Болки тип менструални в напреднала бременност!

  • 27 115
  • 51
  •   1
Отговори
  • Мнения: 187
Здравейте, имам едно въпросче към всички, който са минали по този път поне веднъж! От снощи усещам боли тип менструални ниско долу. Успях да заспя въпреки болката, но посреднощ се събудих и все още ме болеше! Взех едно но-шпа и успях да заспя! Не можах да разбера дали имаше контранкции, защото бебока се беше развихрил и не си личеше много много дали се стяга корема, човека се местеше много интензивно! Явно обаче но-шпато ме е отпуснало и съм заспала отново! Тази сутрин като се събудих болката я нямаше, но сега пак започнах да чувствам дискомфорт! Забелязах също, че болка има само като лежа, а като стана да се разхождам насам натам спира! Въпроса ми е следния: всички казват, че контракциите са като менструалните болки, но предполагам, че те се появяват и изчезват. Докато при мен болката беше постоянна, без промяна в интезитета или честотата! Та някой да имал подобни болки и дали трябва да се притеснявам? Лошото е, че нашия док е във Варна, а ние сме в Бургас и не ми се иска да тръгваме, а да се окаже нещо нормално! А в Бургас няма доверие на никой лекар и за това не отивам на преглед! Благодаря предварително на всички, който ще ми отговорят! 

# 1
  • София
  • Мнения: 44 021
Според мен е хубаво да направиш един преглед, ако ще и при друг лекар...или поне звънни и опиши подробно на твоят лекар какво е положението.....няма нищо нормално в такава болка...колко му е пътя до варна ако толкова нямаш доверие на бургаските медици....
но първо просто му звънни.....въпреки, че такива консултации по телефон са малко ала бала.....

# 2
  • Мнения: 1 427
Възможно е да са т.нар. подготвителни контракции. Най-добре е да те види лекар. Ако не искаш в Бургас, можеш да идеш до Сливен - много го хвалят тамошното АГ. И не се претоварвай!

# 3
  • София
  • Мнения: 44 021
Подготвителните контракции не би ли следвало да са съвсем безболезнени???

# 4
  • Мнения: 2 013
Наистина може да са подготвителни контракции,но те не болят.
Обади се на лекаря си и му кажи как стоят нещата.Успех.  bouquet

# 5
  • Мнения: 1 427
Подготвителните контракции не би ли следвало да са съвсем безболезнени???
Не съм съвсем сигурна - аз такива нямах, но съм чувала за доста жени, които още от 5-6 месец са така - с болки, контракции, дори разкритие и си доизкарват бремеността на легло. Но при всички положения трябва веднага да я види лекар, до утре най-късно. Като гледам седмиците, не е изключено да почне да ражда.

# 6
  • Мнения: 790
И аз мисля, че са подготвителни контракции. Магнерич пила ли си досега?

Поне се обади на твоят лекар да обясниш. Той ще ти каже какво да правиш.
Успех!

# 7
  • София
  • Мнения: 44 021
Болки, контракции, разкритие - не са подготвителни контракции, а проблеми и се пият хапчета или се слагат инжекции за задържане Wink
подготвителните контрекции са безболезнени и само стягане на корема.....Wink

иначе да - може да почва и раждане...ама пък чак такава постоянна болка....пък и по-добре още малко да позадържи Wink

http://moetobebe.net/index.php?option=com_content&task=view&id=90 ей тук пише за подготвителните....

# 8
  • Мнения: 187
Angel_Dust, благодаря ти много за линка! Може би найстина става дума за начало на родов процес! Откри една акушерка тук в Бургас и след малко ще разговарям с нея, да видим какво ще ми каже тя! Но ако се наложи тръгвам към Варна!
Oleto, до сега не съм пила нищо! Не се е налагало! То и за това няма идея какви са тези болки!
Ама да ви кажа бебока изобщо не се опитва да помогне, голямо шаване пак! И пак започва да боли...

# 9
  • София
  • Мнения: 44 021
помоли за един запис на тоновете - ще покаже най-точно има ли родова дейност Wink и успех Simple Smile

# 10
  • Мнения: 1 427
Направо палете за Варна или Сливен! Моите родилни контракции бяха много слаби и докато ги чаках да се усилят стигнах до почти пълно разкритие Wink. Родих 40 мин след като пристигнах в болницата. Но бях седмица преди термин все пак. Не е чудно и месец по-рано да родиш.

# 11
  • София
  • Мнения: 1 603
the1,  точно такъв тип болки имах няколко дни преди раждането.
 Hug

# 12
  • Варна
  • Мнения: 1 817
Щом казваш бебето е шавало много, може да те  е натискало някъде и за това да си усетила болка. Аз например след 8-мия месец започнах много често да имам усещане че бебето като че ли се натиска надолу  newsm78, и  усещането беше, като менструален дискомфорт, не точно болка. Родих със секцио 1 седмица преди термин, ако не я бяха извадили тогава, сигурно щях да пренося  Laughing Ама наистина, направи консултация с лекаря дори и по телефона. Мисля, че че не е нищо страшно, но си е друго да ти го каже лекар

# 13
  • BG
  • Мнения: 2 217
Angel_Dust, благодаря ти много за линка! Може би найстина става дума за начало на родов процес! Откри една акушерка тук в Бургас и след малко ще разговарям с нея, да видим какво ще ми каже тя! Но ако се наложи тръгвам към Варна!
Oleto, до сега не съм пила нищо! Не се е налагало! То и за това няма идея какви са тези болки!
Ама да ви кажа бебока изобщо не се опитва да помогне, голямо шаване пак! И пак започва да боли...

Какво каза акушерката, the1? На мен като предродилни болки ми приличат  Thinking Аз имах сходни и ми сложиха система с магнезий.
Ако бебока не се мърда, спира ли да те боли?

Чакаме новини!  Hug

# 14
  • Мнения: 187
Да ви кажа и на вас! Говорих с акушерката и според нея най-вероятно именно защото много шава и предизвиква болките! КАза ми да си взема магнезии и но-шпа, ако след това няма подобрение да отивам на преглед! Взех но-шпато и сега отивам до аптеката за магнезии! Като цяло много е шавлив човека тези дни, чак се очудвам от къде намира толкова място! Нали уж трябва да му е тясно и да е по-кротък! newsm78 Ами, че той в момента бележи рекорд по шаване! По-късно ще пиша пак какво е станало след като изпия магнезия!

# 15
  • София
  • Мнения: 44 021
може би се намества  в позиция например Wink
моят имаше няколко големи завъртания в осмият месец докато не зае изходна позиция и после се кротна до раждането ....но такива болти...не съм имала.....само ако ме срита някъде моментна....

# 16
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
И бебка беше много активна в последните месеци , та и на път за болицата продължаваше.Тогава беше и по силно и на мен ми причиняваше неудобства и подобна болка.Дано всичко е наред  Hug

# 17
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Колкото и да нямаш доверие на лекарите в града, все можеш да намериш гинеколог, който да направи един запис на тоновете.
Може да е съвсем безобиден проблем, но може и да е знак за по - ранно раждане.
Не бих разчитала изобщо на телефонна консултация в такъв момент.

# 18
  • На бял кон в Pierrefonds
  • Мнения: 1 451
Подготвителните контракции не би ли следвало да са съвсем безболезнени???

Точно така! Peace

Мен една седмица преди да родя така ме болеше и опъваше всичко. Май скоро ще да е! Не искам да те плаша.

Не взимай обезболяващи, за да не изпуснеш нещо важно. Отиди на лекар да те погледне за разкритие.

Успех!

# 19
  • Мнения: 187
Определено ми е по-добре! Но и бебока са кротяса и спря да боли! Но-шпа ме карат да взема и в случай, че не подейства значи са контакции! Оказа се, че една комшиика е акушерка и разговарях и с нея!  И тя ме посъветва същото! Да пия Магнерот и ако спре да ме боли да продължа още четири дни и да спра! Според нея дори и да се роди бебчо сега, не е проблем! Все пак е в девети месец, но било по-добре да изчака още две-три седмици! Ако се наложи ще се консултирам с нея и с лекаря с който работи! Но за сега не било необходимо щом и но-шпато ме отпускало! Да ви кажа, че като се обличах да отида до аптеката забелязах, че корема ми е слезнал ниско долу! Той от извесно време ту е горе, ту е долу, може и човечето да се намества вече окончателно в таза и като е малко по-активно и заради това да боли! Според акушерката може матката ми да е по-чувствителна(нещо, което е много вероятно, тъй като преди имах сериозен проблем с цикъла! Първия ден умирах от болки!) и с малко по-активно бебче и да се стига до тези болки! А както ви писах тази нощ определено беше много активен човека! Та за сега си оставаме вкъщи с но-шпа и магнерота, пък да видим! Искренно благодаря на всички, който ми отговориха и бяха съпричасни!  Hug

# 20
  • BG
  • Мнения: 2 217
 Hug Много се радвам да чуя, че всичко е наред, the1!

Леко бременеене и раждане!   bouquet

# 21
  • Мнения: 93
И от мен всичко най-хубаво!   bouquet
Съвет немога да дам защото съм 4седм.след теб,но ме заинтригува историята ти и се надявам всичко да е наред и леко раждане.

# 22
  • Мнения: 187
zozo, Stephy  Благодаря ви много!
zozo, и на теб леко раждане!

# 23
  • Мнения: 329
Хайде сега и аз да те успокоя още малко ако мога-такива болки имах от 5тия месец някъде-до края, т.е. от момента, в който започнах да усещам бебчо, защото и той беше изключително шавлив newsm32. Така като чета твоята история все едно аз съм го писала-като се движа - нищо, като почивам - боли. И на мен ми предписваха Магне B6 и нош-па. /Все пак не е лошо и преглед да направиш-друго си е лекар да ти даде съвет/
Стискам палци всичко и при теб да е наред до края и да имаш едно здраво и послушно бебче.  bouquet Силни прегръдки  Hug

# 24
  • Мнения: 790
Магнерот и Магнерич са сходни. Ако пак имаш подобни болки пий ги, но и според мен не е сериозно да се дава консултация по телефона или да се слушат майки в бг-мама (не се обиждайте, слагам и себе си в това число) Ние можем да споделим с теб нашия опит, но аз мисля, че си е нужно лекар да те види и да каже. Магнезия успокоява мускулатурата и вследствие на това контракциите затихват. Но ако бебето е решило, че е време да излиза, незнам дали е най-добрто, да се задържат контракции.

Успех и леко раждане  Hug

# 25
  • София
  • Мнения: 44 021
Oleto - съгласна съм...още повече, когато се планува раждане в друг град и той хич не е на 10 минути път....
поне на един запис трябваше да отиде...но.....

дано всичко е наред  Hug

# 26
  • Мнения: 567
Аз бях със същите болки и с много шавливо бебе от както го усетих Laughing..Ами болки започнаха и през деня и дори като се движех и. АГ ми каза да се подготвям че идва момента Laughing Но ме прегледа ...и след 4-5 дни родих Laughing
Леко раждане и от мен  Hug

# 27
  • Мнения: 75
Някои бременни си имат болезнени контракции 2-3 месеца преди термина и пак изкарват до края.
Магнерота за да действа трябва да се пие поне седмица-за да се натрупа,аз го пих от 5-6 месец до края,но-шпа въобще не ми действаше(както и при менструални болки)
Но ако бебето е решило, че е време да излиза, незнам дали е най-добрто, да се задържат контракции.

Ами напротив,най-доброто  е,понякога има контракции и през5- 6-7 месец-но не е добра идея бебето да излиза и се предприемат мерки-лежане в болница и т.н Бебчо е добре да се износи максимално до термин.Аз бих посетила гинеколог за консултация ако нещо много ме притеснява Peace

# 28
  • Варна
  • Мнения: 957
Да споделя и моя опит. Когато бях в осми месец с абсолютно същите оплаквания звъннах на гинеколога си. Извика ме веднага, за да види дали са контракции (на видеозон те се засичат). Отидох ревяща при него, но се оказа, че матката е съвсем спокойна, а болките продължаваха. Оказа се, че това са контракции, но на червата - вследствие от нередовен стомах. Биха ми мускулно 2 пъти бусколизин и се оправих! А можех да се закълна, че имам контракции, защото ми беше втора бременност, просто усещането беше същото!
Мисълта ми е, че с един ехографски преглед ще си спестиш притесненията. Колкото и некадърен бургаски гинеколог да те види, все ще засече, ако има контракции на матката!

Най-лекото раждане и здраво бебче ти желая, но след 3-4 седмици!

Последна редакция: ср, 13 май 2009, 09:05 от Rexy

# 29
  • Мнения: 187
Приемам критиката на всички ви! Всъщност като се замисля със сигурност сте прави и трябваше да отида на преглед! Само, че след разговора с акушерката се успокоих и реших да не ходя, още повече, че тя не ми каза да отида на преглед! А и тъй като ми е за пръв път разчитам на преценката на хора на които това им е професия! Ама човек се учи докато е жив! Както и да е! Сега съм добре, бебчо е активен отново и болките спряха! Както ви писах вчера открих един гинеколог тук в Бургас и ако се случи отново обещавам да отида първо на преглед, независимо от това, което ми каже акушерката по телефона! Освен това другото, което ме притесняваше е, че не знаех как ще ме прегледат за да установят дали е започнал процеса и малко се бях изплашила да не иска да ми прави гинекологичен преглед! Наистина не знаех, че ВЗ засича котракции! Отново благодаря на всички за оказаното съдействие и помощ!

# 30
  • BG
  • Мнения: 2 217
the1, много са сладки постовете ти!  Heart Eyes
Радвам се, че нямаш болки, а ето че си открила и лекар в Бургас, който може да ти окаже съдействие ако е необходимо. Както се казва "всяко зло за добро"!  Hug

# 31
  • София
  • Мнения: 44 021
  bouquet  bouquet  bouquet

надали толкова преди термин някой ще ти направи гинекологичен преглед...с него се проверява за разкритие.
обикновенно не го правят  докато не остава 1 седмица до термин...на мен ми правиха на датата на термин за първи път.....

За контракциите...илиУЗ или те връзват 30 мин с едни колани и лежиш и се прави запис на тоновете - хем се вижда как е детето, хем има ли контрекции....

хубаво е, че болки вече нямаш...но по принцип ако наситна смяташ във варна да раждаш.....ще трябва да реагираш на всичко малко по-лрано от нормалното....иначе може и в Бургас да се роди накрая бебчето ти Simple Smile)) или ако имаш къде във Варна да останеш...може би не е зле там да се пренесеш да чакаш, хем док ще ти е под ръка.

# 32
  • Мнения: 46
the1 и аз имам такива болки от време на време, като лежа или съм седнала. Тъпа болка, като менструалната, постянна. Случва ми се на няколко пъти през пследните няколко седмици, но когато отида на лекар все не се сещам да я питам, забравям  Embarassed. За себе си го обяснявам с това, че при определени пози бебчо ме притиска по някакъв начин. Инъче пия магнезий от 6ти месец. Все пак и аз трябва да попитам лекарката.

# 33
  • Мнения: 162
The one намесвам се, защото и аз страдам от такива болки, но моите се засилват, когато съм права и намаляват, когато лежа. Така съм от четвъртия месец и лекарите, с които съм се консултирала не знаят от какво са.Първоначално мислеха, че са контракции, но няма контракция, която да продължава по три часа, а така както те  слушам при тебе е точно така. Боли те няколко часа, после няколко часа не те боли. Правилно ли съм те разбрала? Все пак аз съм в седмия месец, още ми е рано да раждам, лекарите с които съм говорила ме съветват да лежа, казват че нищо не може да се направи, за да се облекчи състоянието ми, някои бременни така изкарвали цялата си бременност. На мен не ми помага магнерича и магнерота. Бъди оптимистка, ти си накрая, дори да тръгне раждане всичко ще бъде наред, а след раждането болките ще спрат и ще гушнеш бебчето си. Бъди спокойна, не е сигурно че ще тръгне раждане. Успех и пиши какво се е случило.

# 34
  • Мнения: 187
alissa nik, да болката е такава каквато я описваш ти, но разликата е, че при мен я има когато лежа, а като стана намалява! За щастие обаче след като започнах Магнерота не съм имала болки! Както писах по-горе бебчо беше много активен и най-вероятно той е бил причината! Иначе се надявам да остискам поне до края на тази седмица, иначе в 35-та все още го водели недоносени! А и най-вероятно с е намествал вчера в малкия таз. знам ли. Важното е, че сега съм добре, но вече го усещам много ниско долу така, че смятам, че скоро ще се гушкаме  Crazy!

# 35
  • София
  • Мнения: 44 021
Simple Smile
недоносени са, да. все пак, ако си погледнеш и лентичката още си в 8-ми месец Wink
36-40 е 9-тият Simple Smile

# 36
  • Мнения: 187
Simple Smile
недоносени са, да. все пак, ако си погледнеш и лентичката още си в 8-ми месец Wink
36-40 е 9-тият Simple Smile
Не съм напълно съгласна! Според книжката " Аз съм бременна", от началото на 35-та седмица е вече девети месец! А в лентичката ще се смени след два дена, т.е. 35-та седмица и 4-ри дена и вече минава в девети. Не зная каква е тази разлика! Но като говорих с акушерката и тя каза, че вече съм в девети месец! Доносени се водят от 36 нататък!  Peace

# 37
  • София
  • Мнения: 44 021
38 - ма седмица от началото на последния ви мензис

36-та седмица от оплождането
10-ти лунарен месец
край на 8-ми, начало на 9-ти месец от бременността

Последната отсечка за вас и вашето бебе!

http://www.bg-mamma.com/?action=article;id=19

т.е. в момента си в 9-ти лунарен....

иначе 40 не се дели точно на 9, за това така на 4-ти ден се сменят.

Последна редакция: ср, 13 май 2009, 22:06 от Angel_Dust

# 38
  • Мнения: 187
Angel_Dust, благодаря ти много за разяснението! Много мило! Peace

# 39
  • Мнения: 9 429
А,какво казва гинеколога ти па този въпрос!

# 40
  • Мнения: 1 427
Малко извън темата  Grinning - но да си кажа как си изчислявах месеците, понеже и на мен не ми беше ясно от книгите и таблиците. Приемам че датата на термина са пълни 9 месеца и съответно всеки месец на тази дата влизам в следващия. Тоест, ако термина е примерно 10 юни, на 10 май почвам 9-тия, на 10 април - 8-мия и т.н.

# 41
  • Мнения: 92
Звънни на доктора си за да си по спокойна

# 42
  • Мнения: 148
the 1 какво става с вас? Да не си родила вече?
Относно болките, аз ги имам от 5 дни същите, бях при моята гинеколожка на преглед и ми каза да очаквам такива болки през целия 9ти мес, от утре съм в 36 г.с. Да пия само ношпа и нищо друго. Според нея движенията на бебето ги провокират и щом са само болки, а няма стягане, да не се настройвам още за раждане...

# 43
  • Мнения: 187
mmagi,  все още не сме се срещнали с бебчо! Той си ми е мързелчо и не му се излиза  Grinning Но от вчера се чувствам доста отпаднала и като цяло ми е зле! Имам отново подобни болки ив момента сме в предстартова позиция! Но знае ли човек, може и да е фалшива тревога! Иначе за болките и на мен ми каза док, че е нормално да има в девети месец, тъй като бебчо се смъква надолу! И на мен ми предписаха но-шпа! Пожелавам ти леко бременеене и леко раждане!

# 44
  • Мнения: 9 776
...за болките и на мен ми каза док, че е нормално да има в девети месец...

Не съм много съгласна с това. А освен това казваш, че се чувстваш зле и отпаднала. Това не е нормално.

# 45
  • Мнения: 187
С това изречение имах предвид, че тази лека постоянна болка е нормална за девети месец! Иначе отпадналостта се появи тази снощи!

# 46
  • Мнения: 1 354
Според мен е хубаво да направиш един преглед, ако ще и при друг лекар...или поне звънни и опиши подробно на твоят лекар какво е положението.....няма нищо нормално в такава болка...колко му е пътя до варна ако толкова нямаш доверие на бургаските медици....
но първо просто му звънни.....въпреки, че такива консултации по телефон са малко ала бала.....

 Peace съгласа съм с Angel_Dust Peace

# 47
  • Мнения: 9 776
Отпадналостта може да се дължи на проблем с кръвното налягане например. Не е нормално да си отпаднала и да ти е зле.

# 48
  • София
  • Мнения: 44 021
Их, помислиш, че ще се хвалиш с бебчо, а то.....
Но това, че си толкова отпаднала...май пак е време за съветче с док...дано да не е нещо....

# 49
  • Мнения: 187
И аз се надявах вече да сме трима, но мъника отказва да излезе!  Simple Smile
Не е кръвното, проверих го! Заради времето се оказа! Много е задушно и не ми влияе добре(аз винаги съм била по един или друг начин зависима от времето, не е нещо ново!) Пък и според док всичко е ОК! Така, че няма място за притеснение!
А и според акушерката било нормално накрая да има такива моменти на отпадналост без причина! Дължало се на хормоните! Важното е, че всичко е ОК и сега съм доста по-добре!
Иначе и според док до сега трябваше бебчо да е изкочил..."Предсказанието" беше до края на месеца, е има още два дена... ама според мен не му се иска на човека, явно му е добре в корема!
Благодаря ви, за загрижеността! Hug

# 50
  • Мнения: 9 776
Ще стискаме палци Hug!

# 51
  • Мнения: 148
Само за да направя уточнение- както нямаше нищо странно да имам такива болки, така още на 30,05 взех че родих- живо и здраво момиченце, 3кг, 49 см в 1вия ден на 9ти мес. Та казват ли ви , че тези болки са нормални- имайте все пак едно наум. Thinking

Общи условия

Активация на акаунт