Вредните хранителни навици, които успяхте да преборите!

  • 1 200
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 100
Има ли такива?
Говоря за вредни хранителни навици, с които окончателно сте скъсали и сте абсолютно убедени, че вече са минало за вас.  Wink

# 1
  • Мнения: 1 100
Аз не консумирам газирани напитки и сокове. Не ям пържено и панирано. Много се радвам, че освободих тялото си от този товар. И по никакъв начин не ми липсва.


Вкъщи се готви без олио, само зехтин. Сол, оцет, захар и разни други подправки в минимално количество.


Тестените изделия много ги обичам, макар рядко да хапвам.
От боклучавите храни консумирам само сладки неща - разни бисквитки и шоколад. Рядко, но все пак... искам изцяло да ги ликвидирам от менюто си.  Twisted Evil

# 2
  • Мнения: 1 599
Не ям пържени и панирани неща; не ям фаст фуд (Мк Доналдс и тн) ; не готвя със запръжки; не ям свинско; не пия сокове от кутия (само фрешове ) ; не пия газирано (много рядко си позволявам 1/2 чаша) ; не ям месо с картофи или ориз само със зеленчуци.... не ям чипсове ..... единственото ми изкушение ми е сладкото  Rolling Eyes не се сещам за друго  Peace

# 3
  • Мнения: 57
пия само минерална вода и кафе (с обезмаслено мляко), никакви газирани и сокчета. и аз не готвя със запръжка (ама защото по принцип не готвя  Wink), вечер ядем предимно салати. не ям след 19:30 часа. по принцип не обичам чипс, така че още един плюс за мен без особена борба. не ям бял хляб.
голямата ми мъка обаче е шоколадът...

# 4
  • Мнения: 110
Готвя без мазнина и никога не пържа, само варено, печено и скара. Твърдия алкохол като водчица и ракиика Simple Smile вече са бяло и червено вино.

Последна редакция: пн, 01 юни 2009, 11:54 от ЗлаВещица

# 5
  • Мнения: 628
Замених олиото изцяло със зехтин.

# 6
  • Мнения: 32
Искам да ви попитам как се справяте с мъжете  ви Laughing
Аз за себе си не пържа, готвя със зехтин, слагам символично малко, соля малко само със качествена сол, не смесвам тежки храни - мляко с яйца, риба с яйца или мляко, не смесвам риба с месо или мляко с цитруси, не пия газирано, много рядко алкохол, освен вино, не пия бира, ракия, не искам да ползвам кайма, а телешка, смляна на място, или парченца пилешко, омесени с продукти, не ям свинско, хляба трябва да е плнозърнест - наистина, не само боядисан, млечни продукти само лятото и то обезмаслени, зимата храната да е топла и още много други прищевки си имам .... опитвам се сама да си правя сладки неща, защото са голямото ми изкушение  Embarassed Признавам, че и Фастфуд обичам, но си налагам да го ям много рядко- тази годин още не съм яла ... но всичко това се изкривява невероятно като добавя претенциите на мъжо .... той иска свинско, не яде пилешко бяло месо, обича кайма, кюфтета, пържени картофи, ориз с месо (страшно тежка комбинация  Naughty ) и постоянно ме кара да спра да го "тровя" с моите манджи ... получава се така, че се въртим в кръг с 3 степени - А. ядем здравословна храна и ми се бучи по тоя повод, Б. ядем лоша храна и аз негодувам, напълнявам и тялото ми се чувства зле, и В. готвя за двамата поотделно, което отнема време, ресурси и усилия и не смятам, че е честно.
Та  Къде е златната среда на здравословните навици според вас?  newsm78

# 7
  • Мнения: 97
Аз съм на вариант В вече 27 г. С времето се свиква да се балансира между хранителните навици на двамата. Още повече, че аз не кусвам нищо сладко, освен плодове и мед.

# 8
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Замених олиото изцяло със зехтин.

По същество няма разлика в калорийността с обикновеното олио Wink

По темата:
Чак изкоренени - едва ли.
Но употребявани много рядко... Дълготрайни колбаси, сладкиши и газирано.
Мисля, да спра да ползвам мазнина при готвене и да заменя изцяло сиренето с изварата.
И никакви пържени изделия.  Naughty

# 9
  • Мнения: 628
Шани, не използвам зехтин с идеята, че отслабвам:) Знам, че е по-полезен и ми е по-вкусен, това ми е достатъчно, а и читаво олио рядко се намира.

# 10
  • Мнения: 673
Когато готвите със зехтин, за да има някакъв смисъл от цялата работа, добавяйте го най-накрая, т.е. без да има термична обработка. Избирайте студено пресован в магазина.
Иначе е ясно, че всеки грам мазнина си е 9 кал, независимо дали е свинска мас или ленено масло  Peace

# 11
  • в провинцията
  • Мнения: 249
За съжаление още нищо вредно не съм изкоренила, засега само добивам полезни навици и ги съвместявам с вредните  Wink Поне свикнах да ям салата на всяко хранене, и това е крачка напред.

Последна редакция: пн, 01 юни 2009, 11:55 от ЗлаВещица

Общи условия

Активация на акаунт