Мляко ХИП ХА ?!?

  • 2 466
  • 14
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 437
Никъде не намерих нещо за това мляко. Педиатърката ми каза, че много са й го хвалили и ако преценя да го сменя. Имало номера според възрастта и теглото на бебето.
В момента сме на НАН ХА, но не ми харесва това, че последните няколко дена се запече. Също цвета на акитата е ужасен- сиво-синьо-зелен. Оказа се, че е от желязото в млякото.
Още, когато започнах да го давам ми направи впечатление, че няма номерца...за новородени и големи бебета- все едно мляко Rolling Eyes Преди давах Аптамил и бебо си акаше чудесно, акитата бяха с перфектно жълт цвят и не миришеха толкова гадно.
Всичко това ме кара да се замисля дали да не го сменя, но не намирам никакви отзиви за ХИП ХА 2. Да не казвам, че и не съм го мяркала по магазините.

# 1
Моя бебок също е НАН хипоалергичен и в началото докато беше само на адаптираното мляко акитата наистина бяха такива каквито ги описваш с ужасен мирис, но с въвеждането на нови храни(пюрета и каши) това се промени. Т.е. промени се и цвета, и конситенцията, и ужасния мирис. Съвсем нормално е. Мисля че няма повод за притеснение, но ако преценниш смени адаптираното мляко. За другото мляко не съм чувала нищо.

# 2
  • Мнения: 548
Моят човек започна живота си с НАН ХА и го пи до 5-я месец, когато педито ми каза, че то вече не отговаря на нуждите му. Посъветва ме да мина на Хип ХА №2 за след 4 месеца (11,20 лв за 300 гр). Давах го известно време и съм адски недоволна. Бебко го пиеше с кеф, но самото мляко се разтваря зверски трудно. Водата трябва да е гореща, изискват се поне 5 мин. здраво клатене, а после трябва и да се охлади. Така че след два месеца мъки го махнах. Сега сме на Фризопеп и съм стократно по-доволна.
Между другото то НАН-а не ми се е запичал никога.
Поне до 5-6 месец НАН ХА може да се използва като пълноценна храна, но истината е, че след тази възраст нямаш по-добра хипоалергенна алтернатива от Хип ХА 2, защото другите марки, които предлагат хипоалергенни млека, нямат номерация по възрасти. Сравнявала съм хранителните таблици на НАН ХА и Хип ХА2 и разликите са съществени.
Въпреки това познавам няколко мами, които са давали НАВ ХА до годинка, че и след това и твърдят, че децата им не са имали никакви проблеми.

# 3
  • София
  • Мнения: 2 437
Благодаря ви много за отговорите!
Значи ще изчакам да стане на 5-6мес и тогава ще мина на ХИП. Щом дотогава няма проблем и сте имали сходни наблюдения ще изчакам още 2-3 месеца
 Grinning

# 4
  • Мнения: 2 807
Diana_T,
мисля, че съм виждала Hipp HA мляко в МЕТРО, но не съм сигурна, да не те подвеждам...

А не може ли да поискаш каталог за продуктите им от магазин/аптека, където зареждат пюрета на Hipp?
Би трябвало да имат.

Ако не намериш, аз ще потърся от кварталната аптека и ще ти препиша описанието за млякото  Wink

# 5
  • Мнения: 2 807
Li,
детенцето с алергия ли е, та е на Фризопеп?
А не ти ли го изписват от здравната каса  newsm78

П.С. извинявам се за off-а  Blush

# 6
  • Мнения: 834
Такова мляко  в Метро няма. Аз в Бургас го намирах само в един склад за бебешки стоки. Цената му е доста голяма за грамажа. Ние го пих ме в продължение на 3 месеца и мога да те уверя че от него си акаше зелено. В момента сме на Фризопеп и разлика голяма не виждам.

# 7
  • София
  • Мнения: 2 437
Маминка, много си мила! Heart Eyes Благодаря за предложението.
Мисля скоро да не го почваме, но ще се до тогава ще поразровя из каталозите и магазините за да го разгледам.
Ще видя дали няма да отида отново на лекар за протокол за Фризопеп.
Тези колики ни умориха! Sick

# 8
  • Мнения: 18 542
Хип ХА е ужасно скъпо - 14лв. за 250г. кутия  Close
Борис е с алергии и все още сме на адаптирани млека. От Фризопеп преминахме на хипоалергенния НАН.

# 9
  • Бургас
  • Мнения: 2 449
............ че след тази възраст нямаш по-добра хипоалергенна алтернатива от Хип ХА 2, защото другите марки, които предлагат хипоалергенни млека, нямат номерация по възрасти. 

Напротив - Милумил ХА например си е по възрасти - Милумил ХА 1 до 4 мес. и Милумил ХА 2 след 4ти - Мартин и двете го е пил, макар че най-дълго време е бил на Нан Ха и му понасяше добре.

Последна редакция: нд, 21 авг 2005, 14:13 от mam4e

# 10
Не се притеснявай че не откриваш нищо за Hipp HA. Tова мляко е ново за българския пазар от няколко месеца се внася. Ако влезеш в Нета и се поровиш ще видиш че в Германия е много популярно. Млякото ще ти го препоръчам защото има възрастово разграничение. Фирмите които правят мляко за цялата възраст до годинка не могат да задоволят нуждите на бебето през различните възрасти и  NAN HA не е направен за началната възраст до 4 месец, за да чакаш навършването на тази възраст. Аз лично смятам че балансът е много важен, защото от него зависи колко ще се натоварят и бъбреците и черния дроб и всички органи Hipp HA e добър на вкус за разлика от  NAN HA,   и бебето няма да има нито алергия, нито запек, нито повръщане. Знам доста за тези формули от Германия. Дори ми се налагаше да го внасям чрез приятели докато не се внасяше. Сега го купувам от Штъркел за 10,10 лв. кутията.
Не се притеснявайте че няма инфо въпрос на време е може би   #2gunfire

Последна редакция: пт, 26 авг 2005, 17:52 от Vivi

# 11
  • София
  • Мнения: 2 437
meryru, а колко грама е кутията? Разликата в цената ми се вижда голяма...Чета е написала 14лв.
Питам, защото трябва да реша какво да купя.
Отново подемам търсенето на подходящо ХА мляко за бебето. Сега сме с разстройство и педиатърката сериозно ме посъветва да сменя млякото с друго за да видим как ще му понесе. Смята, че има непоносимост към някоя от съставките  и се надява да не е към лактозата Sad
Та сега, ако можете да ми кажете каква е цената на Милумил ХА?
Или някакво друго ХА мляко?

# 12
Извинявай че не мога да ти отговарям навреме, нямаше ме тези дни. Аз купувам Hipp HA  от Щтъркел на цена 10,10лв. за кутия. Направих си сметката, че не ми излиза кой знае по скъпо от останалите марки а и знам, че в Германия това е най-доброто. По принцип НА млеката са си скъпи. Не му мисли много а действай, защото може да се задълбочи проблема. Някъде по-нагоре четох, че не се било разтваряло добре. Това не е вярно. Трябва водата да не е гореща а топла и няма да имаш проблем. Поне аз знам, че много от съставките в млеката са термолабилни и при малко по-гореща вода всичко отива. Това е засега. Чао. Joy

# 13
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Мами, извинявайте, че се намесвам, ама имам една отворена преди пет дни кутия НАН ХА. Ползвала съм само пет лъжички от него. Бебката не го хареса и ми стои в хладилника. Знам, че е тъпо да предлагам отворено мляко, ама струва все пак 10 лв., а и смятам, че е излишно да казвам, че от хигиенична гледна точка няма за какво да се притеснявате.  Wink Та мисълта ми е, ако има някое бебе на това мляко, да ви я подаря тази кутия, че ще ми е жал да я хвърля. Сори за офф-а!  Wink

# 14
  • София
  • Мнения: 2 437
Зъхи и аз си мислех да предложа такава кутия. Присъединявам се с моята 1/2 кутия, отворена в петък.
Сменихме млякото с Милумил ХА, понесе му и НАН-а ми остана

Общи условия

Активация на акаунт