УЖАС...счупихме стъклокерамичния плот на котлоните

  • 17 345
  • 26
  •   1
Отговори
  • Мнения: 150
Изтървахме един буркан върху стъклокерамичния готварски плот- Bosch - двойка котлони, строши се направо...на няколко части  Sad
Единият котлон не пострада и сега готвя само на него.
Звъняхме в сервиза на Bosch и се оказа, че само плота, без електрическата част от котлоните е по-скъп като резервна част отколкото ако си купим наново котлоните- искат ни 500 лв само за самия плот, а иначе котлоните сме ги взели преди година за 450 лв.

Много ме е яд  Cry
Дайте идея какво да правя, не ми се дават отново 450 лв или по-лошо 500 лв за плота само.
Някой имал ли е подобен проблем и как го е решил?

# 1
  • Мнения: 2 164
Нови  Peace
Според мен оправия няма.

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 3 077
И аз знам, че не може! Решението е само едно- купувате нови!  Peace

# 3
  • Мнения: 8 999
Нови. Има и по-евтини котлони с други марки, ако не ви се дават пак толкова пари. Има и втора употреба. Или пък пак си купете същия модел и запазете работещите части като резервни.

# 4
  • Countryside
  • Мнения: 11 628
Аууу, да се счупи от буркан  Shocked За съжаление оправията е само нови или както е казала байбиби по-евтина марка или на старо.

# 5
  • Мнения: 1 195
 Shocked Ужас  ooooh!
Е може ли ремонта да е по-скъп от нови котлони  #2gunfire това на нищо не прилича. На скоро купувахме на свекърва ми 2-ка Зануси 250 лв Peace Направо взимайте нови  Peace

# 6
  • Мнения: 2 926
Ами то няма много опции да ти кажа...или ще караш на единият котлон или трябва да купите нов плот.
Е, как от един буркан се счупи  newsm78
Аз съм изтървала тежка тенджера Цептер и нямаше поражения.

# 7
  • Мнения: 672
 Shocked Много неприятно. Не съм предполагала, че са толкова уязвими тези плотове. Добре, че не сте се наранили със счупените стъкла.

# 8
  • Мнения: 1 441
Ивелинка, може ли да споделиш само къде падна буркана - близо до ръба на котлоните или направо отгоре им, някъде по средата?
Питам не просто от любопитство, а защото когато си купувахме котлоните в магазина ни препоръчаха да вземем плот с метален кант по края, защото частично предпазвал от подобни безумни счупвания. Не знам дали са прави обаче  Rolling Eyes

# 9
  • Мнения: 1 305
Безумно е стъклото на плота  да е по скъп от това да си купиш нов  плот. И на нас в магазина ни казаха, че плотовете с кант били по здрави но дали е така  newsm78. Най добре си вземи нов плот не си заслужава да го ремонтираш.

# 10
  • Мнения: 2 724
Попитай и други фирми ,доколкото знам ,плотовете на котлоните от различните марки идват от един производител.
Между другото, един познат беше купил няколко котлона от Турция на смешни цени ,защото били мостри .

# 11
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Е може ли ремонта да е по-скъп от нови котлони  #2gunfire

може. А за какво стреляш?  newsm78

Оправията е нов плот.

Ето за това не ги харесвам тези керамични плотове.

# 12
  • Мнения: 150
Ех, ясно...ще купуваме нови котлони двойка- може и друга марка да са, че сега сме малко зле финансово  Sad .
Baibibi това също е идея - да запазим старите за резервни части, пък дано не се налага де...
BAN  изтървахме буркан пълен наполовина с мед от около 30 см (не повече) - от шкафа отгоре, падна близо до канта, горе-долу до копчетата за включване- то кант имаме само там- отпред. Отстрани и отзад няма кант нашия плот. Реално падна на 5 см от самия кант до едното копче. А буркана остана съвсем здрав...чудна работа  Shocked

Сега се успокоих вече малко, живи и здрави да сме, добре че малкия не беше наблизо тогава, това са неща, които се оправят...няма да се ядосвам вече.

# 13
  • Мнения: 1 418
Може би има някакъв ъгъл на чупене и поради това
не винаги като изпуснеш нещо става белята.

# 14
  • Мнения: 2 531
Стига бе, от един буркан??!!! Аз имам печка с кер. плот от 10 г. Колко пъти съм изпускала големия тиган с дебело дъно върху него / от близко разбира се /  ooooh! добре че не е станала белята! Иначе сина ми счупи стъклото на вратата преди години. Стояхме сумати време без фурна докато ни доставят воно от Франция / моята е Брант / !

Общи условия

Активация на акаунт