OFF: бебешка пудра

  • 5 132
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 458
Ами, чудех се къде да усна темата, но това място ми се стори най-подходящо.

Става въпрос за използването на бебешка пудра за предпазване и евентуално "лечение" на пъпки от жегата и изпотяване при деца.

От градината са казали на децата да занесеме пудра. Аз разбира се не го направих, но разбирам, че така или иначе учителките слагали на децата пудра следобяд като се събудят.Та, днес занесох от бебешката пудра на Джонсън, поне да знамкакво им слагат Wink
Попитах "пожата" какво ще правят и как се слага и защо. Тя ми обясни че следобед и след къпане или измиване на децата(а и на възрастни) им слагат пудра по вратлето и шията за да ги освежат и да не се изпотяват - съответно да не се получват пъпките.

Да питам и вашето мнение по въпроса. Какво мислите за това с пудрата? Аз не съм привърженик на пудрата че нали уж запушвала порите ама знам ли  newsm78 Новите продукти може и да не са такива.

А, и се чудеш каква е разликата м/у бебешката пудра и тази за възрастни. Ако някой зне да каже.

П.П. Да спестя въпроси и да поясня - не съм в България!

# 1
  • Мнения: 8 505
Категорично съм против пудрата.Освен че запушва порите,може да отключи и някоя алергия.

# 2
  • Мнения: 1 383
Всички доктори са против пудрата, майките , които я използват, са доволни. Аз не съм ползвала. И каква пудра за дете което ходи на детска градина? Мислех че е само за бебета.

# 3
  • Мнения: 1 214
Имам една приятелка ,която слага бебешка пудра в обувките на децата,за да не се изпотяват крачетата им.тъй като идав есенният сезон се замислям и аз за това.Хем са ти от естествена кожа обувките и пантофите са текстилни пак се изпотяват крачетата.
Но иначе съм много против.

# 4
  • Мнения: 190
Едва ли тези госпожи са много наясно по въпроса за какво се използва пудрата и как действа. Потитай я тя дали си глага такива глупости по тялото, и ако действително го прави - направо оставам без думи. Интересно как ще диша кожата под този слой пудра. А по отношение на слагането и в обувките - и това не е най удачният вариянт - по-добре да се слага сода за хляб - хем не запарва, хем предпазва от вмирисване, независимо на деца или възрастни. Това поне е изпитана рецепта.

# 5
  • София
  • Мнения: 2 271
Едва ли тези госпожи са много наясно по въпроса за какво се използва пудрата и как действа. Потитай я тя дали си глага такива глупости по тялото, и ако действително го прави - направо оставам без думи.
В някои страни това си е нещо като традиция - да се слага пудра и на възрастните. Зълва ми беше в Италия 2 год. и каза, че там всички си слагат след баня, за да не се потят.
Аз, лично, не съм привърженик на пудрата, защото, колкото пъти съм слагала на Боби в областта на памперса, все се обриваше.

# 6
  • Мнения: 4 458
Едва ли тези госпожи са много наясно по въпроса за какво се използва пудрата и как действа. Потитай я тя дали си глага такива глупости по тялото, и ако действително го прави - направо оставам без думи. Интересно как ще диша кожата под този слой пудра.

Ами, слагат си и то не само госпожите, но и поне 90% от населението.

За дишането на кожата..... ами, те не слагат много, само се посипват по врата и шията. За други мяста на тялото незнам Grinning

Има обаче различни видове пудра - бебшките и такива на които пише, че са за тяло (обикновенно има снимка на възрастен човек)

Аз също съм против както казах в началото, но щом сума народ го прави значи може и да има причина  newsm78  Thinking
Никога не съм слагала пудра на децата - дори като бебета и сега ми е малко .... странно Confused

За краката и обувките. Определено е добре да се слага пудра, но специална за крака и/или обувки. Доста добър ефект има. Дори през лятото е доста полезна да не лепнт обувките по крака или да не "шляпат" чехлите Wink

# 7
  • Мнения: 2 952
Защо бебешката пудра да запушва порите?Нали не е крем. newsm78   Както и да е ,  потенето си е пак потене , само пудрата попива и не  излизат пъпки ...ама що за  жега е  в тази  детска градина , няма ли климатик , та на децата им излизат 4ак пъпки от жега. #Crazy

# 8
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 184
Дерматолог ми е казвал,че пудрата не се препоръчва-наистина запушва поричките на и без това несъвършената бебешка кожа,а и може да отключи алергични реакции.
Аз лично съм й слагала няколко пъти на крачетата,защото много се потят и замръзват дори в големите жеги.И честно казано,ефектът не беше много забележим Sad

# 9
  • Мнения: 4 458
Защо бебешката пудра да запушва порите?Нали не е крем. newsm78   Както и да е ,  потенето си е пак потене , само пудрата попива и не  излизат пъпки ...ама що за  жега е  в тази  детска градина , няма ли климатик , та на децата им излизат 4ак пъпки от жега. #Crazy

Ми, нямат климатик в градината, но дори и да имат като играят навън пак се потят. Тук е страшно горещо - около 35-37 градуса през деня  Sad

# 10
  • Мнения: 2 161
Аз по принцип много си падам по мазилата и това да купувам различни ми е направо мания.И с двете си деца съм постъпвала по един и същ начин-през зимата мажа с олио или мляко,а през лятото ги пудря.Толкова много пудра съм изхабила,че може би козметичните компании трябва да ми дават някакви бонуси WinkСлед баня като се намаже с пудра детската кожа става така гладка и хубава.Поне на моите деца им действа така.

Общи условия

Активация на акаунт