пластмасови или стъклени шишета ползвате?

  • 8 100
  • 79
  •   1
Отговори
  • Мнения: 379
пластмасови или стъклени шишета ползвате? и защо? каква е разликата?
сигурно има такава тема но не я намерих.... Sad

# 1
  • София
  • Мнения: 12 550
Пластмасови използвах на Чико. Бях решила, че ще купя такива, за стъклени изобщо не ми е минавало през ума да купувам.

# 2
  • Мнения: 277
Никакви Grinning кърмя имам няколко пласмасови,но си стоят така.

# 3
  • Мнения: 210
Имам стъклени на чико и пластмасови на чико - пластмасовите се скапаха за месец като само вода и чай слагам а стъклените са супер имам и едно на авент но знам че тяхната пластмаса е по специална и съм доволна от него

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
Ползвам само на Авент , значи пластмасови

# 5
  • София
  • Мнения: 1 535
Когато опитвах да давам чай или водичка ползвах стъклено на Нук. Нямах обаче особени успехи - предпочиташе да суче  Crazy
След като захраних към 6-ия месец предлагах чашка с мек накрайник пак на Нук. Тя вече е пласмасова.

# 6
  • София
  • Мнения: 1 185
Пластмасови на Авент! За известно време ги бях сменила със стъклени, но са по-тежки, с различни биберони, които малкия не искаше и така се върнах на пластмасовите!

# 7
  • В подножието на планината
  • Мнения: 813
  Използвах пластмасови шишета на Авент.Александър обичаше като си изпие млякото да изхвърли шишето от креватчето,така че ,стъклените не биха издържали дълго.

# 8
  • София
  • Мнения: 1 262
Сега ползваме пластмасови на Авент, но ако имаш възможност си купи стъклени. Има много спорове за това дали пластмасовите са опасни за бебето, дали прехвърлят опасни съставки в течността и т.н. докато със стъклените няма такъв проблем. Не съм чела достатъчно, за да знам дали е така, но сега бих избрала по-малкото зло  Peace

# 9
  • Мнения: 180
Пластмасови на Авент.

# 10
  • България
  • Мнения: 457
Пластмасови-Авент и Нук

# 11
  • Мнения: 4 290
Имам едно пластмасово на Чико, което ползвам изключително рядко. Кърмя и не ми се наложи. Вода почна да пие отскоро и предпочита да е от чаша.
Ако трябваше да ползвам редовно шишета, сигурно щях да купя стъклени. Разликата е, че  поликарбоната от който правят пластмасовите, съдържа бисфенол, който е вреден. Това не е проблем, ако шишетата се сменят редовно.

# 12
  • Русе
  • Мнения: 7 766
Стъклени на Камера. Малкият ги хареса. Когато започне сам да си ги държи ще ги сменя с пластмасови.

# 13
  • Мнения: 6 711
Пластмасови на Авент. Пробвах и други, но бебка не ги одобри Crazy

# 14
  • Мнения: 718
Кърмя и не давам вода, т.е не ми се е налагало да ползвам шишета, но преди да родя купихме няколко стъклени за всеки случай. Стъклените се препоръчват от специалисти, защото са по-хигиенични и не задържат остатъци, за разлика от пластмасата. Освен това са по-качествени и трайни Peace

Общи условия

Активация на акаунт