Отговори
# 60
  • Мнения: 6
Здравейте,
Ние поприключваме с чистенето, останаха някои по-дребни неща за довърщване. От днес започвам с прането на бебешките дрешки и с гладенето. Мисля да си приготвя и багажа за болницата.
Лек ден на всички и дано не завали!

# 61
  • Мнения: 1 924
Катя,кофата е върхът Party
А за гнезденето-аз буквално довчера бях,както ти описваш-абсолютно нежелание дори пералня да пусна(а едно време,като са нямали перални? Crazy).Срам-имах натрупани дрехи и спално бельо за поне 3 перални!(Сега със свалянето и на пердетата пералнята ще прегрее съвсем).

Относно покупките и от кои можем да се лишим-ми кво да ви кажа,то принципно бебе може да се гледа и само с дрехи и пелени.Абсолютно всичко останало е създадено за улеснение на родителите,т.е. може и без него.Друг е въпросът,че дотолкова сме свикнали да свързваме бебето с една грамада покупки,сред които задължително колички,креватчета и пр.,че някои се втрещяват от идеята да не купят количка примерно LaughingОтделно,че сме възпитани да бъдем потребители и ни е кеф да си пазаруваме ей така,заради идеята.Така че,комуто доставя удоволствие пазаруването на бебешки глезотийки-нека се отдаде на воля HugАз например накупих отново един тон дрешки,въпреки че и от Яско имам Blush

Относно киселините-аз постепенно преминавам към вегетариански режим на хранене и предимно сурова храна,и кислени вече нямам.Но хапна ли един шоколад,настава ужас!

# 62
  • Мнения: 3
добро утро и от мен.....тази нощ спах по добре от вчера ама поне нямам главобол........

Само аз май с нищо не съм готова дрешките не съм прала кревата още не поръчан.......ама се успокоявам че чак на 20 влизам в 9 тия и имам още време......

Иначе чантичката за болницата е готова......докторката каза че можело и само с личната карта да ида в болницата има всичко и пижами и чехли и легнин......така ,че и да не е готова няма страшно........

Това с кофата много интаресно........много ми стана смешно..........днес милото се кани да мие прозорци и като гледам май за негов късмет ще завали.........

До после и целувки на всички.....

# 63
  • Мнения: 7
Здравейте и още веднъж благодаря на всички. Hug
Това с крадците е много неприятно по тези празници.И на нас по Коледните ни разбиха алуминиевата,където загражда двата апартамента-нашия и на съседите.Хем си бяхме у нас.Незнам какво са целяли,но бяха разбили и викахме полиция.Те пък се разсърдиха и ни обясниха,че щом няма откраднато не се викали.А аз си мислех,че като примерни граждани трябва да сигнализираме.То и трябва де,но не ми се спореше.Все пак като студент по право поназнайвам нещо,не е много,но пак е нещо. Laughing
За стволовите клетки-няма да съхранявам.Консултирах се с кума ми,който е лекар в Германия и е ходил по много международни семинари по  въпроса.Обясни ми ,че всичко е на база проучвания още и никъде не е доказано,че наистина помагат и лекуват.По-скоро забавят някои процеси,но пак не е гаранция.Даже каза,че там ги отричат. Rolling Eyes

# 64
  • Мнения: 1 291
Феникс ,еми то шоколада го дават на първо място образувател на киселини Simple Smile
На мен пък от салати ми се образуват и от плодове.Ама като ям за последно в 18 часа съм екстра.Малко гладна ама без киселини.

През нощта спя като пън-още нямам проблеми със съня,само дето се притеснявам да не смачкам някого  Laughing

Нямате коментар за дигитален термометър?Дали да е на биба или за дупе?

Сега съм се заела да чета за кърменето smile3529

# 65
  • Мнения: 13
Феникс и аз знам , че от шоколада се образуват киселини.....то явно си зависи от организма.....и аз вчера ядох, но слава богу спах толкова добер......сигурно защото предната нощ спах само 3 часа #Crazy

Грийнлайф за кошарата и ние сме така. Първо щяхме да купуваме, след това харесахме една кошара на съседите. Толкова хубава и запазена. Ама хората не я продават, а мъжът ми го е страх бебчо да не я направи нещо и не иска да я взема на заем. И в крайна сметка вкъщи имаме една, която е на има няма 30 и няколко години. От вчера се стърже стария лак и ще се слага нов Mr. Green много съм доволна. А е толкова здраво нещо Laughing

Ая с право си се притеснила...и аз да бях и аз щях да се притесня.  Във връзка с това ще ви разкажа една случка малко да се разсмеете. Преди около 2 седмици ставам до тоалетната  през ноща към 3 часа. Влизам в тоалетната и понеже прозореца отворен и оше преди да съм започнала да пишкам и като чувам под прозореца сякаш мъж пикае.......в смисъл така ми прозвуча. Знаете как специфично се чува. Не е като една жена да клекне и така. И отивам аз, будя мъжа ми, проверява той, аз през това време вече на полицията ще звъня умрях от страх. А ние понеже живеем на село и до нас единият комшията има един кон. И Пламен като взе да се смее и ми казва че сигурно на комшията коня си е вършил работата и него съм чула. И въпреки това страх поне още няколко нощи...... Снощи пак отивам до тоалетната и но тзи път към 11 часа пак същият шум. Изгасих лампата и гледам от другата стая от прозореца, моята ненормална комшийка от другата страна застанала насред двора жената и ходи по малка нужда...... #Crazy най-странното е че беше права......шантава работа.........поне разбрах кой е "крадеца". Тя жената не е добре и не се разбира с половината село, ама чак пък до тоалетната да не може да стигне.......не знам. Та дано съм ви разсмяла малко Joy

# 66
  • Мнения: 69
Компютърът ни се скапа и след голямо ръчкане и преинсталиране - ето ме сред юнската банда!!!  Hug Доста сте изписали, но чета само диагонално - трябва да се лежи  Sick  Sick  Sick

/Нали нечовешко отеклите крака спадат с раждането???/


Гъди, Лил Виксен - прекрасни стаи!!!!  Поздравления за вкуса!!!

едно-момиче, Св., да ви завиди човек за пътешествията!  Hug Аз вече и до Била не мога да отида с колата - всяка дупка е болка. Много ме е яд, че се обездвижвам така, но нищо не мога да направя. Дори и обуването на панталон  /дори бикини и чорапи/ ми е зор голям - а имаме да купуваме още толкова неща за бебките... Започва да ме лови тиха паника, че няма да сме готови... Но знам, че накрая всичко ще се нареди с или без моето участие...  Grinning
Момичета, само при мен ли е толкова трудно с маневрите или просто двойната бременност си казва думата  newsm78 Защото имам чувството, че не се спирате и не са ви проблем излизането, обуването, пазаруването....

Лил Виксен, благодаря за обяснението за американското раждане - сестра ми ще ражда там и исках още нещо да те питам: тези екстри във всяка болница ли ги има или ти ще раждаш в частна клиника?



# 67
  • Мнения: 1 924
Катеринка,спадат отоците,спокойно!На мен веднага ми спаднаха,но ако са много отекли,може и да е до един-два дни.

# 68
  • Мнения: 1 291
Кате, аз да не казвам голяма дума съм в общо добро физическо състояние.
Още ходя на гимнастика и мисля да ходя до последно.Гледам да имам движение колкото възможно.Краката ми се подуват само вечер.

Плацентата не се е вдигнала за съжаление,но док каза че1 глава е запречила изхода като тапа което ме успокоява Simple Smile

Лежи си повечко ако се чувстваш отпаднала  bouquet

# 69
  • Мнения: 69
Супер, сватя, много ти се радвам!  Hug  Дано да е така до раждането и да си подвижна и активна!  newsm68 Ти си фина мадама и си оставаш такава и с два бебока в коремче  Simple Smile

Може би при мен най-голямо влияние за състоянието оказва напречно разположената бебка, както и странният факт, че левият крак поема по-голяма тежест. Но няма нищо страшно в това, поне нямам киселини и контракции, а само обездвижване, което гледам да компенсирам с щъкане и шетане из нас  newsm28

Феникс, благодаря ти!!!  Hug Имах нужда да чуя точно тези успокоителни думи!  Simple Smile

# 70
  • Мнения: 136
Добро утро и от мен  Mr. Green  Аз чинно си гледах телевизия до 6 ч., исках дори да стане 8-9, за да събудя Жоро и да го преместя в хола, а аз да легна на спалнята, но сънят надделя и задрямах на дивана. Бях си поставила 4 възглавниици една върху друга и цял половин час ми беше удобно, но само толкова. След това се започна редовното ставане за разтъпкване и въртене.  smile3507

Чак към 8 ч. се преместих на спалнята и успях да поспя още час-два. Като се замисля, равносметката за последните 3-4 дни е около 15-16 часа сън общо. Това е нечовешко направо  smile3518

KaterinkaM, и аз съм като теб - изведнъж започна да ми става тежко и трудно да се движа. Толкова много вървях преди, а от 2 седмици насам повече от половин километър ми е доста трудно да премина. Като излезна навън, първите 15 мин. ми е сташно дискомфортно. Боян започва да се мърда по най-болезнения начин из корема ми, все едно си надига главата и гледа през него, докато вървя. Явно и той усеща, че сме малко на въздух и се вълнува, но на мен това не ми е много вълнуващо  smile3506

А обуването на бельо също при мен си е живо приключение, особено когато трябва да си пъхна десния крак - не знам защо, но него много трудно го свивам.

ayas, като сложа тапи за уши, почти не чувам хамстерчето. А и в сравнение с хъркането на баща й нейното въртене на колелото си е направо музика за ушите ми smile3503

В албумчето се е появила една ужасно досадна реклама на Пума, която се показва при всяко съкане на снимките. Иде ми да счупя монитора заради нея   comp03   Точно заради това никога няма да си купя нищо от тази марка. Писна ми от тъпите реклами  smile3515

Катя, дрешките са мноооого сладурски  smile3521

Последна редакция: вт, 05 май 2009, 12:58 от Gydelichkova

# 71
  • Мнения: 16
Здравейте мамчета! Радвам се, че ви намирам в добро здраве и в добро настроение! Peace
За гнезденето- не знам дали ме е хванала квачешката или просто дома ми си плаче за почистване, но и аз съм се захванала. Доста бавничко върви да съм честна, че доста лесно се уморявам, малкия си иска вниманието, готвенето и всичко останало. За сметка на това днес отверих хладилника да му вадя рафтчетата да ги мия и той влезе целия в него- толкова беше смешен, че не е истина. baby_neutral Joy
За леглото- преносима кошара нямаме, но легло второ ще се наложи да взимаме- Калоянче още е малък за да му вземем кошарата, а и за другото ще трябва. Решението ни е да вземем една стара кошара от братовчед му на мъжа ми и да я пооправим. Няма да я мажем и боядисваме, че ме е страх от разните му там лакова и ацетони и за това купихме самозалепващо фолио от Бриколаж в много приятни цветове и с него. Е леглото още е в свекърва ми, защото моята половинка постоянно обяснява как ще маже с латекс стаята, но докато не се случи не вярвам Naughty
Дрехите от бебчо тока и не се намериха та май ще се наложи да се пазарува. Яд ме е не за друго, а защото бяха толкова много, а и мноооого хубави. Добрата страна на нещата, че е страхотно човек да купува дрехи на детето си. А и в нашия случай не се знае какво ще е и има за къде да се купува след раждането.
За околниците- в нашия случай ги сложих чак като започна да се върти много малкия и да се удря в таблите и решетката. Всъщност сложих само на решетката защото по другите стени нямаше как да го завържа. Thinking И сега май така ще направя.
За излишните покупки- за столчето за кола мога само да предложа на мамите да си вземат такова многофункционално столче, което става от новородено до 25кг.. Има такива, по-скъпи са, но в последствието избягвате купуването на второ. На мен лично ми дадох за от 0 до 13кг. и не съм купувала, но сега докато търсих за по-пораснали деца видях и такива и ми се сториха практични.  Peace
Още една камара неща исках да ви напиша, но малкия човек много му се доспа и аз мисля да си лигна с него. Жалко само, че той не спи като детенцето на една от вас(съжалявам че забравих коя) по 3 часа. 1.5ч. ни е максимума, но и това си е нещо. Crazy
Хубав ден от мен!  bouquet
 

# 72
  • Мнения: 1 291
Къде е този кърмачески форум?

# 73
  • Мнения: 35
http://www.bg-mamma.com/index.php?board=8.0 ето този предполагам
за прането - първоначално взех прах за пране Персил сенситив и пуснах една пералня с бодита и само с прах без омекотител.Като изсъхнаха дрешките абсолютно на нищо не миришеха и бяха корави.Предполагам,че това трябва да е целта,но на мен не ми харесва. И след това си взех Тео бебе и омекотител Ленор бял - е казвам ви цялата къща мирише на бебе от дрешките.Мисля да остана с тази комбинация.Като аромат много ми допадат и двете Peace
Незнам кой по колко перални пуска,но на мен вече ми се повръща от пране, простиране и гладене/а има още толкова много/. Вчера около 2 часа гладих само бархетни и тензухени пелени Sick сестра ми след това още толкова време и отне да изглади 30-тина бодита.Абе някакъв ужас е. Незнам кога ще приключа с всичко.

за спането - и аз нямам проблеми.Вечер си заспивам като по часовник в 23.00 и сутрин в 7.00 съм кукуряк и отпочинала

edno_momiche, няколко мами сме си взели от този вид термометри http://papagal.net/index.php?main_page=product_info&products_id=1197 иначе незнам кой от двата модела/биба или такъв/ е по-добрия вариант.Но ако случайно бебето не иска да засмуче биба ще ти бъде трудно да му измериш температурата ако се наложи,затова според мен такъв си вземи.

за босилека - попитах,защото една докторка казала на една моя приятелка като влезе в деветия да започва да пие.Отварата помагала за по-лесно и безболезнено раждане Thinking
Аз лично не бих опитала и затова питах раждалите мами дали знаят нещо по въпроса.

Последна редакция: вт, 05 май 2009, 13:31 от lili_to

# 74
  • Мнения: 69
Еех, Гъди, друго си е човек да намери съмишленици!!!!  Wink Все едно описа мен, само дето за мен спането е на дивана изцяло вече в полуседнало положение.  Десният крак и аз не мога да го вдигам, защото притискам бебешкото дупе към ребрата си така  Naughty и я усещам особено ясно  Simple Smile
 Като бабка съм, извинете!!! ... Как мразя да мрънкам, а от 1 седмица не съм спряла и не мога да се понасям  smile3514

Някой знае ли читав онлайн магазин, в който да продават сабо от естествена кожа и на по-прилична цена?

Общи условия

Активация на акаунт