Бременост и запек, помощ....

  • 3 057
  • 31
  •   1
Отговори
  • Мнения: 949
Е,мили мами помощ!Още преди да забременея страдах от запек,но се справях с хапчета,чайчета,сиропчета и др.,а сега?Оплаках се първо на лекарката ми,тя ми препоръча ДУФАЛАК,САМО И ЕДИНСТВЕНО!Ще се радвам да сподели те как се справя те(справих те) вие с този проблем!

Последна редакция: пт, 19 авг 2005, 18:21 от Reza

# 1
  • София
  • Мнения: 2 181
а ми аз се справях с дуфалак,но не го пиех всеки ден.
сутрин на гладно по едно киви,топла вода с мед,сливи,пъпеши,прясно мляко и ей такива разни разхлабващи.когато не подействат прибягвах към дуфалакчето.

# 2
  • Мнения: 7 640
препоръчва се чаена лъжичка течен парафин веднъж дневно на гладно. А имаше и едни слабителни шоколадчета по аптеките, препоръчваха ги за бременни- и те са с меко действие. Пробвай да ядеш хляб тип Бонус, има много влакнини и раздвижва червата.

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 4 389
Пусни на търсачката да видиш колко съвети ще изкараш!

# 4
  • Мнения: 781
Значи в шоколадчетата има сена ,а тя може да ти доведе контракции.Аз също го имах този проблем и сутрин пиех 2-3 чаши тохла вода на гладно,закусвах овезени ядки и 1 кафе и имаше резултат.Степчетата също разхлабват,защото съдържат аспартам ,а и той разхлабва.

# 5
  • София
  • Мнения: 66
Значи от топла вода с една лъжица мед сутрин и вечер.При мен помагаше.А има и чай на Blevit L( мисля че така се казваше).
Успех

# 6
ДУФАЛАК,САМО И ЕДИНСТВЕНО!
Дуфалак....на мен само това ми помогна и само това ми беше разрешено от лекарката. Пих го почти през цялата бременност.

# 7
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
От женската консултация ми препоръчаха чай Зърнестец. Трудно се подслажда и е малко мазен, но върши работа. Също и сушени сини сливи.

# 8
  • Мнения: 3 423
пробвай първо на гладно топла вода с мед , после плод и чак след това закуска. Simple Smile

# 9
  • Бургас
  • Мнения: 10 817
А пиеш ли магнерот? Четох че той се справя и с този проблем освен предназначението му,и мога да го потвърдя. И аз във 2,3 и 4 месец се чудех какво да правя и опитах какво ли не,но всичко беше с временен ефект.

# 10
  • Балчик-Сливен
  • Мнения: 1 058
На мен ми помогна Активиа-овесени ядки.

# 11
  • Мнения: 514
Сутрин една купи4ка овесени ядки и нямам проблем с smile3550

# 12
  • Мнения: 5 183
Сини сливи

# 13
# 14
  • Мнения: 195
СМЛЯНО ЛЕНЕНО СЕМЕ! Няма по-добро. Сутрин на гладно по 3 с.л. с малко сок и после изпиваш .5л вода. МНОГО, МНОГО ВОДА оправя запека, също масажирай си дебелото черво -- то минава от апендикса нагоре към дяснта страна на ребрата, после под ребрата и после надолу. Зимата топъл чай с лимон помага.

Общи условия

Активация на акаунт