Бабите ни искат да помагат и да се занимават с бебка?!

  • 2 939
  • 46
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 749
Како Сийке,ако знаеше какво ми каза и при какви обстоятелства,нямаше да реагираш така.А пък ако знаеше какъв е мъжа ,също.

# 16
  • Мнения: 25 571
Какъвто и да е, неин си е. Да и е честит!  Laughing
Помолила си за помощ, отказали са ти, отсвирваш. Спираш да го мислиш.  Mr. Green

# 17
  • В кошера...
  • Мнения: 527
Под помощ разбирам следното - да се наложи нещо сериозно - на преглед, на работа, не дай боже и по-сериозни неща. Ако ти откажат, здраве да е, но ще си имам вече едно на ум. Извинете ме, под помощ не разбирам да ми гледат детето за седмица напр., за да отида аз с мъжа или приятели на почивка, разходка и т.н. Нали?
Това вече е въпрос на добра воля. И друг е въпросът, че аз не мога да го направя - да си оставя детето, за да си почина??? Виж  за час два, ден - може. Иначе не!
Но то си е до човека...

# 18
  • Мнения: 6 713
Ако бабите имат възможност да помагат за бебка, а не го правят, е грозно. Аз лично съм за помощ от бабите (разбира се в рамките на разумното Mr. Green), защото деца се гледат трудно, и просто за да си отдъхнеш понякога трябва детенце да гледа някой друг за 1-2 часа.
Естествено, че който има деца си ги гледа, не му ги гледат комшиите, но помощта от баби е голямо облекчение понякога.  Simple Smile

# 19
  • Мнения: 1 567
Ако бабите имат възможност да помагат за бебка, а не го правят, е грозно.

Откъде ги вадите тия умопомрачителни заключения. Бабите НЕ СА ДЛЪЖНИ да помагат или хеле, да отглеждат внуци. Визирам ситуации, когато и двамата родители на внучето за живи.
Ми, никой никога не е казал, че да възпитаваш дете е лесно. И, да голям комфорт е, когато имаш малки деца, да откраднеш 2 часа. Но защо трябва да товарите бабите? Тия деца бащи нямат ли?  Mr. Green
Или под помощ разбирате домашната слугинска работа? Mr. Green

Към авторката.  Thinking Не разбрах семейните празници каква връзка имат с помощта от бабите и в какъв контекст са споменати?  Thinking

Последна редакция: ср, 13 май 2009, 09:56 от veselinap

# 20
  • София
  • Мнения: 62 595
Бабите НЕ са длъжни да гледат внуци. Ако искат - добре, ако не искат - пак добре. Който е раждал деца да ги гледа!

# 21
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Аз не съм родила за да зарежа.
Нито искам да заведа детето и да си щракам с пръсти.
Реално обаче има нужда да отидеш на зъболекар, на преглед...
Налагат ми се подобни не подходящи за бебе/дете неща няколко пъти годишно.
Първите няколко пъти се вживявах, после погледнах ситуацията реално. Бабата иска да разчитаме на нея и да й се обаждаме, но това не значи, че има желание или въможност да го направи, нали? Simple Smile Колкото и да не ти се вярва, за някои хора е така.

Всички да са живи и здрави!

Последна редакция: ср, 13 май 2009, 14:55 от арт мама

# 22
  • на майната си
  • Мнения: 425
А бебка на колко е?

# 23
  • София
  • Мнения: 1 735
Не ти и трябва такава помощ.Щом не изпитват желание и потребност,не може да ги накараш,а и ще си спестиш натякването след време,че са ти отгледали децата,а и ти да се ядосваш за пропуски във възпитанието.Никак не ми допада гледането от баби.

# 24
  • Мнения: 12 662
Попрочети из другите теми колко по-страшно е когато искат, и си свиркай.

# 25
  • Мнения: 2 821
Определено е от значение за случая....
Та..?

# 26
  • София
  • Мнения: 1 108
Като не искат,не искат.Не виждам къде е драмата.Пък и не са длъжни.Не са техни децата.Всеки трябва да си прави сметка на силите,не само финансовите. И авторката според мене да каже какво разбира под помагане и занимаване с бебка. newsm78 За час-два ли, за няколко дни ли, всеки ден ли??????То тогава си не гледане,а истинско отглеждане.

# 27
Моето дете го гледа баба му - майка ми, защото аз се върнах на работа много скоро след раждането! Твърди, че за нея е удоволствие и наистина мисля, че е така. Свекървата все реве,  че не съм я допускала до внучка й - нали съм толкова проклета ......само че като я помолим да остане с нея за ден - два (при условие и аз да си остана да работя вкъщи през това време)  е адски заета ...... виж гостувания не отказва и защо й е като има една луда да се прибере от работа и преди да е видяла детето си  да се метне да готви за нея, мъжа й и любимото й по-малко синче (като последните двама ядат за по трима) а тя да мине метър с домакинската работа щото е много готина и с такива простотии не и се занимава. Огровната й любов към внучка й - кръстена на нея опира до два часа неадекватни опите да я занимае, вследствие на което я разревава жестоко и ми я връчва да си я успокоявам.
Та по темата - като не искатда гледат ОК - ама да не се натискат като опре работата до празници - на празник всеки може. Когато околните изискват от теб уважение, подкрепа, разбиране, помощ- следва да отвръщат със същото..................писнало ми е от приказки, че възрастните трябва принципно да се уважават ...........никой освен родителите ми  няма да получи уважението ми ако не си го заслужи. Ако могат -да помагат ако не - да не пречат, защото тия "гимнастики" дето ги правите за да не ги обидите със сигурност пречат. И не си длъжна да им угаждаш - те са тези дето ще се съобразяват.......а и щом който си има деца да си ги гледа - който има празници да си ги празнува, който има проблеми да си ги решава.......

# 28
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
Не ти и трябва такава помощ.Щом не изпитват желание и потребност,не може да ги накараш,а и ще си спестиш натякването след време,че са ти отгледали децата,а и ти да се ядосваш за пропуски във възпитанието.Никак не ми допада гледането от баби.

 Peace Радвам се, че имах възможността да си гледам в повечето случаи сама детето.
Оставяла съм го и на майка ми, и на свекърва ми за  няколко дена, но почти винаги съм се дразнила от начина по който са го правили, или от последствията....особено при свекървата. Mr. Green
Така че, не се коси, ами си гледай живота и се радвай на спокойствието си...Винаги можеш да приобщиш детето към ежедневните ти задължения.

# 29
  • Мнения: X
Ми, като не искат,  не искат. Нищо не можеш да направиш по въпроса.
Пък и, честно, не разбирам как не можете да се оправите с едно бебе! Моите са с малка разлика и си  ги изгледахме сами със съпруга ми. Не беше лесно, но се оправихме. Сега вече са поотраснали и съм много, много доволна, че бабите не можеха или не искаха да се включат.
Помисли си за майките със специални деца, които се оправят без помощ от никъде  и без да се оплакват.

Иначе споделям  мнението на medunka:

Под помощ разбирам следното - да се наложи нещо сериозно - на преглед, на работа, не дай боже и по-сериозни неща. Ако ти откажат, здраве да е, но ще си имам вече едно на ум. Извинете ме, под помощ не разбирам да ми гледат детето за седмица напр., за да отида аз с мъжа или приятели на почивка, разходка и т.н. Нали?
Това вече е въпрос на добра воля.

В заключение само ще ти кажа следното: Който няма баби в помощ реве за тях. Който има - реве от тях.

Общи условия

Активация на акаунт