Помагайте, бебчо не иска да ака!!!

  • 2 444
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 110
Мами, помагайте!!!
Миналата седмица бебето ми, което е вече на 42 дни не ака цял ден. Притесних се и се обадих на педиатърката. Тя ми каза да му пъхна термометър в дупето и да му направя масаж на коремчето по посока на часовниковата стрелка. Послушах я и бебчо се изходи стабилно. Само на кърма сме, но изцедена от шише, яде по 5 пъти на ден по около 150гр. Вода пие по около 60 гр. на ден- не иска повече.
Обаче от тогава не ака редовно. Вчера в 06.30ч. се наложи пак да му направя процедурата с термометъра. Не мисля че има запек, защото акото му е кашесто. Според лекарката не е нормално да не ака цял ден, но ми каза че и не бива да свиква с термометъра.
Искам и вашето мнение- какво да правя??? От вчера не е акал, пак ли да действам с термометъра или да го оставя да ака когато той прецени??? Колко време е нормално според вас бебчо да не се изхожда?

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
C_v_e_t_i l,моята дъщеря беше горе долу толкова ,когато спря да ака всеки ден.Казват, че кърмените бебета усвояват добре кърмата и това е причината.И аз като теб в началото много се притеснявах , ползвах термометъра , давах дуфалак и май само мъчех детето.И до ден днешен тя ака на 3-4-5 дни .Спокойна е ,ака много ,когато го направи, само на кърма сме все още и я оставих сама да го прави .Оттогава и бебе и мама спокойни Heart Eyes

# 2
  • Мнения: 110
Благодаря ти много!!!  bouquet И аз си мисля да не го мъча днес с термометъра и да го изчакам. Още повече, че той наистина е спокоен!

Приемам и други мнения!!!

# 3
  • Мнения: 4 292
След като приемаш и други мнения - не мъчи бебето с този термометър само защото един ден не се е изхождало. Много кърмени бебета имат този проблем (макар че при твоето детете е силно казано), в това число и дъщеря ми. Не е акала по една седмица и пак не съм ръгала термометър в дупето. Дуфалак съм дала до сега само веднъж и то преди месец, когато се беше запекла след като въведох моркова.
Дали наистина има запек, ще се ориентирваш по консистенцията и по това, дали детето видимо се напъва и се мъчи. С потупване с длан провери дали коремчето е твърдо и подуто. Можеш да правиш гимнастика и масаж, за да улесниш изхождането.
Термометър или Дуфалак - след поне три дена, не по-рано.

# 4
  • Мнения: 1 740
И моят син докато беше само на кърма акаше на няколко дни, никога не съм го мъчила с термометър оставях го да се изходи сам. След като минахме на пюрета започна да ака всеки ден.

# 5
  • Мнения: 1 174
Да добавя към отговора на Клото, че може да пробваш ти да ядеш разхлабващи храни или сокове - примерно сок от круша, ти си знаеш най - добре какво ти действа. При мен помага чай липов със мед  Wink пий повече течности, супи, по - малко суха храна. Ако и ти имаш проблем със запек, неминуемо се отразява и на бебето чрез кърмата.  Peace

# 6
  • Sofia
  • Мнения: 823
С тия термометри само тормозите бебетата си. Изключително кърмените бебета може да не акат и по цяла седмица...Въпроса е когато се изходят консистенцията на акито да е нормална. Клото много добре е описала нещата. Но не съм склонна  да се дава Дуфалак или да се действа с термометър дори след 3-ия ден.

# 7
  • Мнения: 110
Благодаря ви момичета! Добрата новина е че преди малко бебчо се изака много стабилно.  HugВече изобщо няма да го мъча. То си знае мъничето, още повече че не се напъва и е спокоен!

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
С тия термометри само тормозите бебетата си. Изключително кърмените бебета може да не акат и по цяла седмица...Въпроса е когато се изходят консистенцията на акито да е нормална. Клото много добре е описала нещата. Но не съм склонна  да се дава Дуфалак или да се действа с термометър дори след 3-ия ден.

svetlana79 пoдкрепям те напълно PeaceНо онзи ден имах глупостта да споделя с педи, че малката ака веднъж на 3-4-5 дни .Леле ,тази жена каза , че мъча детето , и че така му раздувам червата .Реших, че няма смисъл да споря с радио и си замълчах,но именно лекарите са тези ,които препоръчват дуфалак и темометър за щяло и нещяло ooooh!

# 9
  • Мнения: 110
Така е! Аз за това се обърнах към вас за съвет, че педиатърката много ме стресна като ми каза "Как така го държиш детето да не се изхожда цял ден?"

# 10
  • Sofia
  • Мнения: 823
Така е, знам. И на мен педиатърката на Ели като беше бебе ми каза да давам Дуфалак и да действам с термометър и понеже вече съм минала през това и затова се опитвам да обясня на мами като вас, че наистина е безмислено. Знам и аз колко бях притеснена, но е факт, че Ели изобщо не се мъчеше, въпреки, че не акаше по няколко дни. Просто българските педиатри за съжаление все още масово не са наясно какво е то кърмено бебе и какви съвети да дават за да са адекватни. Хубавото е,че този форум съществува за да обменяме опит. Grinning
P.S.  Представяте ли си как ще реагира педиатърката, ако и кажа,че все още Ели суче Laughing 

# 11
  • Мнения: 4 292
...........
P.S.  Представяте ли си как ще реагира педиатърката, ако и кажа,че все още Ели суче Laughing 
Представяме си.  Laughing

И все пак! Не бързайте да отричате Дуфалака и клизмата. Понякога няма друг начин. Аз за това казах да се следи консистенцията - ако детето се мъчи и видимо се опитва, но не може да се изходи, ако изпражнението е много твърдо, това вече си е запек. Тогава  няма значение дали бебето не се е изхождало ден, два или пет - вземат се мерки. Но тези състояния са толкова явни, че няма как да бъдат объркани.
В останалите случаи се изчаква.

# 12
  • Мнения: 134
 Ако бебенцето ти се мъчи и виждаш ,че страда....запек и трябва да вземеш мерки,но ако е спокойно не го мъчи.Съобразявай се какво ядеш.А дали не си минала на диета?Не подценявай мнението на педиатрите и поискай и друго становище.

# 13
  • Мнения: 31
И ние сме попадали в тази неприятна ситуация,но до 2-3 дни при кърмено бебе педиатъра казваше,че няма проблем.Стига изхождането да е с нормална консистенция и да не е мъчително.Когато не акаше повече от 4-5 дни съм давала Дуфалак един път дневно по 5 мл в продължение на 2 седмици,но преписан от доктора.

Общи условия

Активация на акаунт