Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Бъдещи майки
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 20 отговора

Бебчето ни е на месец и 20 дни и от извесно време е със запушен нос..хрипти. Педиатърката каза, че вероятно има тесни канал и сополките не излизат, защото хрема няма и нослето е чисто, т.е това което се вижда от ноздрите. Аз слагам физ. разтвор и после чистя с обикновенна помпичка. Днес със сопола имаше и кръвчица и сега съм притеснена. Звънях на педито, но не вдига. Моля посъветвайте ме. От какво може да е и дали е опасно. Дано се свържа с педиатърката, но сега ми е притеснено. Слъчвало ли се е на някой???
Цитирай

UK, Harlow/София

Може да си разранила носа с накрайника на физологичния разтвор или с попмпата.

На твое място бих настоявала за взимането на секрет.И двете ми деца бяха със запушен хриптящ нос и се оказа, че причината са стафилококи.
Цитирай

София

На твое място бих настоявала за взимането на секрет.И двете ми деца бяха със запушен хриптящ нос и се оказа, че причината са стафилококи.

Peace
И според мен по-вероятната причина са бактерии.
Цитирай

София

Ако педиатърът не вдига телефона по- добре или се свържи с друг или със спешният център, който ви обслужва. Може да не е нищо сериозно, но ако е ...
Цитирай

София

Аз също смятам, че е възможно да си наранила ти нослето при манипулациите, капилярчетата са много нежни. Ако е еднократно не е тревожно, но ако продължава потърси медицински съвет.
Цитирай

Освен всичко останало, за което са те посъветвали - да се вземе секрет за бактерии - проветрявай често стаята. Влажният и по-хладен въздух помага. И не промивай прекалено често с физиологичен разтвор, това също вреди на лигавицата. Хриптенето се дължи на факта, че секретите са гъсти и се стичат само назад (заден ринит). Това не означава, че няма хрема. Добре е да видят и ушичките при прегледа.

Цитирай

София

Най-вероятно с помпичката си спукала капилярче и няма страшно Hug-за кръвта. Иначе правилно са те  посъветвали да настояваш за секрет  Hug
Цитирай

Варна

Peace
И според мен по-вероятната причина са бактерии.

Не е задължително да има бактерия. Дъщеря ми почти всеки път когато е с хрема има кървави жилки премесени със секрета. Правили сме изследване, нищо не се изолира. За мен по скоро капките дразнят лигавицата и за това се получава

Моята педи, казва че това нослето да хрипти е нормално заради тесните каналчета. Това е означава че има хрема. Това си физиологично и отминава с времето. Не мисля, че е нещо притеснително, но е добре да направиш консулт с лекар за успокоение
Цитирай

Асеновград

От моята педиатърка знам че физиологичен разтвор се слага не повече от веднъж на ден иначе може да се случи именно това , аз веднъж бях впръсквала в продължение на няколко дни по 2 пъти на ден и резултата беше малко кръв .
А може за всеки случай да го заведете да му вземат секрет за изследване
Цитирай

София

Момичетата правилно са те посъветвали да се вземе секрет от нослето за стафилококи или друга бактерия. Ако педиатърката отказва да пусне такъв, поеми го сама - върти ми се в главата, че беше нещо от порядъка на 4-5лв.
За кръвта, аз също се замислих, че вероятно е от помпата или накрайника на физиологичния разтвор. Не знаех, че прекомерната употреба на такъв може да доведе до кървене, ще го имам предвид.
Цитирай

Варна

......върти ми се в главата, че беше нещо от порядъка на 4-5лв.

Аз платих 7, само за изследването. Ако беше изолирана бактерия, трябваше да доплатя още 10 за антибиограма, но най вероятно във всяка лаборатория имат различни цени  Peace
Цитирай

там където не искам

Кръвта във сополките е от това че си разранила нослето със помпичката.А физиологичен разтвор се слага на всеки 3 часа според моето педи.Другите мами преди мен са ти казали - за да си спокойна вземи секрет за изследване.
Цитирай

Варна

Кръвта във сополките е от това че си разранила нослето със помпичката.А физиологичен разтвор се слага на всеки 3 часа според моето педи.Другите мами преди мен са ти казали - за да си спокойна вземи секрет за изследване.
и аз мисля така Peace
Цитирай

София

ами когато е хремав ми се е слувало.
нослето се беше рзранило от помпичката и постоянното почистване с клечки за уши.
секрет можеш да вземеш но има ефект ако не сте му пръскали каквито и да е капки в носа, а и физ. разтвор поне сутринта когато вземат секрета (по съвет от лабораторията на "вита") Peace
Цитирай

София

......върти ми се в главата, че беше нещо от порядъка на 4-5лв.

Аз платих 7, само за изследването. Ако беше изолирана бактерия, трябваше да доплатя още 10 за антибиограма, но най вероятно във всяка лаборатория имат различни цени  Peace

А при нас беше и преди 4 години като се замисля, изказах се малко неподготвена, ама виж как минава времето Embarassed
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 20 отговора