''Обърната матка''-какъв е проблема???

  • 10 742
  • 42
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 1 796
Здравейте момичета!Преди около 2 години разбрах,че съм с обърната матка,един специалист от Пловдив тогава ми каза,че обърнатата матка е проблем при износването на плода,лекарката,която сега ми води консултацията ми каза,че не е проблем при износването,а забременяването става по-трудно.....И така аз не знам кой да слушам. Имал ли е някой подобен проблем и за какво става въпрос все пак,и още нещо обърнатата матка има ли отношение към раждането... по-точно проблем ли е?Благодаря предварително на всички и се извинявам ако вече има такава тема.

# 1
  • Мнения: 1 513
Аз съм с такава диагноза Crazy/каквото и да значи това/ и забременях още първият месец,като решихме да имаме бебе.
За износването незнам,факт е че родих 45дни преди термин/ по техните сметки,тъй като ме водеха на по-касни седмици/ трябваше да родя по картон на 03.05. Аз си знам,че трябваше да е около 26-27април.Е родих на 20.03.края на 8-ми месец,но също така е и факт че имах лека бременност-11кг.само,без кръвно,аблумин,проблеми с изследванията,скъсвах се да пътувам ,не съм се спряла Wink
Родих бързо и лесно,имам 2шева,имай предвид това,че съм родила по-рано бебето ми не е малко 2850.
Затова спокойно,лека и щастлива бременност.Мисли положително и се радвай на коремчето. Peace

# 2
  • Мнения: 165
Аз също се водя с "обърната матка". Една докторка ми беше казала,че забременяването е по-трудно,е,явно не е. С първото дете забременях от първия път, а със сегашното от втория месец. Simple Smile

# 3
  • София
  • Мнения: 12 554
Здравейте момичета!Преди около 2 години разбрах,че съм с обърната матка,един специалист от Пловдив тогава ми каза,че обърнатата матка е проблем при износването на плода,лекарката,която сега ми води консултацията ми каза,че не е проблем при износването,а забременяването става по-трудно.....И така аз не знам кой да слушам. Имал ли е някой подобен проблем и за какво става въпрос все пак,и още нещо обърнатата матка има ли отношение към раждането... по-точно проблем ли е?Благодаря предварително на всички и се извинявам ако вече има такава тема.

Не, няма проблем за забременяването. Доста жени имат т.нар обърната матка.

# 4
  • Мнения: 1 427
И аз и майка ми сме с "обърнати матки", може би е наследствено. Тя е родила 2 деца, без никакви проблеми Grinning . Аз на 32г забременях и родих много лесно. Явно е физиологическа особеност без особени последствия.

# 5
  • Мнения: 5 250
И аз съм с обърната матка, нямах проблем нито със забременяването, нито с износването. Митове и легенди всякакви, не им се връзвай Wink

# 6
  • Мнения: 1 107
Някои лекари твърдят, че това може да е проблем, но всъщност става в много рядки случаи, дори много често не го споменават при преглед

# 7
  • Мнения: 2 334
Аз също съм с обърната матка.Казаха ми че по трудно ще забременея но аз забременях след 2 седмици опити  Laughing Не мисля че това е проблем при раждането  Peace

# 8
  • Мнения: 2 960
И аз съм с така наречената обърната матка.За мен това не се оказа проблем.И двата пъти забременях без проблем ,износих лесно и без каквито и да било оплаквания.Първият път забременях на втория месец от опитите за бебе,вторият път на 5-тия месец. Peace

# 9
  • Мнения: 3 092
Обърната  матка е когато тялото на матката е насочено назад към таза.По време на бременността матката  нараства и формата и големината й се променят, така че вече няма как да  е обърната. Но след раждането си връща пак  обърнатото положение.
Не е задължително да имаш каквито и да е проблеми .
Пусни търсачката , сигурна съм че ще откриеш много такива теми ! Simple Smile
Ето ти например тези  http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=255326.msg6502581
http://mama.btv.bg/forum/viewtopic.php?t=185

# 10
  • Мнения: 1 464
Доколкото виждам в подписа ти,обърнатата матка не е проблем Wink Аз съм с такава и забременях от първия път.За износването още нищо не мога да кажа,засега аз се чувствам перфектно(влизам в 7 месец).А тия доктори  #2gunfire какви глупости са ми говорили и на мен.Не им обръщай внимание!

# 11
  • Мнения: 346
Имам три познати, които са с обърната матка. За забременявато нямаха промлем. Две родиха съвсем нормално и лесно, но третата се поддаде на разни глупости, които й наговориха лекарите и роди със секцио.

# 12
  • Мнения: 645
Незнам дали има значение,но след моето раждане секцио по мед.причини,ми казаха,че матката ми е била "сплескана" и това е било причината ми за трудното забременяване.

# 13
  • София
  • Мнения: 44 098
никакъв проблем не е, нито при забременяване, нито при износване.
физиологична особеност е просто. много жени имат такава. аз също. забременях от първият и единствен опит Wink имах много лека бременност, без никакви проблеми и леко раждане.

по време на бремеността, матката заема нормално положение, после пак си се връща в обърнатото.....нищо кой знае какво....

единственно трябва да го казваш при поставяне на спирала например - че е малко по-иначе Wink

# 14
  • Мнения: 249
Аз също съм с  такава матка. Проблеми с бременосттите не съм имала, но направих два спонтанни аборта преди да забременея и родя голямата щерка. После проблеми не съм имала. Не знам дали заради матката, но ражданията ми бяха много бързи общо два часа и половина и двата пъти от началото на контракциите.
Моята лекарка ми казваше, че първите три месеца са по опасни заради опасноста от спонтанен аборт, и ми беше забранила сексът и натоварванията.
Лека бременност и не го мисли толкова Peace

# 15
  • София
  • Мнения: 3 825
И аз съм в отбора. Не съм имала проблеми нито със забременяването, нито с износването и на двете деца  Peace. Преди да родя първото дете имам един спонтанен аборт, но причината за него е друга.

# 16
  • Мнения: 8
И аз съм с обърната матка.Забременях от първи опит.Нямах никакви проблеми с бременността.Родих за 1 ч.45 мин/включително контракции,напъни и т.н./,без нито един шев smile3535,въпреки,че ме бяха наплашили с този проблем. newsm10

# 17
  • Добрич
  • Мнения: 72
Аз съм със същата диагноза, но не съм имала никакви проблеми със забременяването,износването и раждането PeaceЗабременях на втория месец от началото на опитите Simple Smile.

# 18
  • Мнения: 571
"Обърнатата матка" си е чисто и просто физиология.Не е никак малък процента на жените,които я имат WinkТова не е зболяване или проблем.Лично аз мисля,че няма значение за забременяването и износването на бебето PeaceИмала съм 2 бременности и двата пъти забременях лесно,а при втората износването беше много леко.Не съм имала никакви проблеми.Ходя при лекаря си вече 5 години а ми каза едва миналата година,че съм с обърната матка.Тя се обръща по време на бременност в "нормално" положение и след раждонето пак се връща както е била преди Peace
На мен ми беше чудно как стои въпроса със секциото и обърнатата матка,но лекаря ми каза,че няма проблем. Peace

# 19
  • София
  • Мнения: 44 098
е нали се обръща в нормално положение по време на бремеността...не би следвало да има проблем за секцио Wink

# 20
  • Мнения: 349
И аз съм с обърната матка. Износих и двете си деца без проблем  Peace

# 21
  • Мнения: 1 650
И аз съм с обърната и забременях 1я месец, когато опитах и преноси дори 6 дена.

# 22
  • Мнения: 826
И аз съм с обърната матка, но според мен това не е никакъв проблем.  Simple Smile
На мен лекарите ми казаха, същото, което ти е казала втората ти лекарка... че ще ми пречи да забременявам и няма да е лесно. Да, да! Stop  ... Ама не! Няма такова нещо - дет се вика, от поглед забременявам. Mr. Green Също така, да чукна на дърво, карам една доста лека и безпроблемна бременност (е не броя киселините, килограмите, запека, хемороидчетата и болките в кръста, но... рисковете на професията Mr. Green Laughing  Mr. Green).
Изобщо не ми пречи обърнатата матка, просто на капацитетите им се иска всичко да е унифицирано, идеални мерки, форми и теглилки и всичко да е по-учебник. Е, не става, ама хич да не ти пука. Плюс това четох, че с напредване на бременността и нарастване на матката, тя си застава в точно правилното положение и до раждането си е в оптимална позиция. После като родиш, пак се връща в първоначалното си положение и си имаш екстравагантна обърната матка. Wink
Не се притеснявай, понякога ни притесняват с нереални проблеми доФторите Simple Smile. Е, аз да ти кажа - това да ти е проблема! Hug
Успех!

# 23
  • София
  • Мнения: 30 142
и аз съм с обърната матка, забременях от раз, всичко мина сравнително леко и сега имам здраво дете. Това е физиологична особеност, нищо повече.

Лека бременност.

# 24
  • Мнения: 37
ето ме и мен в отбора ,и аз нямах проблем сьс забременяването ,вьпреки 4е ме питаха след това дали лесно сьм забременяла, бременноста ми проте4е прекрасно  и родих сьс секцио едно превьзходно беб4е. Hugсамо ми казаха 4е мойе би при секса в определени пози Embarassedмойе да се усеща дискомфорт.  bouquet

# 25
  • Palma de Mallorca (Baleares)
  • Мнения: 155
Аз пък разбрах за това чак след първата бременност която протече нормално и преносване на бебето с 4 дена,докторката ме попита имала ли съм проблеми с забременяването,че по този повод за второто го мислех едва ли не мислия невъзможна ама ето ти на на втория месец опити–бременност и пак нормална,доносена в срок и т.н. не го мисли според мен тва май ще се окаже нещо като козметичен дефект с обърнатата матка

# 26
  • Мнения: 19
Аз също съм с обърната матка,но разбрах много късно. В последствие се установи, че и майка ми и леля ми (сестрата на майка ми) са с обърната матка. И трите сме родили много лесно, аз лично за 45 мин Simple Smile и никой не е имал проб със забременяване или износване. Само преди да забременея лекарката ми каза да го правим в поза, аз да съм по корем, а той зад мен и като приключим да лежа няколко часа все така по корем. Аз не съм следвала тази инструкция, но забременях още първия месец. Simple Smile

Последна редакция: вт, 12 май 2009, 18:35 от aniulik

# 27
  • Мнения: 256
Здравей!
Обърнатата матка не е проблем.Някой забременяват по-трудно, а други не!
Аз съм с такава и както се вижда от подписа ми чакам второ детенце!
Пожелавам ти лека и безпроблемна бременност!

# 28
  • Мнения: 805
Няма проблем!
Моята матка се обърна след първата бременност.
По време на втората се оправи. И двете бременности бяха много леки.
А трудно забременях и двата пъти т.е и с обърната и с "необърната"... Crazy

# 29
  • Мнения: 641
И аз съм с обърната матка.
Забременях от първия път и си износих бебка спокойно.
Мисля,че това е индивидуално,а не зависи от обърната или нормална матка.

# 30
  • Мнения: 553
И аз съм в кюпа - но противно на лекарското мнение, забременях изненадващо лесно и имах прекрасна бременност  Hug

# 31
  • София
  • Мнения: 44 098
като чета тук накрая ще се окаже, че всъщност с обърната матка се забременява по-лесно и бременоста е по-лека  Joy Joy Joy

# 32
  • Мнения: 3 456
като чета тук накрая ще се окаже, че всъщност с обърната матка се забременява по-лесно и бременоста е по-лека  Joy Joy Joy
Аха. Laughing
И аз съм с обърната матка. Забременях от раз. Имах нормална бременност.

# 33
  • Мнения: 54
И аз съм с обърната матка и преносих сина ми 2 седмици , сега се надявам да родя навреме ,че не ми се преносва в жегите!

# 34
  • Мнения: 57
Здравей!

Обърнатата матка не е проблем нито за забременяване нито за износване на бебето. Според моя генеколог 25% от жените са с обърната матка. И аз съм така, а бебето ми е на 5 месеца и половина. Имах напълно безпроблемна бременност и родих нормално. Изобщо не трябва да се притесняваш.  Hug

# 35
  • Мнения: 118
Не четох останалите мнения и ще ме извините, ако повтарям някого. Обърнатата матка не е проблем, а генетична особеност. Не е по трудно износването, но в някой случаи може да е по трудно забременяването. Има си и специфична поза за постигане на резултат - задна прашка - това ми го е казал лекар. Аз съм с обърната матка /майка ми също/ и в момента съм бременна за втори път. Проблеми с износването не съм имала предния път. Дано и сега е така.

# 36
  • Мнения: 1 354
И аз съм чувала,че жените с обърната матка забременяват по трудно,но сега като чета разбирам,че не е така Peace не мисля,че има от какво да се притесняваш.
Желая ти лека бременност.

# 37
  • Мнения: 29
няма проблем  Peace резултатите са налице.

# 38
  • Мнения: 651
Никакъв проблем не е!И аз съм така! Hug

# 39
  • Мнения: 1 085
И аз при вас.

... Не е по трудно износването, но в някой случаи може да е по трудно забременяването. Има си и специфична поза за постигане на резултат - задна прашка - това ми го е казал лекар...

 Peace

# 40
  • Мнения: 1 199
40 % от жените са с обърната матка... Какви проблеми, какви пет лева...

# 41
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 3 534
с обърната матка и половин яй4ник+толкова тръба на 6-тия месец забременях без особено бебеправене
как се изразих ooooh!

# 42
  • Мнения: 80
И аз съм с обърната матка. На 4 месец от опити забременях. Износих си я до края. Само три дни преди термина родих. Мисля, че понякога докторите могат да те стресират с такива исказвания. И на психична основа да не може да забременее една жена. Аз също се бях панирала, но се успокоих и бебчо стана. Другото , което е че много се молих. За вас може да е странно но за мен не е. Аз вярвам, че има Господ. Това е.

Общи условия

Активация на акаунт