Как решихте проблема с приспиването след отбиване?

  • 4 916
  • 63
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 389
Veni-b, ще е интересно да споделиш след вторника.
Щом като пие със сламка, можеш да му даваш водичка със сламка, като се буди.
А иначе, щом като не иска АМ, мисля, че е достатъчно голяма да замениш АМ с кисело мляко с лъжичка.

# 16
  • Мнения: 2 005
Ето,минаха 4 вечери откак не суче и нещата се подобряват  Grinning
Заспива за 30 минути,даже не говоря вече,само лягам до нея,правя се на заспала,тя се върти,приказва си,по някое време се унася.Спи по цяла нощ,днес се събуди чак в 9.15ч. сутринта.Спокойна,наспана...А преди - по цяла нощ мрънкане и висене на цицата,аз не мога да стана,дори и до тоалетна,сутрин ако се измъкна преди нея,се събужда и пищи от яд,че я няма цицата  ooooh!  ужас беше последните месеци.
Аз АМ не съм предлагала,сега й давам кис.мляко,много го обича и всеки ден го яде/пие.
А за кърмата,пия само Лецитин по 1 капсула,нямам препълване,буци и т.н. защото намалях кърменията много плавно и последните 6 месеца я кърмех само вечер и нощем.
За буденето нощем - може да не се будят бебоците.Аз не вярвах,но ето че при нас точно така стана от самото начало.Заспи ли с гърда-буди се,ако заспи без-не се буди.Дано и при вас стане така.  Hug

# 17
  • Мнения: 9 776
А какво кисело мляко давате - домашно квасено или друго?

# 18
  • Мнения: 2 005
А какво кисело мляко давате - домашно квасено или друго?

Аз давам купено,на Боженци.Ако имах сигурен източник на домашно прясно мляко,бих си квасила,но нямам.

# 19
  • София
  • Мнения: 83
Аз отбих моя син на година и три месеца. Приспивах го със сучене през деня и за нощно спане + n-пъти сучене на нощ. Процесът на отбиване трая около 20 дни. Дойде майка ми и се оказа, че когато мен ме няма заспива с нея за 5 мин с песнички. Та така първо махнахме дневното заспиване. На втория ден аз заместих майка ми - отнемаше ми час песнички докато заспи. После махнахме нощното по същата схема. От буденето през нощта сам се отказа (не знам как). Изведнъж започна да спи по цяла нощ за моя изненада. Възможно е кърмата ми да е намаляла от бремеността, обаче аз нямам такива наблюдения. Та сега заспива за около 20-30 мин с песничка или само с гушкане.

# 20
  • Пловдив
  • Мнения: 1 405
Да кажа - от вчера девойката си е у дома след 11 дневно отсъствие при баба ... На обяд не успях да я приспя и честно казано се притесних, но явно вълнението, че си е в къщи ми попречи ... Вечерта след банята се гушнахме в леглото, както всяка вечер, прочетох две приказки ... и тя се обърна с гръб и заспа ... спа цяла нощ без да се събуди и сутринта на ставане само каза .... "Няма мляко, има само гуш"...  Днес съм като болна цял ден ... докато я нямаше не ми е липсвало толкова кърменето, но сега направо ми се плаче  Cry

# 21
  • София
  • Мнения: 508
И ние заспивахме само с кърмене до скоро, но преди месец реших че така не е правилно, не че ще отбивам. След като я накърмя вечер я слагам будна в креватчето лягам до нея ( нашите легла са събрани и решетката е махната) давам и ръчичка и се правя на заспала. В началото доста мрънкаше, но сега вече заспива за около 15мин. През ноща като се събуди първо давам биба и ръчичка и в повечето случай си заспива, ако продължи да мрънкоти значи е гладна и следва цицата  Mr. Green По този начин няма проблем да заспива и с други хора - мъжа ми, бабите, а иначе само за мен плачеше.

# 22
  • Burgas
  • Мнения: 201
хайде и аз тук:) вече 3 поредни нощи и моето момиченце заспива без "цици". преди 4 месеца спрях обедното кърмене за заспиване. един ден просто закъсняхме доста с прибирането(никога не е заспивала в количката) и беше почти заспала в колата. реших че това е момента и я носих на ръце, пеех песнички, гушкахме се на леглото,  поплака доста, 30-40 мин мрънка и накрая заспа. на другия ден 15-20 мин и на третия ден заспа за 5 мин ! преди 4 дена реших че е време за отбиване беше останало нощното кърмене за приспиване и няколко посреднощни:))) първата вечер реших просто да не и дам, като от доста време и обяснявам, че млякото свършва и вече не е толкова хубаво! беше ужасна нощ! плака много накрая не издържах и я накърмих! на другата вечер се намазах с оцет(реших да опитам какво ще стане нямах от горчивото лекарство и се сетих за това) след баня започна да мрънка "мамо цици цици" аз и казах че е развалено вече, но ако иска ще и дам! легнахме си както обикновено и щом усети вкуса на оцета веднага се дръпна! разбра че вече не е вкусно! без да искам "изтървах" думичката "гадно" трябваше да избера друга дума:))) и то милито повтори "цици гаго" и се намръщи. след това веднага поиска "барко" книжката за гъбарко, която и чета в последно време на обед. почетох, гушкахме се, смя се, няколко пъти каза "цици гаго" и заспа. без да е плакала въобще! през нощта като се буди мрънка, но не търси цици снощи беше третата вечер мрънка не повече от 5 мин и спа спокойно! дано да продължаваме в този дух и скоро да спи цяла нощ без да се буди! за спиране на кърмата и аз не пия лекарства. пия лецитин от вчера и изцеждам понеже имам доста кърма. първия ден и вечерта и сутринта цедих, после само вечерта и снощи пропуснах вечерта и направо днес сутринта! моето момиченце обича мляко. от както не я кърмя вечер след супата си хапва по малко млекце! ами това е моята история! и аз не вярвах, че може някога да заспи без цици, но ето получи се!успех на всички които тепърва ще минат по този път  Hug 

# 23
  • Мнения: 518
И аз в темата - много ми е интересно да чта всичко а отбиването, обаче по това,което изчетох усещам,че ще е много трудно при нас Confused
Сега се опитвам да махна обедното кърмене,с което се приспиваме. В резултат ще трябва да трамбовам с количката,защото друга алтернатива не виждам. Малката не разбира от приказки и песнички, пищи ужасно като не и дам да суче и много жално плаче Sad
С говорене също няма как да стане Confused
Искам да оставя за сега вечерното и нощните сукания. да не и дойде много наведнъж разкото отбиване.
Аз самата се чувствам опустошена - все 1 са ми взели половината сърце и крайниците. не могада с представя,че вече няма да сме това цяло,което бяхме с кърменето.... Sad
 Не знам как ще спрем вечерното приспиване на гърда,не виждам алтернатива никаква за приспиване. Два пъти ми се случи да  не съм вкъщи за обедното приспиване на гърда; баба и се измъчила страшно пробвала всичко,но никакъв ефект - рев до откат, търкаляне из леглата - сменил 2 стаи без успокояване, ухапала баба си жестоко в опит да намери за сукане ooooh! И като се прибрах аз се приспивахме по нашия си познат начин Confused Не искам да си представя при тази картинка с обедното приспиване как ще е вечер Rolling Eyes ooooh!

# 24
  • Мнения: 60
А как спряхте обедните/дневните кърмения? От няколко дни се опитвам да не му давам да суче по обяд, но нещо не се получава. Той не яде много твърда храна и кърменето не е само за приспиване, а си е направо ядене ooooh!
А за приспиване, включително и вечерното, баща му се справя чудесно - поне за сега. Гушка го, гали го по главичката, по лицето и по гръбчето и детето заспива. Като го няма и аз се опитвам да правя като него - понякога става, ама по-често си търси цицата.

# 25
  • Мнения: 2 531
Veni-b, ще е интересно да споделиш след вторника.
Щом като пие със сламка, можеш да му даваш водичка със сламка, като се буди.
А иначе, щом като не иска АМ, мисля, че е достатъчно голяма да замениш АМ с кисело мляко с лъжичка.
Ами планът проработи  Laughing Баба и я взе у тях ! През деня си беше свикнала без мен. Вечерта плакала , но без истерии, пила е кис. мляко с чашка. През ноща се е будила 2 пъти и е мрънкала но са удържали положението с кис. мляко и вода със сламка! Това е отбихме се! Само че ще трябва бая време да остане у тях!
Иначе пробвахме и у нас, но малката испада в истерия щом съм край / до нея и не и давам да суче! Като ме няма е по спокойна!

Аз пия лецитин и чай салвия и се изцедих вчера няколко пъти по 20-40 мл колкото да се олбекчи създалото се напрежение. Интересно изцеденото мляко и зеленикаво- дали е от чая? Гърдите ми станаха доста болезнени и чувствителни като цяло, надявам се до 1-2 дни да няма проблем , в краен случай ще взема някакво хапче!

naleks спациално при нас обедните кърмения за приспиване отпадат или като я приспива друг или като сме навън! Ако я гушна, за нея е равно на цица и испада в истерия като не и дам! Да подчертая че Ива не ползва залъгалки! Кака и я бях научила с биба и отбиването мина доста по леко!

Последна редакция: чт, 14 май 2009, 05:23 от veni-b

# 26
  • Мнения: 3 929
Отбих Тони, когато беше на 2,7 год. Заспиваше само на гърда, само в някои извънредни случаи заспиваше навън в количката. Започна да заспива без гърда още вечерта, когато го отбих. то отбиването става постепенно де, но аз казах, че точно тази вечер започвам и няма да се поддавам. Буди се няколко пъти през нощта, но явно подсъзнателно знаеше, че отбиването е започнало и че няма да му дам вече и не се насочи към гърдите ми, както правеше преди - директно на някоя гърда и... Като алтернатива/заместител му давах косата ми, която и до ден-днешен остана фетиш за него. Успокоява се, щом хване и започне да ми навива косата и да я гали. По тази логика си мисля, че в такива случаи, на отбиване, на детето е хубаво да му се предложи нещо друго, което да го успокоява, но не е желателно да е нещо, зависимостта към което да се превърне във вреден навик. Вероятно плюшена играчка или възглавничка, които да гушка.
Искам да споделя, че при отбиването бабите са голяма помощ, но не и при приспиването след отбиване! Защото въпросът е да се намери начин детето да заспива без гърда, когато е с МАМА, а не с баба. Естествено, че когато е с баба, няма да й търси цицата!

# 27
  • София
  • Мнения: 389
Искам да споделя, че при отбиването бабите са голяма помощ, но не и при приспиването след отбиване! Защото въпросът е да се намери начин детето да заспива без гърда, когато е с МАМА, а не с баба. Естествено, че когато е с баба, няма да й търси цицата!
Да де, ама идеята ми е, поне няколко дни да се научи да заспива без цица с бабата, та да разбере, че и така може и след това мама да започне да се пробва да приспива без цица.

# 28
  • Мнения: 2 531
Искам да споделя, че при отбиването бабите са голяма помощ, но не и при приспиването след отбиване! Защото въпросът е да се намери начин детето да заспива без гърда, когато е с МАМА, а не с баба. Естествено, че когато е с баба, няма да й търси цицата!
Да де, ама идеята ми е, поне няколко дни да се научи да заспива без цица с бабата, та да разбере, че и така може и след това мама да започне да се пробва да приспива без цица.
Много ме успокои- няма що!  Confused А няма ли да забрави за цокито покрай паузата??!!! То нали и кърмата ще спре, а и като не си кърмил дни наред е по лесно да устоиш ! Моята беба изпада  в истерия като не и дам и е немислимо , но с баба и няма тоя проблем! Дано забрави мама като источник на мляко  Praynig

# 29
  • Мнения: 3 929
Искам да споделя, че при отбиването бабите са голяма помощ, но не и при приспиването след отбиване! Защото въпросът е да се намери начин детето да заспива без гърда, когато е с МАМА, а не с баба. Естествено, че когато е с баба, няма да й търси цицата!
Да де, ама идеята ми е, поне няколко дни да се научи да заспива без цица с бабата, та да разбере, че и така може и след това мама да започне да се пробва да приспива без цица.
Много ме успокои- няма що!  Confused А няма ли да забрави за цокито покрай паузата??!!! То нали и кърмата ще спре, а и като не си кърмил дни наред е по лесно да устоиш ! Моята беба изпада  в истерия като не и дам и е немислимо , но с баба и няма тоя проблем! Дано забрави мама като источник на мляко  Praynig
Ами, съжалявам, ако не съм те успокоила, но отбиването по принцип е деликатна и трудна работа. Исках да наблегна на това, че бебето свързва майка си с кърменето, защото само тя го кърми. Когато види баба си, нормално е да не иска да суче, но щом види майка си, веднага прави асоциация и си търси "полагаемото". Далеч обаче не отричам намесата на бабата в такива случаи.

Общи условия

Активация на акаунт