''Обърната матка''-какъв е проблема???

  • 10 739
  • 42
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 3 823
И аз съм в отбора. Не съм имала проблеми нито със забременяването, нито с износването и на двете деца  Peace. Преди да родя първото дете имам един спонтанен аборт, но причината за него е друга.

# 16
  • Мнения: 8
И аз съм с обърната матка.Забременях от първи опит.Нямах никакви проблеми с бременността.Родих за 1 ч.45 мин/включително контракции,напъни и т.н./,без нито един шев smile3535,въпреки,че ме бяха наплашили с този проблем. newsm10

# 17
  • Добрич
  • Мнения: 72
Аз съм със същата диагноза, но не съм имала никакви проблеми със забременяването,износването и раждането PeaceЗабременях на втория месец от началото на опитите Simple Smile.

# 18
  • Мнения: 571
"Обърнатата матка" си е чисто и просто физиология.Не е никак малък процента на жените,които я имат WinkТова не е зболяване или проблем.Лично аз мисля,че няма значение за забременяването и износването на бебето PeaceИмала съм 2 бременности и двата пъти забременях лесно,а при втората износването беше много леко.Не съм имала никакви проблеми.Ходя при лекаря си вече 5 години а ми каза едва миналата година,че съм с обърната матка.Тя се обръща по време на бременност в "нормално" положение и след раждонето пак се връща както е била преди Peace
На мен ми беше чудно как стои въпроса със секциото и обърнатата матка,но лекаря ми каза,че няма проблем. Peace

# 19
  • София
  • Мнения: 44 084
е нали се обръща в нормално положение по време на бремеността...не би следвало да има проблем за секцио Wink

# 20
  • Мнения: 349
И аз съм с обърната матка. Износих и двете си деца без проблем  Peace

# 21
  • Мнения: 1 650
И аз съм с обърната и забременях 1я месец, когато опитах и преноси дори 6 дена.

# 22
  • Мнения: 826
И аз съм с обърната матка, но според мен това не е никакъв проблем.  Simple Smile
На мен лекарите ми казаха, същото, което ти е казала втората ти лекарка... че ще ми пречи да забременявам и няма да е лесно. Да, да! Stop  ... Ама не! Няма такова нещо - дет се вика, от поглед забременявам. Mr. Green Също така, да чукна на дърво, карам една доста лека и безпроблемна бременност (е не броя киселините, килограмите, запека, хемороидчетата и болките в кръста, но... рисковете на професията Mr. Green Laughing  Mr. Green).
Изобщо не ми пречи обърнатата матка, просто на капацитетите им се иска всичко да е унифицирано, идеални мерки, форми и теглилки и всичко да е по-учебник. Е, не става, ама хич да не ти пука. Плюс това четох, че с напредване на бременността и нарастване на матката, тя си застава в точно правилното положение и до раждането си е в оптимална позиция. После като родиш, пак се връща в първоначалното си положение и си имаш екстравагантна обърната матка. Wink
Не се притеснявай, понякога ни притесняват с нереални проблеми доФторите Simple Smile. Е, аз да ти кажа - това да ти е проблема! Hug
Успех!

# 23
  • София
  • Мнения: 30 132
и аз съм с обърната матка, забременях от раз, всичко мина сравнително леко и сега имам здраво дете. Това е физиологична особеност, нищо повече.

Лека бременност.

# 24
  • Мнения: 37
ето ме и мен в отбора ,и аз нямах проблем сьс забременяването ,вьпреки 4е ме питаха след това дали лесно сьм забременяла, бременноста ми проте4е прекрасно  и родих сьс секцио едно превьзходно беб4е. Hugсамо ми казаха 4е мойе би при секса в определени пози Embarassedмойе да се усеща дискомфорт.  bouquet

# 25
  • Palma de Mallorca (Baleares)
  • Мнения: 155
Аз пък разбрах за това чак след първата бременност която протече нормално и преносване на бебето с 4 дена,докторката ме попита имала ли съм проблеми с забременяването,че по този повод за второто го мислех едва ли не мислия невъзможна ама ето ти на на втория месец опити–бременност и пак нормална,доносена в срок и т.н. не го мисли според мен тва май ще се окаже нещо като козметичен дефект с обърнатата матка

# 26
  • Мнения: 19
Аз също съм с обърната матка,но разбрах много късно. В последствие се установи, че и майка ми и леля ми (сестрата на майка ми) са с обърната матка. И трите сме родили много лесно, аз лично за 45 мин Simple Smile и никой не е имал проб със забременяване или износване. Само преди да забременея лекарката ми каза да го правим в поза, аз да съм по корем, а той зад мен и като приключим да лежа няколко часа все така по корем. Аз не съм следвала тази инструкция, но забременях още първия месец. Simple Smile

Последна редакция: вт, 12 май 2009, 18:35 от aniulik

# 27
  • Мнения: 256
Здравей!
Обърнатата матка не е проблем.Някой забременяват по-трудно, а други не!
Аз съм с такава и както се вижда от подписа ми чакам второ детенце!
Пожелавам ти лека и безпроблемна бременност!

# 28
  • Мнения: 805
Няма проблем!
Моята матка се обърна след първата бременност.
По време на втората се оправи. И двете бременности бяха много леки.
А трудно забременях и двата пъти т.е и с обърната и с "необърната"... Crazy

# 29
  • Мнения: 641
И аз съм с обърната матка.
Забременях от първия път и си износих бебка спокойно.
Мисля,че това е индивидуално,а не зависи от обърната или нормална матка.

Общи условия

Активация на акаунт