Пег Перего Уно или Чиполино Ултра?

  • 6 369
  • 18
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 67
Привет момичета!

Може да Ви се стори глупав въпроса ми, но се чудя каква количка да избера за бебка. Чиполино Ултра ми харесва като дизайн, качество, цена, а и се предлага с чанта и дъждобран. За качеството на тези колички, обаче, чувам само лоши отзиви.Какво еВашето мнение за тази марка колички?
Пег Перего уно ми го препоръчаха, но е малко по-скъпо, направо двойно!

Мола Ви помогнете ми с вашия опит!

# 1
  • София
  • Мнения: 6 264
какво да ти кажа... Първоначално взехме Чиполино, ползвах я 5 месеца, много е тежка. Смених я с Пег Перего Ариа, все още съм с нея, лека е около 6 кг. (Чиполиното е 13-14 кг.), лесна за управление с една ръка. Единствения недостатък е, че е с малки гуми и по по-неравни терени е малко трудно, но се преживява. Ариа-та обаче не става за новородени! Уно-то става, доколкото знам. Според мен си заслужава цената, стига да можеш да си го позволиш. Гледай и килограмите на количката, това е нещо много важно, в предвид на това колко пъти ти се налага да слизаш и да се качваш по тротоари, да заобикаляш спрели коли, да катериш стълби и т.н.

# 2
  • Плевен
  • Мнения: 711
НИКАКВИ УЛТРИ-МУЛТРИ  Sick #Crazy Sick
Скачай веднага в продавалника  Peace
Аз съм на вълна да си търся Ариата и видях две или три обяви за нови колички Уно , а дори и употребявани пак си заслужава.Повечето момичета са коректни и дават реална представа за нещата си ,а и има снимки!
Това е моят съвет!

# 3
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 499
Никакво сравнение не може да се прави между Перегото и Чиполино.Аз лично предпочетох количка Чико втора ръка от колкото някое Чиполино,Бертони или нещо такова ново.Успех каквото и да избереш.

# 4
  • Мнения: 1 464
Бихте ли ми обяснили недоволството си от Чиполино?Защото аз не разполагам с 1000 и отгоре лева за Bebe confort,Peg Prego и др.подобни и съм се насочила именно към Чиполино!Посетих и "Продавалника",но не ми се ще да купувам за първото си детенце количка втора употреба.Питах в съседна тема една мама,тя каза че били боклуци и толкова.Помолих и за подобни теми,за да прочета повече по въпроса,но каза че не се сеща.Ако някой може да ми помогне с информация,ще съм ви благодарна!

# 5
  • Мнения: 1 650
покрай финансовата криза има марки които вече са около цените на чиполино, ако не и по надолу
последните 2 години Chipolino си повишиха качеството (а също и цените) и горе долу се изравниха с марките среден клас

# 6
  • Варна
  • Мнения: 677

Еееееее, айде без такива крайни изказвания. Не всеки може да си позволи скъпа количка, още повече ако ще я ползва само няколко месеца, докато бебето порасне за лятна количка.
Мога да посоча кои са според мен плюсовете и минусите на Чиполино Ултра:
плюсове: широка и удобна за бебето, дръжката се върти и когато се обърне така, че детето да е по посока на движението е много лека и маневрена /ако е наобратно е трудна за бутане, да не кажа, че въобще не става/; има прозорче отгоре, а отзад мрежа за лятото; продава се с чанта и голям дъждобран
минуси: два, ама големи:багажника е толкова тъпо направен, че ако количката е в легнало положение нищо не може да се пъхне вътре - трябва да се повдигне с бебето и така /а и през средата минава една тръба и това още повече пречи/; другият минус е, че покривалото за крачетата няма точно определено място за закопчаване за количката - трябва да се увива някъде отстрани по тръбите на количката, за да се закопчее, иначе има две въженца с капси, ама трябва сам да си намериш начин да ги закопчееш.
И още нещо - ако ще я качвате на повече от 1 етаж, просто ви трябва мъж  Mr. Green, че си тежи много.
Общо взето за цената си - под 300 лв. /вкл. с чантата и дъждобрана/ е много добра. За мен важното е да е широка и удобна за бебето, а тази е. Пък бутането - свиква се.

# 7
  • Мнения: 1 464

Еееееее, айде без такива крайни изказвания. Не всеки може да си позволи скъпа количка...

И аз съм на това мнение и мисля,че повечето скъпи колички са за състезание между майките-"комшийката има от 1000 лева,защо моята да е от 300 и т.н.",не толкова за удобството на детето.Аз съм се насочила към този модел http://www.zabebeto.com/shop/product_info.php?cPath=48&products_id=1976,защото става и за новородено,и за по-голямо дете.Благодаря ти за отговора,вече мислех че само аз харесвам колички на "не престижни и евтини марки" Embarassed

# 8
  • Мнения: 234
Аз пък съм на мнение, че евтините колички не са добра идея. Купих си Уно и съм безкрайно щастлива, не е тежка, много е маневрена и не смятам да купувам лятна, ще си караме с тази до край. Вярно, че парите не са малко, но като гледам и на детето колко му е удобно хич не съжалявам, нищо неможе да ни спре. Коша е много голям, пазарувам си сама  и не се чудя къде да слагам покупките. Дъщеря ми си спи все едно си е в легълцето  Peace и по корем е спала вътре. Но най добре според мен е да отидеш в магазина и да ги побуташ и двете и тогава да решиш, но си представи същата количка с 4,5 и 10кг отгоре  baby_neutral

# 9
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 499

Еееееее, айде без такива крайни изказвания. Не всеки може да си позволи скъпа количка...

И аз съм на това мнение и мисля,че повечето скъпи колички са за състезание между майките-"комшийката има от 1000 лева,защо моята да е от 300 и т.н.",не толкова за удобството на детето.Аз съм се насочила към този модел http://www.zabebeto.com/shop/product_info.php?cPath=48&products_id=1976,защото става и за новородено,и за по-голямо дете.Благодаря ти за отговора,вече мислех че само аз харесвам колички на "не престижни и евтини марки" Embarassed

На мен ми е много интересно като не сте бутали "скъпа" и "евтина" количка как може да коментирате Crazy
Това Пуки не е истина колко е тясно.
Първата ми количка беше Чиполино Вип Бевърли,ама няма такъв танк,втората беше Хаук,ама как скърцаше не е истина,третата е Куини Зап няма за мен по-лека и маневрена количка,сега ще съм с Чико Трио,ами не може да се сравнява с първите две.
Пък изказването за състезанието между комшийки не си струва да се коментира.

# 10
  • София
  • Мнения: 67
Аз вече купих Пег перегото. Благодаря на момичетата, които ме подкрепиха.
Като дизайн и материал Чиполиното бледнее на фона на перегото. А Пуки наистина е мнооооого тясна. Освен това трябва да се има предвид и факта, че скъпите колички са съобразени със структурата и нуждите на новороденото, а не предлагат просто пълно легнало положение. В момента има една промоция на Инглезина за 444 лв. На промоция е заради цвета от минала колекция. За изброените + и - на Ултрата на Чиполино, аз мисла, че и 300 лв са и много. Четейки по въпроса за количките, ми стана ясно, че Чиполино имат само 1 сервиз и той е в Пловдив. Какво правим като се счупи /което се случвало често/? Мъжа ми трябва да ходи до там да я носи, а след не се знае колко време и да я прибира......ее,мерси!

Относно състезанието на майките......без коментар

# 11
  • София
  • Мнения: 44 014
ако те затруднява цената - бих взела уно, втора ръка, пред чиполино нова Wink

упс -сега видях последното мнение - със здраве да си я ползвате, правилен избор е това Simple Smile))
просто двете са различен клас - няма сравнение.

# 12
  • Варна
  • Мнения: 677
Ирина, тази дето си я харесала наистина не струва, ама изобщо.
Относно коментарите за скъпите и евтини колички - много от скъпите са такива единствено заради марката, а не защото са удобни или имат някакви екстри.
Както и да е. Всеки се преценява за какво да си харчи парите.

# 13
  • Мнения: 1 650

Еееееее, айде без такива крайни изказвания. Не всеки може да си позволи скъпа количка...

И аз съм на това мнение и мисля,че повечето скъпи колички са за състезание между майките-"комшийката има от 1000 лева,защо моята да е от 300 и т.н.",не толкова за удобството на детето.Аз съм се насочила към този модел http://www.zabebeto.com/shop/product_info.php?cPath=48&products_id=1976,защото става и за новородено,и за по-голямо дете.Благодаря ти за отговора,вече мислех че само аз харесвам колички на "не престижни и евтини марки" Embarassed
Тази определено си заслужава, но се съмнявам да я има, това е отпреди 2 години
противно на останалите ще ти кажа че си заслужава

# 14
  • Мнения: 234
Аз вече купих Пег перегото. Благодаря на момичетата, които ме подкрепиха.
Като дизайн и материал Чиполиното бледнее на фона на перегото. А Пуки наистина е мнооооого тясна. Освен това трябва да се има предвид и факта, че скъпите колички са съобразени със структурата и нуждите на новороденото, а не предлагат просто пълно легнало положение. В момента има една промоция на Инглезина за 444 лв. На промоция е заради цвета от минала колекция. За изброените + и - на Ултрата на Чиполино, аз мисла, че и 300 лв са и много. Четейки по въпроса за количките, ми стана ясно, че Чиполино имат само 1 сервиз и той е в Пловдив. Какво правим като се счупи /което се случвало често/? Мъжа ми трябва да ходи до там да я носи, а след не се знае колко време и да я прибира......ее,мерси!

Относно състезанието на майките......без коментар

 Hug добре дошла в клуба със здраве да си я ползвате и много километри да извъртите

Общи условия

Активация на акаунт