Много суха кожа на бебче

  • 3 324
  • 53
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 666
За миенето след памперс съм За...,но за сега давам само на кърпички защото дупето и е добре,пък и много ми тежи на ръката вече.Сутрин оставям колкот се може повее да стои голичка ...също така и вечер.Дали не правя лошо ,че мия всеки ден тялото с бебешки гел 2в1 на Бюбхен,а главата през ден...преди миех със сапун на Клоран тялтото и главичката,но много се изсуши кожата и оттогава сме на гела 2в1 Peace

# 31
  • Мнения: 299
A-Derma  Peace - лосиона, и всичко останало.Ще останеш доволна.
  И аз ползвам A-Derma , преди това ползвах други , но не помогнаха.

# 32
  • Мнения: 647
Бебка е на почти 3 мес. и от както се е с много суха кожа.Интересното е ,че е суха само на определени месна-корема и гърдичките и крачетата под колената.Там кожата е груба(прилича млако на протъркана)..няма зачервявания.В началото мазах с олио на Бюбхен,след това с млякото и като видях ,че не помага почнах с преварен зехтин.Имам чувството,че от зехтина става все по зле,а не трябва май newsm78Не знам вече какво да я правя...с какво да мажа?Ако имате в предвид някой ефикасен и супер хидратиращ крем..моля споделете Flutter


Нахтхерцен балсам на д-р Тайс, MUSTELA, DERMO-PAEDIATRICS, for dry skin with atopic tendency, STELATOPIA, emollient cream - това е най-ефикасното!  Peace

# 33
  • Мнения: 108
Все едно чета за моята дъщеря. Мазах я с разни мехлеми, изписани от педиатърката, но след спирането им  същия проблем. Опитах почти всички видове бебешко олио. Накрая й взех измиващото блокче на Sebamed и лосиона за тяло. След няколко дни се оправи и оттогава я мажа само с лосион и забравих за проблемите. Според мен лосиона попива много по бързо в кожата и по-добре я овлажнява. Сега кож

# 34
  • Мнения: 1 167
По препоръка на дерматолог моя приятелка взе за бебето си SVR и е много доволна. Самата аз също  го купих за бебка и взех и аз да се мажа. Кожата на бебето става страшно мекичка след като се намаже. А кожата на лицето ми направо светна  Wink

# 35
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 867
Дъщеря ми беше по същия начин - на крачетата и гръбчето. Мазах с Нахткерцен на д-р Тайс и доста бързо се оправи. Оттогава не я мажа с нищо след баня. Само подсушавам внимателно и това е. Кожата й е много мекичка и гладка.  Peace

# 36
  • Мнения: 931
ShockedНе мажете децата си с мас бе,хораа.. ooooh!
А зехтин двойно рафиниран  след най..малко 4..5 г.възраст.
Ползвайте медицинска козметика.
Измивайте само с водичка,не с шампоани,сапуни ,пяни и други ала..бала силно ароматизирани боклуци..
Използвайте естествените материи,гледайте детенце да не се поти много,не го навличайте прекалено...
Всички знаете тези простички правила,които трябва да спазваме,когато детенцето ни е със суха кожа,атопичен дерматит... Peace

Вярно е. След сухата кожа дъщеря ми започна да се обрива от какво ли не. Важен е и препаратът, с който се перат дрехите на бебето. Аз ползвам само Сано Максима, за който алерголог ми беше казал, че е най-сполучлив при подобно проблеми. Не по-лоши реултати от Нахткерцен балсам имахме и с Стелатопия на Мустела.
Но преди всичко заведете бебето на лекар, той ще прецени най-добре какво да правите.

# 37
  • Мнения: 682
Може да се консултираш с кожен лекар, но ще те посъветвам да не къпеш детето си всеки ден. Това страшно много изсушава кожата. А относно употребата на разни душ-гелове, шампоани и др., бъди по-пестелива. Един-два пъти седмично е достатъчно да къпеш толкова малко бебе. Може и само с вода. Слагай олио за вана - Линола Фет, Балмандол и т.н. Съветвам те да оставиш Бюбхен и да ползваш медицинска козметика - от рода на А-дерма. Специално Екзомегата е за атопична кожа и според мен е най-добрия вариант.

# 38
  • Мнения: 239
Малкия ми син е с проблемна кожа .Сухота до сцепване и кръв .Кожен лекар ми предписа Locoid Lipocream 0,1% антибиотик се свърши с проблема .

# 39
  • Мнения: 2 376
Не знам дали са тое съветвали вечв да слагаш във водата за къпане овесени ядки, примерно в чист дамски орап или в тензух.

# 40
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 779
Малката имаше много суха кожа след раждането си,чак се лющеше на места .Бях й купила олиото на Бюбхен -ползвахме го около месец- ефект никакъв.Купих лосиона на Мустела и на третия ден още имаше страхотен ефект  Peace Сега кожата й е перфектна (пу пу ) Peace

# 41
  • Мнения: 5 997
на нас проблема ни беше същия но само на крачетата и доки ни препоръча крем на Mustela,но не се сещам точно как се казваше.Ефект имаше.

# 42
  • Мнения: 666
Разбрах какъв е проблема със сухата кожа dohБило от ваксината Пентаксим.Питах педито и каза,че надали ще се повлияе напълно от някакво мазило,при положение че е странична реакция и каза да си продалжавам с Бюбхена... newsm78Дано скоро да почне да има ефект това непрестанно мазане....иначе дерматолог Peace

# 43
  • Мнения: 240
И моето бебе имаше проблем с кожата, че и обрив даже, ползвахме Нартхерцен на Д-р Тайс и хидратант на Мустела. Честно казано по- доволна съм от Мустела, а не знам защо и самото бебе плачеше докато га мажех с Нартхерцен.

# 44
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
И моето бебе имаше проблем с кожата, че и обрив даже, ползвахме Нартхерцен на Д-р Тайс и хидратант на Мустела. Честно казано по- доволна съм от Мустела, а не знам защо и самото бебе плачеше докато га мажех с Нартхерцен.

Крема на д-р Тайс е мазен и за това не е много подходящ за твърде суха кожа, защото дразни. Поне така ми обясни нашата дерматоложка. Ние сме с крем на А-дерма. Но го използвам само при нужда. иначе мажа с млякото за тяло на Бюбхен.

Общи условия

Активация на акаунт