Миене на зъби

  • 9 362
  • 76
  •   1
Отговори
  • Мнения: 233
От каква възраст се започва миенето на зъбите на бебето?

# 1
  • Мнения: 3 478
Мисля ,че ще преместят темата, но все пак-
Има много мнения , и все различни, затова ще пиша само моето лично мнение

На първата ми дъщеря започнах около годинка, когато вече имаше повечко зъбки, стоеше права стабилно на стола пред мивката, а и вече разбираше и можехме да го обърнем на игра.
Начини на почистване има много - аз специално не бъркам в устата заради 1-2 зъбчета, просто давам няколко глътки водичка след хапване на нещо. Парченце ябълка също почиства. Зъбките не са допрени един до друг нагъсто, за да се задържа храна между тях.
Лично аз ще направя и с бебето така, чак към годинката. Не бих стресирала детето си по-рано. Да не говорим, че трудно би ме разбрало 7-8 месечно бебоче , че трябва да не дъвче четката, да не ми хапе пръста или да изплюе пастата с водата (вероятно и ще се задави Crazy) А и колкото да са подходящи детските пасти, не бих искала всеки ден то да погълва част от тези химикали в пастата.

# 2
  • В подножието на планината
  • Мнения: 813
  Аз започнах да мия зъбите на Александър,когато беше на около година и 2-3 месеца.Използвам детска паста за зъби,понякога само четката  за зъби и вода.

# 3
  • Мнения: 1 763
Аз започнах да ги мия, когато беше на 7 месеца, тогава имаше вече два пораснали зъба. Мия с паста за зъби Ненедент- тя е без флуор и не е нужна да се изплаква. В началото ползвах напръстник, но към годинката започна много да ме хапе и купих детска четка "Аквафреш".В началото, когато имаше малко зъби, беше лесно, но сега са му излезли почти всички, а не мога да бръкна навътре да му ги измия. Захапва четката с предните си зъби, започва да я върти и да се смее.

# 4
  • Мнения: 2 746
Аз започнах да мия зъбките на дъщеря ми след годинка и половина, като и пораснаха повечко зъбки.Сега има 12 броя Simple Smile
Хапването на парченце ябълка вечер също почиства добре. Peace

# 5
  • Мнения: 156
И на двамата, след като направиха 1 год. тогава започнахме да ги мием.

# 6
  • Мнения: 790
Ще следя и аз темата. Още не й мия зъбите (има два), мисля да започна, та ме вълнува какво пишете.

# 7
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
Почнах на около 1 годинка.

# 8
  • до една звездичка
  • Мнения: 1 892
Купих накрайник с паста около годинката.
Първоначално се получаваше много добре - беше и интересно, миехме ги по два пъти на ден.
В последствие май и омръзна. Сега захапва накрайника, когато го вкарам в устата и, изсмуква пастата и ми изплюва пръста. Crazy

# 9
  • София
  • Мнения: 43 903
като проима зъбче....или най-късно към годинка....

# 10
  • Мнения: 422
от както и изби 1 зъб4е добре от тогава-сега е с 4.Мия и ги с 4етка и вода-на нея много и харесва защото явно я и попо4есвам и като ме види с 4етката и сама си отваря устата Peace

# 11
  • Мнения: 27 524
На бебе да се мият зъби според мен е повече от ненужно  Wink
Мия на Криско след година и половина някъде  Peace

# 12
  • Мнения: 7 723
Хубаво е зъбите да започнат да се мият още като се появят Peace

# 13
  • Мнения: 3 478
Вече дадох мнение, но я някой по-светнат от мене (че не ми се рови с Гугъл Embarassed) ми каже няма ли риск от прекомерното натискане (защото каквато и да е четчица - човек не си знае силата) да се нарани емайла, който още е мнооооооого крехък според мен. Еле пък на първите зъбчета Crazy.....

# 14
  • Мнения: 2 110
На дъщеря ми зъбите и излязоха след годинка ,почти набързо всички и мия от тогава !

Общи условия

Активация на акаунт