Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Бъдещи майки
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Бургас

Какви са рисковета при спиналната упойка? Някой ми беше казал,че те карат да посписваш декларация преди да ти поставят упойката , където те уведомяват за евентуални рискове при поставянето й. Има ли някой спомен от това?
Цитирай

Каквото и да е раждането, какватао и да е упойката пак подписваш, че поемаш рисковете и си съгласна, това е един вид презастраховане от страна на болницата, че си съгласна с това, което ще ти правят Wink
Цитирай

Abu Dhabi

и за да допълня Никол, имаше хубава стара тема навремето:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=26475.0
Цитирай

В Шейново не съм подписвала нищо-епидурална.
Цитирай

Бургас

А какви рискове крие по-точно този вид упойка? Аз лично много се притеснявам, защото ти я слагат в гръбначния стълб, и честно казано изчетох всичко във форума и все още немога да се реша какво да правя Confused
Цитирай

Не се бие в гръбначния стълб, а ДО него. Спокойно, няма рискове Wink
Цитирай

Бургас

А защо всички във форума пишат ,че се бие в гръбначния стълб? много съм объркана............ някъде четох, че можело да доведе до обездвижване...
Цитирай

А защо всички във форума пишат ,че се бие в гръбначния стълб? много съм объркана............ някъде четох, че можело да доведе до обездвижване...

Прочети това, за да се успокоиш Wink
Цитирай

София

В Шейново не съм подписвала нищо-епидурална.
И аз така.
Цитирай

Бургас

Благодаря, Никол! Статията е страхотна.
Цитирай

Burgas

А какви рискове крие по-точно този вид упойка? Аз лично много се притеснявам, защото ти я слагат в гръбначния стълб, и честно казано изчетох всичко във форума и все още немога да се реша какво да правя Confused

В гръбначния стълб се слага, между определени прешлени, може да бъде на различни нива. Пунктира се субарахноидалното пространство в лумбалната област със специална спинална игла и едва след изтичане на ликвор може да се въведе анестетика. В случай, че медикамента се въведе извън гръбнака то тогава блокадата ще бъде неефективна. Рискове крие всяка една анестезия, дори и най- краткотрайната. И информирано съгласие се подписва винаги, независимо каква ще е упойката. Не се шашкай. Peace
Цитирай

София

Може би си прочела, че като нежелан ефект може да се появи главоболие. Предотвратява се с преливане на доволно количество физиологичен разтвор и още един разтвор, който в момента ми излетя от главата.
Цитирай

Sofia

относно спиналната упойка има много разпространен предрасъдък, че може да доведе до паралица - това е абсолютно не възможно и няма и 1% подобни случаи. Мястото на което се бие не продполага такъв риск. Аз също много се притеснявах от тази упойка, но при мен изживяването беше по лесно от колкото когато зъболекарят ми слага упойка. Кураж и успех!
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.