Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Млека за кърмачета, захранване
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

София

Бих искала да попитам от кога и с какво заместихте следобедното хранене. Бебс вече е на 7 месеца и половина, имаме следобедно заместено от 3 седмици, все още не съм въвела месото започвам го от днес. Давам следобяд засега само плодове, кято минахме по-основните, ябълка, круша, банан, праскова, каисия, манго, слива, черна боровинка, но давам да кажем 60-80 гр. пюре и 100 мл мляко или 120 пюре и 60 мл мляко. Давам през 3-4 дена и каша около 160-170 гр. Все още не съм включила глутена, смятам след поне след 8,9 месец да е, а може и по-късно, не бързам, но по магазините няма детски бисквитки и повечето каши са и със захар, ако нямат захар ще са с глутен, а не искам от толкова малък да го тъпча излишно със захар. Айде че са с млечен протеин е ясно, въведох с едно пюре и млечен протеин, засега реакция не съм видяла, та поне каши има някакъв избор, ама само каши и плодови пюрета ли да редувам? Помагайте.

И не съвсем по темата, но... как се редуваша по лекота, ако мога така да се изразя месата? Заешко, пуешко, пилешко, телешко, агнешко, риба, свинско или се подреждат в друг ред.

Благодаря предварително  Hug
Цитирай

UK, Harlow/София

Все още не съм включила глутена, смятам след поне след 8,9 месец да е, а може и по-късно, не бързам,Благодаря предварително  Hug

Има ли някаква медицинка причина да въвеждаш толкова късно глутена, или и теб те е хванала странна мания?Защото, ако няма причина е голяма глупостда чакаш детето ти да стане на година.В цял свят глутена се въвежда доста по-рано и вариантите за разнообразно хранене стават много.А и още повече е нужен на детето.
Цитирай

София

Биляна , мания не е в никакъв случай, просто не ми се бърза, не пречи да пробвам или ще се разтрои Mr. Green или не)))).

По ми е важно следобедното хранене кога и с какво изцяло да го заместя.
Цитирай

UK, Harlow/София

Я въвди глутена да видиш как няма да се чудиш SmileИстина е, варинатите за разнообразно хранене без глутнови храни са малко.Плодовете не заместват хранене, те са за разнообразие на храната.Защо кашата я даваш толкова рядко, може и всеки ден да я предлагаш.Само не казвай, че ще напълнее детето ти от нея Whistling
Цитирай

София

Като се има предвид, че съм го захранила 10 дена само с каша, едва ли мисля, че ще надебелее, а и сме си фини)))) на 6 месеца беше 6.600))), при родени 3000 килца))) Това не ме притеснява, просто търся разноборазие и ОТКОГА да заместя следобедното хранене.
Цитирай

София

Като се има предвид, че съм го захранила 10 дена само с каша, едва ли мисля, че ще надебелее, а и сме си фини)))) на 6 месеца беше 6.600))), при родени 3000 килца))) Това не ме притеснява, просто търся разноборазие и ОТКОГА да заместя следобедното хранене.

Можеш отсега да го заместиш, но без глутен ще ти е трудно да му осигуриш закуската. Както Биляна правилно е казала - плодовете не заместват хранене, така че за следобедна закуска лично аз съм давала каша или нишесте.
Цитирай

UK, Harlow/София

Замествай, какво чакаш, да въведеш глутена след 6 месеца и тогава ли WinkКупи няколко вида каши и ги давай всеки ден.Аз не съм привърженик на нишестетата но стига да искш ги давай на детето ти.Може да даваш плод с бишкота на Плазмон.И не се втелясвай и за захарта в кашите.Всяко бебе яде каша, тези храни минават през контрол.Започнеш ли отсега да изпадаш в такива драми, няма да ви е лесно и на двете по-натам.За това всяка храна се въвежда спрямо възръстта на детето, да свиква бвно и постепенно с нея.Относно глутена, в Англия се въвежда доста по-рано от теб, пък и тук никой не бърза със захранването.Успех!
Цитирай

София

Мерси, отивам да взимам тогаз Плазмончета и започваме)))
Цитирай

София

И аз те съветвам да заместиш следобедното хранене - лично аз и до ден днешен всеки следобед давам каши и мисля да давам, докато се приемат, но тя моята така или иначе отказва всякакви кус-куси, юфки, макарони, мюсли и т.н.
За месата - аз агнешко още не съм давала и мисля да го отложа, в крайна сметка то е алерген, а се яде веднъж годишно в нашето семейство, така че още ми стоят купените пюрета за захранване с него, но това си е моето мнение.
За глутена - аз съм от другата крайност - дадох след 8-9 месеца някъде, не смятам че трябва да се бърза, още повече че той не дава реакция веднага.
Цитирай

Монтана

За следобедна закуска давам кашите в бурканче на Хип, Беибивита , Ганчев или инстантна каша а понякога давам и пюрето на Ганчев праскови с грис. Глутена съм го въвела преди 3 седмици а сега въвеждам месото в следния ред пилешко, заешко, пуйка, телешко и риба. Знаете ли че когато съм гледала голямото си дете никой не е споменавал за глутен не че сега в провинцията се споменава като гледам на колко бебета от 1м дават водичка от овесени ядки а мисля че в тях има глутен.
Понякога си мисля че от толкова информация не можем да си гледаме децата спокойно.
Цитирай

Sofia

Давах каши, кремчета, плодово пюре или пасиран плод, мляко с грис, мляко с бисквити и т.н.
Цитирай

От шестмесечна и давам плодова каша+плодово пюре всеки ден.
Цитирай

София

Аз правех и домашни каши от овесени ядки и елда,бебешки бисквити с малко мляко,да стане като каша,всичко това смесено наполовина с плод и правено с мляко.Давала съм и нишесте с плод,и готовите каши от бурканче.Заедно с това въртях и по 2 вида готови каши.С това разнообразие можеш да даваш цяла седмица всеки ден различна следобедна закуска.
За захарта в готовите каши,в много от тях няма кристална захар,а в тези,които има е в количество подходящо за бебета.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.