Захранване с риба

  • 10 632
  • 16
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 174
Здравейте, мамчета,

Моята бебка е почти на 11 месеца.Захраних в края на пети месец и карам много бавно с всичко.Едва този месец въведох жълтъка.Мисля /а и по препоръка на педиатъра/ следващия месец да дам риба /от пюре/.Бихте ли ме посъветвали как става захранването с риба, кои са добрите пюрета, съдържащи риба, когато се дава риба изключва ли се нещо от дневното меню на бебето /напр.мляко/ и т.н? Благодаря

# 1
  • Мнения: 2 521
Риба аз давам само на Гербер-сьомга със зеленчуци.Това харесва моето фъстъче.Първият ден дадох няколко лъжички и на следващия вече колкото пожелае.Не захранвах постепенно както с пюретата отначало-след като нямаше реакция след първите лъжички давах смело тъй като вече беше на възрастта на твоето.
От дневното меню нищо не съм изключвала.Знам че мляко и риба са несъвместими когато рибата е от консерва(което така или иначе не се дава на малко дете).Моето е на кърма и си го кърмех всеки път след хранене.Никога не е имало проблем.Успех и дано да хареса рибата-моето още си я хапва два пъти седмично. Simple Smile

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 10 810
Аз взех готово пюре на Нестле-мисля че беше с бяла риба.На същото хранене може да пропуснеш млечните/не че е проблем,но за всеки случай/.

# 3
  • Мнения: 6 713
Не съм изключвала млякото от дневното меню, когато съм давала риба, единствено обедното ядене с рибата е без мляко.
Предпочетох готово пюре с бяла риба, защото е по-малко алергенна. Сьомгата ми е тежка риба и не става за захранване според мене.

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Аз захраних с пюре на Ганчев. Първият ден дадох 1-2 лъжички на обяд, вторият удвоих дозата и след това колкото пожелае детето.

# 5
  • There I was on a July morning
  • Мнения: 4 530
На 10 месеца захраних малкия с риба. С пюретата на Семпер. Спазвам правилото да не давам на едно ядене риба и мляко.

# 6
  • Мнения: 302
Аз дадох риба на 9м смъдок аз му я приготвих с зеленчуци.До вкъщи има магазин за прясна риба който всеки ден се зарежда с каквото уловят от там си я купих поне знам че е прясна.

# 7
  • София
  • Мнения: 1 185
С риба захраних, колкото пожела, не съм се стремила да са две лъжички! Купувам пюретата на Семпер!

# 8
  • Мнения: 15 379
Захраних с риба в средата на 11-ти месец с пюре на Семпер - Сьомга с картофи, бурканчето е малко.
Най-добрите риби за мен са Семпер и 2-та вида на Хипп. Други не купувам.

# 9
  • Мнения: 4 433
Аз захраних с риба на пюретата Ганчев.

# 10
  • Мнения: 346
За риба знам, че най- добрата като начало е хек.

# 11
  • Мнения: 9 973
Не съм изключвала млякото от дневното меню, когато съм давала риба, единствено обедното ядене с рибата е без мляко.
Предпочетох готово пюре с бяла риба, защото е по-малко алергенна.
изчаквам 1-2 ч. преди да дам мляко

# 12
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
На 10 месеца захраних малкия с риба. С пюретата на Семпер. Спазвам правилото да не давам на едно ядене риба и мляко.
и аз по същия начин

# 13
  • Мнения: 1 372
Предлагала съм парченце риба / задушена приготвена за нас/, но дъщеря ми отказа. Скоро не съм пробвала отново.

# 14
  • София
  • Мнения: 23 036
Опитах се да захраня малката с риба на Семпер (риба с картоф, ако се не лъжа). Е няма такава гадост  Sick ! Не повторих повече с пюрета. Давам й печена бяла риба (от нашето ядене, не готвено специално за нея), много й харесва и си хапва с удоволствие.

# 15
  • Мнения: 2 111
Риба въведох в средата на 10-ти месец с пюре на Гербер "Риба сьомга със зеленчуци" и все още й давам от него веднъж седмично.Много го харесва.

# 16
  • Мнения: 89
По принцип най-подходящи за захранване с риба са постните бели риби - ципура, треска, пастърва, лаврак. Добре е детето да е поне на навършени 8 месеца. По-мазните риби - сьомга напр. - са препоръчителни за след 10 месец.

Общи условия

Активация на акаунт