ще правя сместта - сигурно последна от всичко, което ще правя....Защото утре тръгваме по тъмно, чака ни път.....и директно на пикника - другите ще са вече там, ние сме едни от най-далеко и затова не искам ни мая, ни сода, че да не стане оле-мале.....Подправките, подправките - да.......Мирише ми на мен на кебапчета този хляб......
35 35 35 35 35
Аааа,щом ще носиш тестото не слагай.Но пък ще стане много вкусно,защото ще отлежи...А за подправките си сложи каквито обичате....
Цитирай

Дайте ми идея, моля, за ориз с нещо Naughty за гарнитура - например с гъби или знам ли... Да не е просто със зеленчуци, щото ми е втръснал. Да се прави на фурна в тава предпочитам. Тенкю Hug!

Мама Цоцоланка, благодаря за полезната темичка и весело изкарване на пикника Hug!
Цитирай

София

Ориз с гъби

Задушаваш в масълце гъбите,добавяш ориза и чакаш да се"оцъкли" или да стане"стъклен",прехвърляш в тавичка наливаш гореща вода и буташ във фурната.Гледаш да не остава без вода за да е сочен. Подправки сол и черен пипер.

Ориз с кашкавал

Сваряваш ориз,разделяш го на две еднакви части.В тавичка слагаш(разстилаш) първата половина,поръсваш обилно с настърган кашкавал и бучки масълце разпределяш навсякъде.Добавяш отгоре другата половина от ориза,заглаждаш и пак разпределяш масълце навсякуде.Печеш за около 15 минутки(може и по-кратко,зависи от фурната ти) без да порозовява.
Страхотно и вкусно и просто.Върви като гарнитура и като основно.
Цитирай

Мастерче, това с кашкавала звучи много вкусно. Ще го пробвам някой път. Отивам за гъбки в "гората" Laughing.
Цитирай

София

. Отивам за гъбки в "гората" Laughing.
Ако "набереш" от кралските печурки ще е по-ароматно да знаеш.Те са по-добри като вкус от белите.На вид и размер са същите като белите,но са кафевички отгоре.
Ето как изглеждат
Цитирай

Hug
Цитирай

София

Ориз с кашкавал

Сваряваш ориз,разделяш го на две еднакви части.В тавичка слагаш(разстилаш) първата половина,поръсваш обилно с настърган кашкавал и бучки масълце разпределяш навсякъде.Добавяш отгоре другата половина от ориза,заглаждаш и пак разпределяш масълце навсякуде.Печеш за около 15 минутки(може и по-кратко,зависи от фурната ти) без да порозовява.
Страхотно и вкусно и просто.Върви като гарнитура и като основно.

Ей това отдавна се каня да го пробвам, но все забравям ...
Цитирай

малкия йеросалим

Момичета помагайте за една рецепта.Миналата седмица в едно заведение ядох пангасиус със картофена панировка.Беше божествено CrazyРазрових се за рецепта,но изглежда малко сложна работа  ConfusedМоля споделете някакви рецепти за тази риба ,че направо я сънувам.
Цитирай

София

Момичета помагайте за една рецепта.Миналата седмица в едно заведение ядох пангасиус със картофена панировка.Беше божествено CrazyРазрових се за рецепта,но изглежда малко сложна работа  ConfusedМоля споделете някакви рецепти за тази риба ,че направо я сънувам.
Най-вероятно се използва катрофено пюре от тия сухите...
Ето виж тук за ориентировка
Цитирай

USA

Дайте ми идея, моля, за ориз с нещо Naughty за гарнитура - например с гъби или знам ли... Да не е просто със зеленчуци, щото ми е втръснал. Да се прави на фурна в тава предпочитам. Тенкю Hug!

Мама Цоцоланка, благодаря за полезната темичка и весело изкарване на пикника Hug!
Аз често правя ориз с фиде за гарнитура,става вкусно и бързо се прави.

http://www.gotvetesmen.com/forum/index.php/topic,613.msg7990.html#msg7990
Цитирай

Имам една консерва маслен боб. Предложете ми какво да направя с него - салата и нещо друго ?
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 380 отговора