Болки тип менструални в напреднала бременност!

  • 27 164
  • 51
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 44 092
може би се намества  в позиция например Wink
моят имаше няколко големи завъртания в осмият месец докато не зае изходна позиция и после се кротна до раждането ....но такива болти...не съм имала.....само ако ме срита някъде моментна....

# 16
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
И бебка беше много активна в последните месеци , та и на път за болицата продължаваше.Тогава беше и по силно и на мен ми причиняваше неудобства и подобна болка.Дано всичко е наред  Hug

# 17
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Колкото и да нямаш доверие на лекарите в града, все можеш да намериш гинеколог, който да направи един запис на тоновете.
Може да е съвсем безобиден проблем, но може и да е знак за по - ранно раждане.
Не бих разчитала изобщо на телефонна консултация в такъв момент.

# 18
  • На бял кон в Pierrefonds
  • Мнения: 1 451
Подготвителните контракции не би ли следвало да са съвсем безболезнени???

Точно така! Peace

Мен една седмица преди да родя така ме болеше и опъваше всичко. Май скоро ще да е! Не искам да те плаша.

Не взимай обезболяващи, за да не изпуснеш нещо важно. Отиди на лекар да те погледне за разкритие.

Успех!

# 19
  • Мнения: 187
Определено ми е по-добре! Но и бебока са кротяса и спря да боли! Но-шпа ме карат да взема и в случай, че не подейства значи са контакции! Оказа се, че една комшиика е акушерка и разговарях и с нея!  И тя ме посъветва същото! Да пия Магнерот и ако спре да ме боли да продължа още четири дни и да спра! Според нея дори и да се роди бебчо сега, не е проблем! Все пак е в девети месец, но било по-добре да изчака още две-три седмици! Ако се наложи ще се консултирам с нея и с лекаря с който работи! Но за сега не било необходимо щом и но-шпато ме отпускало! Да ви кажа, че като се обличах да отида до аптеката забелязах, че корема ми е слезнал ниско долу! Той от извесно време ту е горе, ту е долу, може и човечето да се намества вече окончателно в таза и като е малко по-активно и заради това да боли! Според акушерката може матката ми да е по-чувствителна(нещо, което е много вероятно, тъй като преди имах сериозен проблем с цикъла! Първия ден умирах от болки!) и с малко по-активно бебче и да се стига до тези болки! А както ви писах тази нощ определено беше много активен човека! Та за сега си оставаме вкъщи с но-шпа и магнерота, пък да видим! Искренно благодаря на всички, който ми отговориха и бяха съпричасни!  Hug

# 20
  • BG
  • Мнения: 2 217
 Hug Много се радвам да чуя, че всичко е наред, the1!

Леко бременеене и раждане!   bouquet

# 21
  • Мнения: 93
И от мен всичко най-хубаво!   bouquet
Съвет немога да дам защото съм 4седм.след теб,но ме заинтригува историята ти и се надявам всичко да е наред и леко раждане.

# 22
  • Мнения: 187
zozo, Stephy  Благодаря ви много!
zozo, и на теб леко раждане!

# 23
  • Мнения: 329
Хайде сега и аз да те успокоя още малко ако мога-такива болки имах от 5тия месец някъде-до края, т.е. от момента, в който започнах да усещам бебчо, защото и той беше изключително шавлив newsm32. Така като чета твоята история все едно аз съм го писала-като се движа - нищо, като почивам - боли. И на мен ми предписваха Магне B6 и нош-па. /Все пак не е лошо и преглед да направиш-друго си е лекар да ти даде съвет/
Стискам палци всичко и при теб да е наред до края и да имаш едно здраво и послушно бебче.  bouquet Силни прегръдки  Hug

# 24
  • Мнения: 790
Магнерот и Магнерич са сходни. Ако пак имаш подобни болки пий ги, но и според мен не е сериозно да се дава консултация по телефона или да се слушат майки в бг-мама (не се обиждайте, слагам и себе си в това число) Ние можем да споделим с теб нашия опит, но аз мисля, че си е нужно лекар да те види и да каже. Магнезия успокоява мускулатурата и вследствие на това контракциите затихват. Но ако бебето е решило, че е време да излиза, незнам дали е най-добрто, да се задържат контракции.

Успех и леко раждане  Hug

# 25
  • София
  • Мнения: 44 092
Oleto - съгласна съм...още повече, когато се планува раждане в друг град и той хич не е на 10 минути път....
поне на един запис трябваше да отиде...но.....

дано всичко е наред  Hug

# 26
  • Мнения: 567
Аз бях със същите болки и с много шавливо бебе от както го усетих Laughing..Ами болки започнаха и през деня и дори като се движех и. АГ ми каза да се подготвям че идва момента Laughing Но ме прегледа ...и след 4-5 дни родих Laughing
Леко раждане и от мен  Hug

# 27
  • Мнения: 75
Някои бременни си имат болезнени контракции 2-3 месеца преди термина и пак изкарват до края.
Магнерота за да действа трябва да се пие поне седмица-за да се натрупа,аз го пих от 5-6 месец до края,но-шпа въобще не ми действаше(както и при менструални болки)
Но ако бебето е решило, че е време да излиза, незнам дали е най-добрто, да се задържат контракции.

Ами напротив,най-доброто  е,понякога има контракции и през5- 6-7 месец-но не е добра идея бебето да излиза и се предприемат мерки-лежане в болница и т.н Бебчо е добре да се износи максимално до термин.Аз бих посетила гинеколог за консултация ако нещо много ме притеснява Peace

# 28
  • Варна
  • Мнения: 957
Да споделя и моя опит. Когато бях в осми месец с абсолютно същите оплаквания звъннах на гинеколога си. Извика ме веднага, за да види дали са контракции (на видеозон те се засичат). Отидох ревяща при него, но се оказа, че матката е съвсем спокойна, а болките продължаваха. Оказа се, че това са контракции, но на червата - вследствие от нередовен стомах. Биха ми мускулно 2 пъти бусколизин и се оправих! А можех да се закълна, че имам контракции, защото ми беше втора бременност, просто усещането беше същото!
Мисълта ми е, че с един ехографски преглед ще си спестиш притесненията. Колкото и некадърен бургаски гинеколог да те види, все ще засече, ако има контракции на матката!

Най-лекото раждане и здраво бебче ти желая, но след 3-4 седмици!

Последна редакция: ср, 13 май 2009, 09:05 от Rexy

# 29
  • Мнения: 187
Приемам критиката на всички ви! Всъщност като се замисля със сигурност сте прави и трябваше да отида на преглед! Само, че след разговора с акушерката се успокоих и реших да не ходя, още повече, че тя не ми каза да отида на преглед! А и тъй като ми е за пръв път разчитам на преценката на хора на които това им е професия! Ама човек се учи докато е жив! Както и да е! Сега съм добре, бебчо е активен отново и болките спряха! Както ви писах вчера открих един гинеколог тук в Бургас и ако се случи отново обещавам да отида първо на преглед, независимо от това, което ми каже акушерката по телефона! Освен това другото, което ме притесняваше е, че не знаех как ще ме прегледат за да установят дали е започнал процеса и малко се бях изплашила да не иска да ми прави гинекологичен преглед! Наистина не знаех, че ВЗ засича котракции! Отново благодаря на всички за оказаното съдействие и помощ!

Общи условия

Активация на акаунт