Оргаметрил и бременност

  • 16 469
  • 13
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 100
Здравейте, момичета,
пиша с надежда за помощ и в този подфорум, ще се опитам да бъда кратка.
Гинеколожката ми ми изписа Оргаметрил за предизвикване на менструация. Пих го по схема 10 дни по 2 таблетки. Но цикъл не дойде. Усъмних се, че съм бременна, макар тя да бе категорична, че не съм- положителен тест.
На 02/05/09 бях на преглед в Шейново, установиха бременност 6 г.с. и 3 дни, 7.5 мм, със сърдечна дейност.
Казаха ми и за евентуалните последици от Оргаметрила- вирилизация на плода (промяна на вторичните полови белези), ако е женски Sad
Аз съм го приемала горе-долу от десетия до двадесетия ден, след като съм забременяла.
Сега умирам от страх и от мъка (миналата година правих аборт при желана бременност, зашото се заразих от шарка), края на седмицата съм на преглед при друг лекар.
Моля ви, ако имате информация за ефектите на Оргаметрил в този ранен етап на бременността, споделете с мен.
Благодаря на всички за вниманието Praynig

# 1
  • Мнения: 636
Каква е тази малоумница? Извинявай, но просто не се стърпях... Говори най-добре  с някой кадърен лекар, много често жени пият лекарства в този ранен етап без да знаят, че са бременни и нямат проблеми. Силно се надявам всичко да е наред!

Последна редакция: вт, 05 май 2009, 12:42 от Люлякова

# 2
  • София
  • Мнения: 2 100
Каква е тази малоумница? Извинявай, но просто не се стърпях... Говори най-добре  с някой кадърен лекар, много често жени пият лекарства в този ранен етап без да знаят, че са бременни и нямат проблеми. Силно се надявам всичко да е наред!

Коя от двете-тази която ми го изписа или тази, която ме наплаши?Tired
Имам час за друг лекар в края на седмицата, тогава ще се види какво следва...
Мерси за куража Hug

# 3
  • Мнения: 349
Марлийн мила  Hug, съжалявам, че трябва да минеш през това. Според мен няма да има проблем. В начална бременност какви ли не неща се пият - особено при неплануваната /изненадваща/ бременност, пък след това няма проблеми. Стискам палци всичко да е наред при теб. Пиши като минеш на другият преглед  Hug

# 4
  • Видин
  • Мнения: 4 921
Марлийн, мило, много ми е мъчно и адски много стискам палци всичко да се развие по най-добрия начин!Вярвам в това!Наистина много момичета пият какви ли не неща преди да установят бременност и после всичко е наред!Стискам палци и чакам новини от прегледа  Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug

# 5
  • Мнения: 89
Аз до скоро бях на оргаметрил заради нередоен цикъл и го пих по същата схема.По това време правихме и опити за забременяване и доктора ми каза,че и да забременея,оргаметрила няма да повлияе на плода. Не се тревожи а се радвай на дара,който Бог ти е изпратил. Heart Eyes

# 6
  • София
  • Мнения: 2 100
Милички, копирам ви поста си от седмичната тема, защото просто нямам сили от вълнение да пиша отново, благодаря ви, че ви има Hug Hug Hug

Мили момичета,
бързам да ви пиша.
Бях на преглед при лекар, на когото имам огромно доверие.
Каза, че съм 8 г.с., бебето има сърдечна дейност.
Да не се притеснявам от Оргаметрила, защото съм го пила много малко време и няма опасност от някакви последствия, да си пия ФК и да съм спокойна.
Не мога да ви обясня какъв камък ми падна от сърцето и колко сме щастливи.
Искам да благодаря на всички за позитивната енергия и за куража, прегръщам ви силно

# 7
  • Видин
  • Мнения: 4 921
Време е да си отдъхнеш и да се насладиш на прекрасната бременност, която ще имаш  Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug

# 8
  • Мнения: 1
zdr. az pravix abort na 4.08.09 i ot togava mi e neredoven cikala.postoqnno zakasnqva a sega dori ne mi doide tozi mesec-noemvri.zatova si kupix orgametril i go pix 2 dena po 1 xapche i pak ne mi idva .ako nqkoi znae neshto da mi pomogne az sam maika na 2 deca i neiskam poveche deca .POMOGNETE MI MOLQ I NE ME SADETE

# 9
  • София
  • Мнения: 2 100
zdr. az pravix abort na 4.08.09 i ot togava mi e neredoven cikala.postoqnno zakasnqva a sega dori ne mi doide tozi mesec-noemvri.zatova si kupix orgametril i go pix 2 dena po 1 xapche i pak ne mi idva .ako nqkoi znae neshto da mi pomogne az sam maika na 2 deca i neiskam poveche deca .POMOGNETE MI MOLQ I NE ME SADETE

Мога да те посъветвам само да не пиеш лекарства без лекарско предписание, най-малкото че Оргаметрила не се дозира по този начин. Явно и без това хормоните са ти в безпорядък след аборта. Иди на гинеколог, той ще ти даде решение на проблема- както с регулирането на цикъла, така и с предпазването от бременност Peace

# 10
  • Мнения: 2
здравейте имам един въпрос, може да ви изглеждам невежа, но ще съм много благодарна ако някой ми отговори. Пих оргаметрил 7 дни за да не ми дойде цикала, през това време правех секс без презерватив. След като го спрях ми доиде след 4 дни и не сам правила след това секс обаче следващия месец ми закаснява...

# 11
  • Мнения: 2
вазможно ли е да съм бременна като съм пила оргаметрил и след като ги спрях ми дойде сле 4 дни, оба4е следващия месец ми закаснява а не съм правила секс след като спрях хапчетата

# 12
  • Мнения: 23
Според мене не възможно,но оргаметрил се изписва от лекар,той има много негативни въздействия.Как си го вземала.тези лекарства се изписват по схема иначе вредят.

# 13
  • Мнения: 2
зар искам да споделя моя проблем и ако е възможно някои да ме посъветва този месец трябваше да ми до иде на 14 01 а само ми прецапа на 13 о1 и от тогава нищо ходих на др и ми изписа оргаметрил по 3таблетки дневно при прегледа каза 4е матката ми е уголемена като при бременност на не сам била бремена и било рано да се оста нови но имало вероятност и да сам аз започнах хапчетата но се притеснявам ако сам бремена та ли ще навредят на плода  Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт