Как си търсите работа??

  • 5 153
  • 91
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 100
Е, да не сме малки деца, че да не можем да се сетим какво значи да работиш в екип?

Значи да знаеш твоята част от задълженията и да си я спазваш, да умееш да поемаш и чуждата, ако се налага, но без да се оставяш да бъдеш постоянно ангажиран от чужди задачи. Значи да не си конфликтен, да умееш да изграждаш и поддържаш отношения с останалите хора в офиса, (без тези отношения да излизат от границите), да балансираш, да си дипломатичен. Като се налага, да можеш да си защитиш мнението по такъв начин, че колегата да не ти се муси месец след това.

Ей такива нещица. Все близки до ума.

Като заменим "в офиса" с "в семейството" и "колегата" с "половинката", то си става чек лист, с който човек може и съпруг/а да си потърси.  Wink

# 46
  • Мнения: 1 919
Според мен е много важно
1. СВ-то да се нагоди съобразно изискванията на фирмата в която се кандидатства- излишния опит да се сбие или спести и да се наблегне на изискванията на конкретната фирма и да се разшири описнието на уменията, които се търсят.
Това че някога си бил псладкар, да кажем, въобще не интересува някой който иска да те назначи за технически сътрудник примерно.

2. Не може да кандидатстваш за сериозна позиция и да напишеш emai за връзка някакава щуротия от рода на lulu, bubcho

3. Много лошо впечатление прави СВ, в което се вижда че служителя си сменя на всеки 6 месеца работа или че е е без работа от година - веднага се набива въпроса защо така

Някои СВ-та наистина си заминават директно, особено ако са повечко.

# 47
  • Мнения: 4 195
Аз пък от две години си търся пелсонал...и не мога да намеря.
Снаха ми също търси и все няма кандидати.Наложи и се да
ползва услугите на посредническа фирма за подбор на
персонал-и там нищо.
Нещо не ми се връзват нещата...
какви хора търсиш, та чак 2 години.
наистина ми е интересно Peace

майка ми си търси работа в момента и е кошмарно - за жена на 54, това се оказва мисия невъзможна ooooh!

# 48
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Сега се сетих, че на едно интервю попълвах тест - задачи, логика, бърза мисъл и ситуативни въпроси, характеристики... Оказа се, че не съм им в скалата за интроверт екстроверт или нещо от сорта. Simple Smile Искаха и лични данни на семейството ми - кой какво работи и други, а нямаше възможност за конфликт на интереси!
Работата не беше скучна, но рутинна и за човек със средно и седмица инструктаж, а аз бях с висше за длъжността, точно както те искаха Wink

# 49
  • Мнения: 1 418
Белисима, като ти гледам подписа се досещам защо. Нищо лично, но да пишеш в темата е като се хвалиш с торта на диабетик.
Това е за заблуда на врага. LaughingИстината е,че дори не ми се
обаждат кандидати по обявите...за съжаление.
И ако се интересувате какво търся има линк в подписа.

# 50
  • Пловдив
  • Мнения: 5 020
Аз търся работа от 2м. и половина вече...

Много е трудно. Изпращам СВ къде ли не...
Почти от никъде не се обаждат.

На последното интервю, на което бяхме само две кандидатки?!, за изумление на провеждащата интервюто, и аз бях работила точно това, за което кандидатствах, за разлика от другата кандидатка, също не ми се обадиха...

Не знам вече какво става.

# 51
  • Мнения: X
Бенджи,положението в Пловдив е такова-и аз пращам от месеци/учила съм УЧР и си мисля,че поне CV-то и мотивационните писма са ми наред/,за съжаление повечето изобщо не ги четат/нямам потвърждение за отваряне на писмото в пощата/....отдавна вече не се ограничавам и само с търсене на работа по специалността...,но дори и за продавачки  не се вмествам в критериите.Явно двете деца са ми голям кусур/а едно време ми беше проблем,че ги нямах....така,че нещо все не улучвам момента/...Опитвам се да не се хващам на разните МЛМ фирми,но въпреки всичко и такива се оказва,че са се "маскирали"успешно като сериозни оферти...оня ден ми се обадиха-с предложение да се включа в група за отслабване/аз от напълняване имам нужда...ама карай/

# 52
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Какво общо имат децата?
Питат ли? И с какво право?
Ако деня е нормиран, почивките ясни и ти можеш да спазваш графика си, това не е проблем. Ако са мъници 2-3 годишни - болничните, но това е за година.

# 53
  • Мнения: X
Ами питат-понеже съм след майчинство и е ясно,че ги има и са малки/или поне едното/....и неминуемо стигаме до въпроса има ли кой да помага-а там няма как да излъжа,че има,`щото няма..заплатите които дават-не предполагат плащане на детегледачка.......изобщо се въртя в един омагьосан кръг....и наистина вече нямам претенции за вид на работата-само да може да се съвмести с работното време на детската градина....да има договор и осигуряване на реална заплата/`щото иначе болнични на минимална...ако изобщо се допуска вземането им/...и да не е  за 300лв на другия край на града...ама май много искам.....

# 54
  • Пловдив
  • Мнения: 5 020
Люба, и аз съм стигнала до тези изисквания... Mr. Green
Ама не става и това е!

За децата: изтрила съм ги от СВ -то. Ако питат, тогава ги споменавам, даже казвам, че има кой да ги гледа, въпреки, че е спорен въпросът.  Wink
И като ме питат, почвам с това, че видите ли, имам, ама вече са големи, не боледуват и т.н...Ама не минава номерът, оня ден ми казаха, че според тях, това са си доста малки деца, всъщност.  Laughing

# 55
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 686
Добра работа се намира с добри връзки /потвърдено от практиката/ Peace

# 56
  • Мнения: X
Люба, и аз съм стигнала до тези изисквания... Mr. Green
Ама не става и това е!

За децата: изтрила съм ги от СВ -то. Ако питат, тогава ги споменавам, даже казвам, че има кой да ги гледа, въпреки, че е спорен въпросът.  Wink
И като ме питат, почвам с това, че видите ли, имам, ама вече са големи, не боледуват и т.н...Ама не минава номерът, оня ден ми казаха, че според тях, това са си доста малки деца, всъщност.  Laughing

Бенджи и аз не ги пиша........ама няма как да оправдая `що не съм работила последните години........а не искам да лъжа,че има кой да ги гледа,че то няма начин да не се разбере още при първото боледуване.....а и не мисля,че е редно.А,щом твоите им се виждат малки,незнам -аз сигурно трябва направо да се гръмна.....
Добра работа се намира с добри връзки /потвърдено от практиката/ Peace
Май и аз стигам вече до тоя извод/особенно след като ме одобриха за едно място и после се намери "наше момиче",та останах "първа резерва"/

# 57
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Мен са ме питали мога ли да пътувам и да бъда в командировки.
Това предполагам е въпроса за децата в модерен вид Simple Smile
Ако бяха ме попитали директно, щях да ги разочаровам - щом се цаня за работа значи мога да я работя, дали детето боледува или аз е все тая за тях - това е много глупаво оправдание. Става въпрос з амомента когато излизах от майчинските Simple Smile. Много, много глупаво оправдание.
Освен това на интервю не се ходи с трудова книжка, а и там не пише че си в майчински.
Ако не си е друго, но това е рядкост.

# 58
  • Мнения: 4 195
Белисима, като ти гледам подписа се досещам защо. Нищо лично, но да пишеш в темата е като се хвалиш с торта на диабетик.
Това е за заблуда на врага. LaughingИстината е,че дори не ми се
обаждат кандидати по обявите...за съжаление.
И ако се интересувате какво търся има линк в подписа.
явно само аз не го виждам този линк Rolling Eyes

# 59
  • Мнения: 4 585
Белисима е експлоататор, работодател и капиталист. Изтри си линка, засрами се.
Кой знае каква спаружена заплата дава и робски условия на труд, щом не й се
обажда никой.

Общи условия

Активация на акаунт