Въпрос?

  • 943
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 197
 Става въпрос за моментно лепило, разлято върху гоблен. Гобленът е страхотен, наистина много красив! На комшийката ми е. Попита ме, защото баща ми е строител, дали знае начин да отстрани петното. Нищо не можахме да измислим. Жалко за дългите месеци напразен труд. Все пак реших да питам и тук. Дано се появи някой, който знае повече от нас и да оправим нещата на края... Laughing

# 1
  • Мнения: 8 999
Не мисля, че може да се изчисти. За съжаление. Аз си бях поляла едни дънки. Като се опитах да търкам с какво ли не, на мястото на петното, те буквално се счупиха. Платът, където беше омацан с лепилото, се пречупи и стана голяма цепка.
Не може ли да си стои с петното. Нали моментното лепило е безцветно, не би трябвало да си личи толкова много.

# 2
  • Мнения: 197
 Не, не е безцветно. Стои бяло и твърдо, малко на вид прилича на парафин, заради цвета. Никой не пише, явно няма начин да се поправи. Ще и кажа утре. Жалко, наистина е много красив гоблена! Sad

# 3
  • Мнения: 778
За съжаление - аз не съм чувала начин да се оправи петно от моментно лепило. То май е на принципа на разяждане на двата елемента на слепване ...  newsm78
Жалко за гоблена  Hug

# 4
  • София
  • Мнения: 2 079
Защо не попиташ в някое химическо чистене дали не могат да премахнат петното?  newsm78
Има вече химическо чистене и премахване на петна с ултразвук, така че опитайте ...
За опит не бият!  Peace
Няма какво да се загуби повече от това, може само да се спечели и да се премахне петното.  Peace

Успех!   bouquet

# 5
  • Мнения: 970
Зимата си бях разляла лепило С200 върху анцунга и не можа да излезе изобщо,затова мисля че не може да се изчисти по никакъв начин-съжалявам Tired

# 6
  • Мнения: 527
По принцип лепилто се маха с лакочистител. Не може ли да провбате да го изчоплите? newsm78 Или да попитате някой по-стар служител примерно на Бриколаж? Те са запознати и са добре с новите технологи. Измислят какви ли не работи. Може да ви изненадат с нещо, защото това е често срещан проблем.

# 7
  • Мнения: 2 926
Едва ли ще се изчисти.
Но така и така е съсипан, защо не опиташ с разредител примерно.

# 8
  • Мнения: 2 480
Химиците може би знаят най-добре. Вижте дали нямат някакъв форум и питайте. Веднъж чух, че някакъв химик измислил разтворител за "Канаконлит".

# 9
  • Мнения: 1 632
Преди години съм махала лепило с препарат  от дяволчетата на Dr.Beckmann,  но в БГ май  не съм виждала точно за лепило. Rolling Eyes
http://www.dr-beckmann.de/

Общи условия

Активация на акаунт