Ти какво сготви? Снимай, покажи!? - 38-а тема

  • 39 456
  • 358
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 3 789
Направих овесените бисквитки, но допуснах грешката да оставя тавата във фурната, при изключена фурна и те, естествено, изсъхнаха. ooooh! Сега са сухички, но пък не са лоши. Мисля, че особено ще вървят към сутрешното кафенце с прясно или кисело мляко. Страхотна идея за нещо що-годе здравословно Hug

# 76
  • Мнения: 7 418
Ох, Селам, много хубав беше пущината  Laughing . Иринките, да.
   Весело празнуване   ти пожелавам!  bouquet

# 77
  • Габрово / но е чистокръвна старозагорка/
  • Мнения: 4 426
tutulina ,може ли рецептата за конфитюр от печени сливи с карамфил и канела.Предварително благодаря.

   Това е рецептата за Конфитюр от сливи на фурна: 2 кг.сини сливи, 1 кг захар, 80 гр.оцет 6 градуса, 160 гр.вода, 4-5 бр.карамфилчета,  1 пръчица канела/ако нямате 1суп.лъж.канела на прах/. Измивате сливите, изчиствате от костилките и  поръсвате със захар и оставяте една нощ да престоят. На другият ден ги заливате със смес от оцета и водата, прибавяте  карамфилчетата и канелата. Слагате във фурна на умерена температура да печете като разбърквате от време на време. Когато сливите се набръчкат и сиропа се сгъсти насипвате в буркани докато конфитюра  е горещ и затваряте.
   Рецептата не е моя , а е от "Съвременна домашна кухня", но с по-голямо количество продукти, а аз съм я пригодила за моята тава и фурна.
   Не се смущавайте че има оцет. Не се усеща въобще, но придава много приятен вкус, а от карамфила и канелата чудесен аромат.

   Umbra ,весело посрещане на празника и много,много усмивки   bouquet

Последна редакция: пн, 04 май 2009, 22:12 от tutulina

# 78
  • Мнения: 588
       Майка ми правеше подобно сладко от сини сливи, като във всяка половинка синя слива слагаше и ядка орех. Peace

# 79
  • Мнения: 679
Здравейте! Пак е много вкуснмо при вас! Пеп-4о както винаги ме изкушава с вкусни пици...  Heart Eyes ммм eat

Ето от мен една вкусна измишльотина, която направих с един ориз, който никой не яде, задушени зеленчуци и кайма. Нарекох я Тарта с кайма и задушени зеленчуци:



Ястието стана вкусно, макар и измишльотина, но снимката не се получи добре..  Confused Както и да е... Лека вечер!   bouquet

Последна редакция: вт, 05 май 2009, 17:20 от dixi

# 80
  • Torino,IT
  • Мнения: 1 833
Дикси, много интересно ястие се е получило, от снимката изглежда много апетитно  Crazy
Пепчо, много ти се радвам на месеницата, така да обичам тестени изделия и да не мога да ги докарвам... Rolling Eyes
Селма и ти си една изкусителка  ShockedНа тези гвиниот попаднах днес като четях израелската тема, досега все се чудех откъде идва рецептата при положение че гледам че доста момичета ги приготвят напоследък, а то къде били  Mr. Green  Въобще допадна ми израелската кухня.Има доста изкушаващи нещица   chef
Мишле, и моите изсъхнаха така, но домашните много им се израдваха и вече свършиха Peace
От мен за вечерното издание днес отчет с леща с кренвирши




И агнешко с картофи и розмарин на фурна


Лека    bouquet

# 81
  • пак на Рив Гош
  • Мнения: 2 627
Привет, кулинарки! Пак сте се старали всички! Grinning
Asyalein, ти като човек с опит в тофу-то, можеш ли да дадеш малко акъл такива като мен, дето купуват разни неща и после се чудят как да ги готвят?  Grinning Купих тофу, става за готвене (проверих на опаковката) и ми се ще да направя нещо стил азиатско. Мислех да го панирам (тип темпура) с гарнитура зеленчуци а ла уок - дали би станало, или може да се разпадне при пърженето?
Umbra, страхотен козунак! Жалко, че не сте успели да го опитате.
Веси, да ти е живо и здраво детенцето!  Hug Голяма трапеза си спретнала.
И с'я к`во се оказа, покрай Селма май гвиниоти ще меся тоя уикенд  Laughing
Аз ще ви покажа вчерашния обед (пак рецепта на Гордън Рамзи измъчвах  Grinning) - риба на фурна с лимонено-магданозена кора:

И както мислех, че вече съм приключила сезона на ендивиите, мъж ми онзи ден се върна с 1 кг, та днес бяхме на гратинирани рула от шунка и ендивии с бешамел :

Правих и един солен кекс, ама не беше удостоен със снимка.

# 82
  • Мнения: 9 107

Пепчо, много ти се радвам на месеницата, така да обичам тестени изделия и да не мога да ги докарвам... Rolling Eyes
заменям парче месеница /учудващо остана, но и тавата беше огромна/ за порция анешко с картофи  Blush

Стоева можели рецептата за пицата или по точно за тестото

Там над снимката има линк за пицата, после линк за тестото и го намираш  Peace 

# 83
  • Мнения: 2 708
Хехе Асе, тамън се бях верно размислила как да свържа две думи напълно несвързващи се за мен в комбинация като Кебап и Вегетариански и дълго чешах hahaha newsm78 hahaha тиква, ама добре че си си казала кво. Аз продължавам да не ги свързвам тез 2 думи, ама щом казваш, че ги връзваш, аз нямам нищо против. Но във всеки случай изглежда добре на снимката Wink Аз тамън сега сколасах да наваксам с четене, след тортения семинар. Wink Wink Wink

Ето снимки малко да видите, като гледайте и другите албуми не само моя - с общ акаунт всички момичета, които имаме снимки от семинара, качваме в собствени албуми в рамките на този акаунт.
http://seminar2008.multiply.com/photos/album/9/Krische_Batak_2009

Аз там бях от кибиците де. Малко поне да ми светне, ще е добре. Важното е, че беше страхотно. Запознах се с много хора. От нашта тукашна темичка се запознах с КрасиМира и даже направихме алъж вериш с едни кувертюри - цели 5 кила си имам и боички туй онуй Hug Hug Hug

# 84
  • Мнения: 899
Благодаря, момичета  Hug
Както се казва, вече може да се почерпитъе виртуално  Grinning

# 85
  • Мнения: X
Krische , айде,давай шоколадовите проби...   Simple Smile    
Минах набързо по темата,че пак се мъча с една торта за утре...харесах си агнешкото на Lindita , дано утре ми остане време да го приготвя /горе-долу имам представа как се прави/ ...

Аз нали липсвах и три дни се "мъчихме " само със скара,от мен само това
шоколадови мъфини


и едни обикновени питки
 

бисквитки с шоколад и сушени череши
 

Връщам се да разгледам подробно от първа страница.



# 86
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Роца, идеята ти да панираш тофуто в темпура е много добра Peace

изкарай тофуто от водата, притисни го между 2 дъски, да му изтече водата, иначе много ще пръска.
внимавай обаче да не се разпадне, бавно притискай, после сложи на кухненска хартия.
после режеш на кубчета или правоъгълници и мариноваш.
аз ползвам обикновено червено тай къри със зехтин. можеш да разбъркаш някакви подправки с горчица и зехтин... каквото ти е на душа Mr. Green
оставям няколко часа.
после панирам с темпурата Peace

след като го изпържа в уока слагам зеленчуци.
ако нещо от маринатата е изтекла в мазнината, овкусява и зеленчуците Peace
на зеленчуците слагам малко соев сос и наръсвам със сусам Peace

имам и рецепта за тофу шиш-кебап, но мисля, че за месоядни не звучи добре Twisted Evil

Умбра, честит имен ден!!!

Крисче, той и мъжът ми яде месо, но не отказва и такива неща.
мисля, че свикна вече Mr. Green просто не му съобщавам какво е, само сервирам Sunglasses

# 87
  • Мнения: 1 900
Присъединявам се с един студен сладкиш с бишкоти

# 88
  • Мнения: 1 163
набързо спретнах един крем карамел

# 89
  • Torino,IT
  • Мнения: 1 833

Пепчо, много ти се радвам на месеницата, така да обичам тестени изделия и да не мога да ги докарвам... Rolling Eyes
заменям парче месеница /учудващо остана, но и тавата беше огромна/ за порция анешко с картофи  Blush


Пепчо, много си мила  bouquet Нямаш грижи, но не с това ще си реша проблема по неможенето ми да приготвям такива вкусотии, трябва повече да се упражнявам явно Peace
Крисче, вчера стоях до сумата и часа да раглеждам снимките, много са хубави а и обясненията ти са страхотни, забавлявах се много Party Големи майсторки сте, няма спор     chef
А толкова много торти после какво ги направихте?


Честит имен ден на празнуващите Иринки днес, много здраве, успехи и щастие желая и весело изкарване  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт