Грис за 7 месечно?

  • 847
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 147
Здравейте! Може ли да правя грис за закуска на 7 месечно и ако да -  кажете как да го приготвям?
Благодаря ви Simple Smile

# 1
  • София-Света Троица
  • Мнения: 207
Лично аз започнах от около 9 месечен да му давам грис.Иначе го приготвям - кипвам 120мл вода и когато заври добавям 2с.л грис.Бъркам 2-3 минутки на котлона и след като се охлади добавям 1 лмерителна лъжичка АМ.След това или стъргам плод или му слагам плодово пюре Simple Smile

# 2
  • Мнения: 6 713
Здравейте! Може ли да правя грис за закуска на 7 месечно и ако да -  кажете как да го приготвям?
Благодаря ви Simple Smile

Аз грисът го давам предимно за следобедна закуска, а сутрин попарка. Но няма проблем и обратното, по-скоро редувай гриса с нещо друго. И аз го приготвях като Gugalinka, но вече го правя с прясно мляко и вода (по-големи сме и затова Wink)

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Ако е захранено с глутен може. Слагаш 200 мл вода с 1 ч.л. захар да заври и добавяш 1,5-2 с.л. грис, вариш 3-5 мин като бъркаш непрекъснато и сваляш от котлона. Ако сте на АМ след като поизстине малко може да добавиш 3-4 м.л. АМ.

# 4
  • София
  • Мнения: 3 750
Аз кипвам 120мл.вода+4мерителни лъжички АМ+захар;отделно разбърквам 2-3ч.лъж. грис с малко студена вода.Като кипне млякото изсипвам гриса при него и бъркам.Може да добавиш към гриса плодово пюре или пасиран плод/тогава няма нужда да слагаш захар/.

# 5
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Магика  недей да вариш АМ, защото му убиваш всичко полезно. Добавяй го като поизстине. Или го прави с прясно мляко, достатъчно големи сте.

# 6
  • Мнения: 346
Вчера й дадох за пръв път грис. Пасирах го с банан и ябълка и сипах АМ после.

# 7
  • Мнения: 1 512
Ако си захранила с глутен може да даваш и грис.Аз го давам следобяд и го приготвям като към 150 мл.вода прибавям 2 супени лъжици грис,бъркам до сгъстяване и веднага след като сваля от котлона прибавям мъничко масло,след като се охлади и плодово пюре или настърган плод, разтворено във вода АМ.

# 8
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Ако е захранено с глутен може. Слагаш 200 мл вода с 1 ч.л. захар да заври и добавяш 1,5-2 с.л. грис, вариш 3-5 мин като бъркаш непрекъснато и сваляш от котлона. Ако сте на АМ след като поизстине малко може да добавиш 3-4 м.л. АМ.
и аз така го правех.

# 9
  • Мнения: 9 973
на око правя,но с домашно пр.мляко

# 10
  • Мнения: 202
Отначало давах на Нестле Алете грис--вкусна е-а чак към 9-10м дом приготвен с дом мляко и вода 50-50-малко захар

Общи условия

Активация на акаунт