Сладкиш в чаша само за три минути в микровьлновата печка

  • 16 431
  • 123
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 737
Станаха много вкусни и в сладкия и соления вариант.В сладкия прибавих орехи,а в соления кренвирши и настърган кашкавал.Само че заради кашкавала трябва да се изчака да изтине,че иначе стои малко глетаво Rolling Eyes

# 31
  • Мнения: 411
моми4ета,ако разбивате браШното или го бъркате прекомерно от там идва жилавостта.
браШното само се разбърква леко и нежно докато се поеме от тестото.

до сега не съм пробвала сладкиШ в МВ.но ми изглежда страхотно.оЩе Щом се прибера Ще пробвам.

# 32
  • София
  • Мнения: 1 341





Днес пробвах соленият вариант - не се получи нищо......
Сложих сирене и колбас.Моля който е правил соления вариант да сподели точната рецепта!

# 33
  • Мнения: 899
Здравейте,току що направих това кексче, но стана твърд, по-скоро като изсъхнал. Иначе на вкус си е като нормален кекс. Спазих рецептата. Някой да ми каже- такъв ли става по принцип или аз бъркам някъде?

# 34
  • 1st floor
  • Мнения: 9 096
Здравейте,току що направих това кексче, но стана твърд, по-скоро като изсъхнал. Иначе на вкус си е като нормален кекс. Спазих рецептата. Някой да ми каже- такъв ли става по принцип или аз бъркам някъде?
може би , трябва да го пуснеш на малко по-малко време , за да не изсъхва newsm78

# 35
  • София
  • Мнения: 3 789
Здравейте,току що направих това кексче, но стана твърд, по-скоро като изсъхнал. Иначе на вкус си е като нормален кекс. Спазих рецептата. Някой да ми каже- такъв ли става по принцип или аз бъркам някъде?
може би , трябва да го пуснеш на малко по-малко време , за да не изсъхва newsm78
Именно! Peace
На мен лично ми е изсъхвало по този начин Дюканския кекс в МВ, когато го пусна на повечко време или когато киселото мялко е малко. Това със сигурност дава отражение. И в двата варианта- брашно и трици слагам повечко кис. мляко - малко повечко от 2 с.л и става страхотно! Flutter

# 36
  • Мнения: 193
Готино звучи. Ще метна и аз сутринта и сладкото и соленото вариантче....

# 37
  • DE
  • Мнения: 971
Моя сладкиш става много мек и пухкав, прили4а на дунапренена торта.
Слагам вси4ки продукти заедно и бъркам около 2-3 мин.Тъй като няма сода или бакпулвер 4рез бъркането се вкарва
въздух в сместа който подпомага бухването.Така се приготвя и пандишпановата смес за торти и рула без набухватели.
Утре сте спретна един голям сладкиш, 4е на мъжо все малко му идват тези 4аши.Само мрънка  #2gunfire 4е полу4авал бебешки порции с кафето Mr. Green

Последна редакция: вт, 16 мар 2010, 20:50 от matze

# 38
  • Мнения: 899
Аз ги пекох 3 минути.Фурната ми е 1000 вата.колко по-малко да ги пека?

# 39
  • Габрово / но е чистокръвна старозагорка/
  • Мнения: 4 415
Аз ги пекох 3 минути.Фурната ми е 1000 вата.колко по-малко да ги пека?

          Печи на 800 вата и пробвай след 3-тата мин.как е. Ако не е добре пусни още за 1 минута.Просто 1000 вата са много.

# 40
  • Мнения: 899
Благодаря за отговорите.   bouquet

# 41
  • Мнения: 411
докладвам,сноЩи направих и двата варианта,
сладкия стана по скоро като бисквита,но като пека за първи път в МВ и ме беШе страх да не е суров,изядох го за закуска топвайки го в кафето ,4е то ина4е 4упи зъби.
а соления стана страхотен определено ми хареса пове4е топъл,докато оЩе ухае.

# 42
  • Габрово / но е чистокръвна старозагорка/
  • Мнения: 4 415

     Благодаря за вкусната идея.Пробвах сладкия вариант и съм много доволна от него,тъй като може да се приготвя толкова бързо,вече има с какво да се посрещат приятелки,отбили се за малко...
     

# 43
  • Plovdiv
  • Мнения: 303
Току що направих соления, но нещо не ми пасна   Embarassed. Стана като дунапренен, не беше суров, но като е с такъв бял цвят и няма леко хрупкава препечена коричка, ми стоеше някак си суров. За първи път пека такова нещо в MW, но да си призная - не съм очарована  Naughty

# 44
  • Мнения: 463
Копирах ги и в другата тема, да се похваля вече ги правих няколко пъти страшно ни харесват, не съм правила солен вариант, защото не съм решила още с какво, но определено за следобедното кафенце са супер.



Общи условия

Активация на акаунт