Отговори
# 15
  • Мнения: 251
Давай пюре от картоф, остави сокчетата, те само дразнят стомахчето.Ако сега започвате с пюрето, давай 1 -во 1лъж. после 2-и т. н.  докато достигнете необходимото количество.И СлЕДИ ЗА рЕАКцИЯ 24 чАСА успех

# 16
  • Мнения: 9 776
Със соковете си избързала. Сега давай картоф по малко няколко дни, като увеличаваш постепенно. Аз обаче бих започнала с тиква или морков, че са по-леки.

super.mama.ani, повечето неща вече сме ги опитали и му харесват даже. Нищо не ми е отказал. Затова малко ми е съвестно да го лишавам.

# 17
  • София
  • Мнения: 44 031
galka_plamпюре...нали детето сега си е напълно здраво? По време на болести захранването се спира.
Щом е пил АБ, може да му е раздразнен стомаха, а сока само ще влоши това.
Иначе ако вс е наред нищо не пречи да дадеш  лажичка пюре, а сока да си го дадеш отделно...той вече си е захранен със сок....въпроса е да е същият само...т.е. да не е някой нов плод или зеленчук....

а лек аб не съм чувала...еле пък за лека настинка.....сори ама....АБ влиаят върху бактерии...настинката не е бактерия, за ад се третира с АБ.....

Melissa's Mom - нама нужда да даваш 2 месеца само едно компонентни и още два само двукомпонентни пюрета....спокойно ако си въвела морков и картов можеш да дадеш после например - морков скартоф и броколи например - в едно.....после например ориз, броколи, морков, после например пюре - ориз броколи, морков, карфиол...и т.н. със зеленчуковите Wink като местните - когато прецениш Wink

# 18
  • Мнения: 22 781
Аз пък не съм почвала само с лъжичка,после две.Давах малки количества,после дохранвах с мляко/кърма.Така няколко дни,когато вкарвах нов вид продукт и така.Яйце дадох чак след 10м.и то много рядко,

# 19
  • София
  • Мнения: 44 031
е да де...даваш лъжичка, после две - т.е. малко количество и после ест дохранваш...освен ако не ги даваш след млякото Wink

# 20
  • Мнения: 22 781
е да де...даваш лъжичка, после две - т.е. малко количество и после ест дохранваш...освен ако не ги даваш след млякото Wink
Ами,лъжичка,две...Дадох десетина лъжички,после двайсетина и така... Mr. Green

# 21
  • София
  • Мнения: 44 031
Simple Smile))
лошо няма....
общо взето за мен по-бавно и внимателно трябва да е при деца с разни дерматити или фамилно обременени с алергии и т.н.... или при такива където не се бърза да се замести хранене.....иначе и с 5-10 може....ама ако има реакция ще е сигурно по-кофти...

# 22
  • Мнения: 22 781
общо взето за мен по-бавно и внимателно трябва да е при деца с разни дерматити или фамилно обременени с алергии и т.н.... или при такива където не се бърза да се замести хранене.....иначе и с 5-10 може....ама ако има реакция ще е сигурно по-кофти...
Не съм бързала,следваяла съм съвети на педиатрите,кърмих една година.В чужбинско,където живеехме тогава,не се втелясват толкова около бебетата.Някак по-спокойно и естествено ги гледат.Извинете за отклонението от темата.

# 23
  • София
  • Мнения: 44 031
 Peace Peace Peace м да в чужбинско със сигурност около нищо не се втелясват толкова....
може би това с лъжичките е останало от времето на захранването от 40 ден Wink

# 24
  • София
  • Мнения: 3 524
Със соковете си избързала. Сега давай картоф по малко няколко дни, като увеличаваш постепенно. Аз обаче бих започнала с тиква или морков, че са по-леки.
хм не разбрах в какъв смисъл са по - леки тиквата и моркова? newsm78
за реакция от картоф не съм чувала или тя е от сорта че на детето не му харесва по една или друга причина (например харесва готово картофено пюре вместо домашен картоф или пюренцето му се вижда гъсто или е на бучки).
в добавка, макар аз късно да разбрах че може да се дава и в по-ранна възраст, можеш като една от първите храни да използващ сладкия картоф- има вкус на тиква (аз не бях пробвала докато не предложих на сина ми Blush)

galka_plamпюре...нали детето сега си е напълно здраво? По време на болести захранването се спира.
Щом е пил АБ, може да му е раздразнен стомаха, а сока само ще влоши това.
Иначе ако вс е наред нищо не пречи да дадеш  лъжичка пюре, а сока да си го дадеш отделно...той вече си е захранен със сок....въпроса е да е същият само...т.е. да не е някой нов плод или зеленчук....
а лек аб не съм чувала...еле пък за лека настинка.....сори ама....АБ влиаят върху бактерии...настинката не е бактерия, за ад се третира с АБ.....
....
подкрепям и аз казаното от ейнджъла, както за АБ, така и за висчко останало Peace

# 25
  • Мнения: 9 776
Точно в този смисъл го написах - готовото пюре от картоф е по-гъсто, по-невкусно, докато тиквата и морокова са малко по-редички и по-лесно се приемат.

# 26
  • Мнения: 280
Аз започнах захранването с морков, но някои педиатри препоръчват картофа. Различни хора, различни мнения  Peace
Така че най-добре се води по себе си и детето разбира се. Препоръките са много и все различни, трябва да избереш по осмутрение. Поне аз правя така, не следвам сляпо дадена схема, а променям по лична преценка. Дано не сгреша, де  Rolling Eyes

А относно вкуса на каркофа  Sick Ужасни са пюретата. Рая изобщо не ги хареса  Naughty затова и почвам да и правя домашни  Peace

Ангелче отминаха ли проблемчетата окончателно? Как е Филипчо?
Ади Вие как сте? А мамата с кърлежа / забравих ника  Embarassed/ ?

Мами на момиченца - Имали ли са бебоците ви бяло течение??? Как сте процедирали? вчера забелязах нещо катова по памперса  Confused Звънях на педката и тя на изписа нахтхерцен /ако не греша  Embarassed /лосион за мазане и да я подмивам с чай от лайка с хлебна сода.

# 27
  • Мнения: 251
Мястото от охапването от кърлежа е спокойно .Но цял ден само мрънка с тия зъби,направо  ме прави разногледа #CrazyА за подмиването с лайка съм съгласна, но със сода категорично не.Посъветвай се със специалист.

# 28
  • София
  • Мнения: 44 031
За пюретата - от тиква и морков някои деца правят реакции от картоф не...но аз захраних с тиква, по простата причина че еднокомпонентно пюре от картоф не се предлагаши изобщо...нещо обясняваха, че само картоф нямало как да просъществува...не схванах тогава защо...нещо ферментирал...
иначе има и едно мн вкусно пюренце на сънвал - пащърнак....то също спокойно може да е от първите...и е сладичко и вкусно....

marojinka - само малко още е червено гърлото...няколко дни ще  си го полекуваме Simple Smile
нахтхерцен къде да мажеш??? до колкото знам е за суха кожа и дерматити какво общо има с бялото течение???

# 29
  • София
  • Мнения: 3 524
пащърнака сина ми страшно го харесваше на вкус  Peace
а когато захранвах със зеленчуци (започнах с оризова каша по принцип), нямаше пюре от картоф (има отскоро и само ан семпер доколкото знам) и си му го правех аз, не е имало проблем, защото след 1 вия опит разбрах какво не му допада особено като гъстота и го разреждах дотолкова че да го хапва с апетит Peace

Общи условия

Активация на акаунт