Въпрос за колет от USA

  • 2 065
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 20
Здравейте Simple Smile Искам да ви попитам на някоя от вас пращали ли са й колет от USA ? Тъй като искам един приятел да ми прати дрешки на Виктория сикрет, но адски ме притеснява дали ще стигнат изобщо до мен..с това ,което съм чувала за Бг митниците  Thinking

# 1
  • Мнения: 6 607
Получавали сме ,споко за митата и ДДС-то му мисли.

# 2
  • Мнения: 7 837
Да обяви стойност на пратката около $50, така няма да плащаш мито. Да пита на гишето за доп. застраховка, струва около $2, но като сложат стикера и печата, че има застаховка, никой не пипа.

# 3
  • Мнения: 337
Освен това е добре да махне етикетите от дрехите.

# 4
  • Мнения: 1 983
Освен това е добре да махне етикетите от дрехите.
И пак няма гаранция, че ще мине. Confused
Стоките трябва да са ограничено количество и с поносима цена.
Иначе и аз искам последен модел Нокиа за 50 $. Wink
Най-добре е да се пратят по Пощата.

# 5
  • Мнения: 4 916
...Най-добре е да се пратят по Пощата.

За пощата има ограничения за килограмите.

# 6
  • Мнения: 6 607
...Най-добре е да се пратят по Пощата.

За пощата има ограничения за килограмите.
До 2кг . май беше?

# 7
  • Мнения: 4 916

Май да и то за ЕС. За САЩ може да има още някакви ограничения.

# 8
  • Мнения: 1 983
...Най-добре е да се пратят по Пощата.

За пощата има ограничения за килограмите.
Не отричам, пък и аз говоря за потник, сутиен и блуза примерно.
Не за колет 10 кг.  bouquet

# 9
  • Мнения: 4 916
..
Не отричам, пък и аз говоря за потник, сутиен и блуза примерно.
...

Аа, ние тука сме сериозни играчи - за сутиен и потник кой ще се мръдне да прави поръчка. Мислим по-мащабно - поне пет-шест сутиена, по два чифта гащи за тях, рокли за сутиените, обувки за роклите, чанти за обувките... ей ги пет килограма и 500 долара и то в намалението...

# 10
  • Мнения: 7 837
Как така няма гаранция, че ще мине. Отварят напосоки ли? Аз досега съм пращала какво ли не, включително айподи, плейстейшъни, дори един iPhone. Никой досега не се е оплакал, че е плащал мито или ДДС. Пиша си стойност $40 и рискувам.

# 11
  • Мнения: 1 983
Как така няма гаранция, че ще мине. Отварят напосоки ли? Аз досега съм пращала какво ли не, включително айподи, плейстейшъни, дори един iPhone. Никой досега не се е оплакал, че е плащал мито или ДДС. Пиша си стойност $40 и рискувам.
Не говоря за кражба, а за плащане на ДДС и мито. В друга подобна тема бях писала, че Бг Митница не я интересува, че било "Подарък". IPhone за 40 $ има голяма вероятност да те накарат да го обмитиш на реална стойност (1000 лв тук).
Риск пИчели, риск губи. Пък обикновено отварят много малко и каквото видят, това е. Wink

# 12
  • Мнения: 7 837
И аз не говоря за кражба. Но пък, никога няма да напиша, че пратката съдържа айфон или плейстейшън, ясно е тогава, че обявената сума не е вярна.
Единственото, което се декларира в пощата в САЩ е, че дрехите например, не са втора употреба, така им излиза като изискване за България, не знам защо. Но и употребявани съм пращала.

# 13
  • София
  • Мнения: 903
родителите ми живеят в Щатите и много често ми пращат колети с някакви неща за малката. Нито са махали етикети, нито се е загубило нещо, нито са се ограничавали само до 2 кг. Последния път й изпратиха една къща за кукли барби, заедно с някои други неща, които тежаха доста повече от 2 кг. Не съм ги питала с каква поща са ги пращали, но май е с куриер препоръчано, защото един човек ми ги донесе направо у нас. Не съм плащала нищо допълнително.  Ако искаш мога да се поинтересувам точно как са ги пратили.
А иначе преди 3-4 години по-големите пакети ги взимах от митницата до централната автогара, но пак не съм плащала нищо.   Но след това вече или ги взимах от местната поща или ми ги носят вкъщи.

# 14
  • Мнения: 6 991
Фотоапарат съм получавала от САЩ, на стойност 200 долара, направо вкъщи ми донесоха пакета от пощата.
Уебкамера за 100 долара, също вкъщи я получих без разкарвания по митници.
Не знам newsm78 Може да съм била късметлийка. Но и не помня за колко са били обявени на бележката, помня, че момчето, което ми ги пращаше, ми каза, че струват толкова. Може да ги е обявил за по-малко.

Общи условия

Активация на акаунт