Въпрос за къпането

  • 1 266
  • 22
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 621
Сина ми е на 3 м. къпем го в анатомична ваничка, но ми е много трудно да му предпазвам ушите да не влиза вода.Въпроса ми е как предпазвате ушите на бебетата си когато ги къпете и какво правите ако евентуално влезе вода

Последна редакция: чт, 07 май 2009, 10:48 от Nefertity

# 1
  • Мнения: 252
Не правя нищо специално.Ако има вода подсушавам с клечка за уши.Ми тя като ходи на плуване няколко пъти ушите и бяха във водата.

# 2
  • Мнения: 4 292
Надигай главичката с ръка, щом се притесняваш. Аз лично не съм пазила в ушите да не влиза вода и с двете деца не съм имала проблем.

# 3
  • София
  • Мнения: 12 554
То така или иначе винаги влиза по малко вода. Въпросът е да не е потопена главата във вода. Като приключите с банята почиствай ушите с клечка с ограничител.

# 4
  • Мнения: 8 999
Тя, водата, както влиза, така и излиза. Когато бебето е в полулегнало положение, почти е невъзможно да влезе вода навътре в ушния канал. Преди да извадя от ваната и да изправя тялото, подсушавам ушната мида с мека пелена.

# 5
  • Мнения: 200
Нищо специално не правя-вдигам главичката и гледм да пазя -но винаги влиза по малко. Подсушавам с клечка после.

# 6
  • София
  • Мнения: 44 016
не съм пазила...не съм го намирала за проблем.
скоро обаче имаше възспалени уши...и сега се налага да пазя...
купих му това - няма проблем. нищо не  мокри нито лицето, нито ушите...
http://shop.danet.bg/product_info.php?cPath=35_212&products_id=4798

# 7
  • София
  • Мнения: 17 591
Нищо особено не съм правила.

# 8
  • Мнения: 3 621
Когато бебето е в полулегнало положение, почти е невъзможно да влезе вода навътре в ушния канал.
И аз на това се надявам, естествено винаги след къпане почиствам ушите му с памучен тампон с ограничител.

благодаря за линка, май ще поръчам едно такова

# 9
  • София
  • Мнения: 44 016
гледам че пише над 6 месеца....може да е голямо сега на главичката....
иначе виж в някой по-голям магазин детски - има такива и на чико по 5 лв Wink както и други...може да има някои и за по-малки главички.

# 10
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
Гледам да мия внимателно , често обаче и влиза вода.Не правя нищо специално.не сме имали проблем досега.Почиствам с клечки за уши.

# 11
  • Мнения: 1 740
Нищо специално не правя вдигам главичката и гледам да пазя ,но винаги влиза по малко. Подсушавам с клечка с ограничител.

# 12
  • Варна
  • Мнения: 1 817
Ами честно казано, не ги пазех изобщо. Първоначално ползвах шезлонг за вана обаче като стана на 3-4 месеца го махнах защото започна да става неудобен. Слагах я директно във ваната и ушите и бяха буквално във водата. Питах лекарката проблем ли е, а тя отговори, че при здрави уши без някакво нарушение целостта на тъпанчето, водата просто си изтича така както е влязла и не прави проблем. Явно е така наистина, защото проблем сме нямали  Peace Подсушавам с клечки с ограничител

# 13
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


 И с двете деца не съм взимала специални мерки.

# 14
  • Мнения: 346
При нас просто единият държи главичката малко по- изправена, докато другият полива.Но вече тя сама си се задържа. Преди по- опасното при нас беше, че тя пробваше да пие водата от корито, та предимно затова я изправяхме, но така пазехме и ушите.

Общи условия

Активация на акаунт